Hopp til innhold

Rein Alexander vant delfinalen: – Det er helt rått!

Rein Alexander er videre til hovedfinalen i Trondheim. – Jeg føler jeg skal til Rotterdam i mai, sier han til NRK.

Rein Alexander.

Rein Alexander etter han gikk videre fra delfinalen for Øst-Norge lørdag.

– Jeg elsker livet mitt akkurat nå. Vikingene skal til Rotterdam i mai, sa Rein Alexander i sitt vikingkostyme fra scenen på Fornebu.

Det er med låta «One Last Time» han skal til finalen i Trondheim 15. februar.

Dette var hans første kommentar til pressen etter at seieren i delfinalen for Øst-Norge var et faktum:

– Det er helt rått. Deilig! Dette skal hele veien til Rotterdam. Aldri vært der, så gleder meg!

Til NRK utdyper han:

– Jeg tar ingenting for gitt og er ikke sikker. Men jeg føler det så sterkt i hjertet og det føles som jeg skal til Rotterdam. Jeg ser det for meg! Jeg er så takknemlig for alle som har stemt på meg.

– Nå står moren min her og min elskede og jeg er helt rørt. Det er dem som fortjener blomstene jeg har fått nå, ikke jeg. For de har gjort dette mulig.

Teksten og melodien til låta «One Last Time» er ved Erik Smaaland, Kristoffer Tømmerbakke og Rein Alexander.

Se fremføringen hans her:

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

I kveld fremførte også brødrene Didrik Solli-Tangen og Emil Solli-Tangen sin låt «Out of Air», som er forhåndsnominert til hovedfinalen:

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

Forrige lørdag, da artister fra sørlandet konkurrerte, ble Raylee stemt fram som årets første semifinalevinner i MGP, da hun vant duellen mot Lisa Børud.

Se de andre opptredenene fra delfinalen her:

Tore Petterson – «The Start of Something New»
Tekst og melodi: Tore Petterson og Knut Bjørnar Asphol

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

Kim Wigaard og Maria Mohn – «Fool for Love»
Tekst og melodi: Torbjørn Raae, Arve Furset, Kim Wigaard Johansen og Maria Mohn

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

Jæger – «How About Mars»
Tekst og melodi: Roel Rats, Synne Vorkinn, Chris Wortley og Sindre T. Jenssen

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

MGP: delfinale 2 fra Øst-Norge.

Kulturstrøm

  • – Bare så vidt han er en artist

    Flo Rida (46) er for mange unge studenter selve lyden av barndommen deres, og torsdag kveld opptrådte han i Norge.

    Han byr på nostalgi – ikke ulikt nylig norgesaktuelle Pitbull, en annen 2010-tallshelt innen partymusikk fra Florida.

    Og nostalgi selger tydeligvis: Amerikanerens konsert på studentfestivalen Uka – Norges største kulturfestival – ble fullstendig utsolgt.

    Men var det kveldens forestilling verdt de 800 kronene som hver student punget ut med? Overhode ikke, mener NRK P3s anmelder Even Samir Kaushik.

    Flo Rida på UKA 2025 i Dødens dal, Trondheim
    Terningkast 2 Konsert

    «Minimal innsats og gigantisk gevinst»

    ANMELDELSE: Flo Rida på Uka

  • Tidligere Kiss-gitarist er død

    Familien bekrefter til Variety at Ace Frehley er død, 74 år gammel. Litt tidligere meldte TMZ at han lå i respirator etter hjerneblødning.

    Frehley fikk en hjerneblødning etter at han falt i studio for et par uker siden.

    Frehley var med å starte Kiss i 1973, sammen med Gene Simmons, Paul Stanley og Peter Criss, Bandet som er kjent for pyro, ansiktssminke og kostymer.

    Kiss fikk ordentlig suksess da de ga ut konsertalbumet Alive! i 1975. Ace Frehley forlot bandet i 1982, men ble gjenforent med bandet i en periode på midten av 90-tallet.

    Han har holdt flere solokonserter i Norge, blant annet på Rockefeller i Oslo i 2015.

    En gruppe mennesker med masker som spiller instrumenter på en scene
    Foto: PAUL WARNER / AP / NTB
  • – Meir nedtona, meir angst

    Kor roleg, tilslørt og plaga kan popmusikk eigentleg verte før han vert berre nedstemt og trist?

    På «How Did I Wind Up Here?» tøyar Spellemannprisen-vinnande Jouska (30) grensene for kor mykje skjør angst sjangeren toler, og lagar eit nydeleg album i prosessen, skriv NRK P3s kritikar Sofie Martesdatter Granberg.

    Albumet blir gitt ut 17. oktober.

    en person som sitter på gulvet ved siden av en gitar
    Terningkast 5 Musikk

    «Kor plaga kan popmusikk eigentleg verte før han vert berre trist?»

    ANMELDELSE: «How Did I Wind Up Here?» av Jouska