Pakistans tidligere president Pervez Musharraf mener dagens regjering ikke forstår de ulike formene for terror som rammer landet.
Etter at 132 skolebarn ble drept i et terrorangrep før jul får pakistanske skoleelever nå opplæring i å evakuere skolen og hjelpe sårede etter terrorangrep.
Presidenten i Norges Røde Kors, Sven Mollekleiv, ønsker utenriksministerens utspill om bedre vern for skoler velkommen. Han tror likevel ikke at det er behov for nye regler, fordi Genèvekonvensjonene allerede er krystallklare.
Dei mista sine to gode vener i terrorangrepet mot skulen i Peshawar. Nå hyller dei Rafiq og Mohammad på sin eigne spesielle måte.
Skoler i den nordvestlige byen Peshawar i Pakistan har åpnet for første gang siden over 140 personer, de fleste av dem barn, ble drept i en Taliban-massakre i desember.
En av lederne som antas å stå bak skolemassakren i Peshawar i Pakistan, skal være drept i en skuddveksling, ifølge pakistanske myndigheter.
Pakistan planlegger massehenrettelser av rundt 500 terrordømte fanger, opplyser innenriksminister Chaudhry Nisar Ali Khan.
Samlebegrepet "Taliban" er lite hensiktsmessig dersom vi skal forstå det som skjer i Pakistan.