Hopp til innhold

Sa opp jobben på direkten

Marseille-trener André Villas-Boas sa opp sin trenerjobb på en pressekonferanse etter at klubben signerte Olivier Ntcham uten hans godkjenning.

– Jeg har bestemt meg for å levere min oppsigelse. Jeg har ikke fått tilbakemelding fra styret ennå, men jeg vil ikke ha noe penger fra Marseille. Jeg vil bare dra, sier han.

Dette skjer kort tid etter at det var opptøyer i Marseille og kampen mot Rennes måtte utsettes.

Villas-boas
Foto: Christophe Simon / AFP

Siste nytt

  • Carlsen om uventet dødsfall: – Det er veldig trist

    Mandag kveld kom beskjeden om at sjakkspiller og stormester Daniel Naroditsky var død. Amerikaneren ble bare 29 år.

    Dødsbudskapet ble møtt med sjokk og vantro i miljøet. Tirsdag har Magnus Carlsen kommentert saken via sin egen Youtube-kanal, skriver VG.

    – Det er veldig trist. Jeg har kjent ham i mange år, vi var ikke nære, men har spilt mye mot hverandre, sier Carlsen på sin egen Youtube-kanal ifølge avisen.

    Amerikaneren var rangert som verdens 151. beste sjakkspiller.

    Han ble stormester som 17-åring. Under VM i lynsjakk i fjor ble han nummer ni.

    Magnus Carlsen
    Foto: Reuters
  • Glimt-sjefen forberedt på ekstreme forhold: – Vi aner ikke hvordan vi skal takle det

    Kjetil Knutsen tror klubben får en helt ny opplevelse når de onsdag møter Galatasaray i mesterligaen onsdag.

    Hjemmesupporterne til Galatasaray er velkjent for et ekstremt lydnivå.

    – Det er umulig å forberede seg på. Vi er ikke vant til det, men vi ser fram til det. Det er en ny opplevelse, og vi aner ikke hvordan vi skal takle deg, sier Kjetil Knutsen på pressekonferansen i Istanbul tirsdag kveld.

    – Det blir tøft og er ingen tvil om at det blir en utfordring. Vi har vært borti tøffe kamper før der det har vært lignende tilstander. Vi er godt forberedt på det. Så gjelder det å holde hodet kaldt når det koker som mest underveis i kampen, sier Jens Petter Hauge til NRK.

    – Det er ikke alt du kan forberede deg på. Jeg vet ikke hvor høy mange desibel det er her, men det er det som har vært vår reise. Spillerne får nye utfordringer. og veldig mange av dem klarer de å håndtere, sier Kjetil Knutsen til NRK.

    Galatasaray-Bodø/Glimt har avspark klokken 18.45 onsdag. Kampen sendes på TV 2 Play, kan høres på NRK Sport på radio og følges direkte her.

    Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen på pressekonferanse i Istanbul dagen før kamp mot Galatasaray i Mesterligaen
    Foto: YASIN AKGUL / AFP / NTB
  • Kjær slet med servingen – ute av storturnering

    Nicolai Budkov Kjær (19) fikk det tøft mot argentinske Tomas Martin Etcheverry (26) og er ute av ATP 500-turneringen i Wien.

    Det norske stortalentet hadde ikke flyten i egen serve og kom seg heller aldri til noen bruddsjanser i duellen. Tapet kom med settsifrene 3-6, 3–6.

    Det var Kjærs første kamp på 500-nivået. Han har tidligere vært inne i tre ATP 250-turneringer.

    Kjær spilte en 250-turnering i Stockholm sist uke, men røk der mot kroatiske Marin Cilic i 1. runde.

    60.-rangerte Etcheverry tok kontroll på oppgjøret tirsdag og brøt Kjærs serve tidlig. Kjær fikk aldri satt inn presset på argentineren og måtte tåle ytterligere et brudd.

    – Han slår omtrent ikke feil, sa TV 2-kommentator Christer Francke om Etcheverry.

    – Her må Nicolai steppe opp og serve litt bedre, la han til.

    Kjær fikk litt mer flyt i spillet i andresettet, men kom seg ikke til noen bruddsjanser i løpet av hele kampen. Kjær leverte et svakt servegame da Etcheverry brøt til 5-3-ledelse, og argentineren servet inn seieren.

    Kjær skulle egentlig spilt kvalifisering til turneringen i Østerrike, men fikk wildcardet til italienske Matteo Berrettini, som måtte trekke seg. Turneringen i Wien er den største Kjær har deltatt i så langt i karrieren. (NTB)

    en mann som spiller tennis
    Foto: Jonas Ekströmer / TT / TT / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal