Hopp til innhold

Mbappé utskrevet fra sykehuset – var innlagt med tarminfeksjon

Real Madrid-stjernen Kylian Mbappé ble torsdag utskrevet fra sykehus og har sluttet seg til lagkameratene igjen i klubb-VM i USA.

Mbappé var ikke en del av Real Madrids tropp i onsdagens 1-1-kamp mot Al-Hilal i Miami Gardens. Det ble før kampen opplyst at han ikke var tilgjengelig grunnet sykdom.

Torsdag ble det kjent at Mbappé var innlagt på sykehus på grunn av gastroenteritt, en akutt tarminfeksjon,.

«Kylian Mbappé er innlagt på sykehus med akutt mage-tarminfeksjon. Han gjennomgår nå ulike tester og får behandling», het det i en uttalelse fra klubben.

Mbappé hadde hatt feber og magesmerter i flere dager før han ble innlagt.

Det opplyses nå at han fortsatt vil få behandling, men at han gradvis vil gjenoppta treningsaktivitet med laget.

(NTB)

Kampens store spiller ble Kylian Mbappe med tre scoringer.
Foto: Reuters

Siste nytt

  • Tenniskomet får kjempesjanse – møter stjerner i Wien

    Tennistalentet Nicolai Budkov Kjær (19) går rett inn i hovedrunden i ATP500-turneringen i Wien i Østerrike.

    Det får NTB opplyst av Kjærs far Alexander.

    Kjær skulle egentlig spilt i kvalifiseringen til turneringen, men har fått wildcardet som den italienske stjernen Matteo Berrettini i utgangspunktet hadde.

    (NTB)

    en mann som spiller tennis
    Foto: Jonas Ekströmer / TT / TT / NTB
  • Viking-kaptein Zlatko Tripic reiste ikke med troppen til Tromsø – venter barn

    Serieleder Viking kan se ut til å måtte klare seg uten Zlatko Tripic i den viktige kampen mot Tromsø, melder Stavanger Aftenblad.

    32 år gamle Tripic var nemlig ikke til stede da laget møttes lørdag formiddag og startet på reisen mot Tromsø, opplyser Viking-trener Morten Jensen til Aftenbladet.

    Avisen skriver at konas termin er i neste uke.

    – Vi er jo obs på at den kampen kommer når den gjør. Men vi får ta en vurdering når det nærmer seg, jeg tenker ikke på det akkurat nå. Fødsel har førsteprioritet. Så får vi se hvilke alternativer og muligheter som finnes hvis det skulle skje tett på hverandre, sa Tripic til Aftenbladet sist uke.

    Tripic og kona Anette Hovland har fra før sønnen Luka (2).

    Kampstart mot Tromsø er søndag klokken 14.30.

    (NTB)

    Tripic
    Foto: Fredrik Hagen
  • Her koker det over for tennisstjernen – nå venter Ruud

    Denis Shapovalov slo hjemmehåpet Elias Ymer i en dramatisk kamp Stockholm, fredag kveld.

    Da Shapovalov leverte et godt poeng, satte han fingeren bak øret for å få mer jubel.

    Publikum svarte med å bue på ham. Senere ville Shapovalov ha bort en person fra tribunen.

    – Han viser fingeren. Kan jeg gjøre det? Hvorfor får han lov? sa canadieren til dommeren.

    Bilder fra nyhetsbyrået TTs fotograf viser at også Shapovalov viste fingeren tilbake mot tribunen.

    – Det var ikke vondt ment, men det virker som dere blir krenket over alt jeg gjør. Selv når jeg får medisinsk hjelp, buer dere, sa han.

    Underveis måtte nemlig Shapovalov få hjelp etter å ha fått smerter i ryggen. Han kom tilbake og vant 6-1 i det avgjørende settet. Kampen varte i over to og en halv time.

    Det er ikke første gang Shapovalov viser følelser på denne måten.

    – Jeg har sett Denis noen ganger, og det kan bli slik når han spiller. Han kan bli sint på publikum. Jeg var forberedt på at det kunne bli hett, sa Ymer, gjengitt av TT.

    Lørdag kveld møter Shapovalov Casper Ruud i semifinalen.

    (NTB)

    Denis Shapovalov
    Foto: Pontus Orre / TT / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal