Hopp til innhold

Ønsker Infernus lykke til

Gaahl og King erkjenner nederlag i retten og sier de vil fortsette under et nytt bandnavn.

Vokalisten Gaahl i blackmetal-bandet Gorgoroth

TAPTE I RETTEN: Vokalist Gaahl (bildet) og bassist King Ov Hell kan ikke lenger kalle seg Gorgoroth.

Foto: Jarl Fr. Erichsen / Scanpix

NRK Hordaland kunne i går fortelle at Oslo tingrett har bestemt at Gaahl og King Ov Hell ikke hadde rett til å registrere navnet Gorgoroth som varemerke, og har også slått fast at det er gitarist Infernus som har rettighetene til bandnavnet.

Konsekvensen, hvis kjennelsen blir stående, er at de to øvrige medlemmene nå må finne et nytt bandnavn.

LES MER: Retten: - Infernus er Gorgoroth

Hilser til Infernus

Lite tyder på at tingrettens avgjørelse blir anket. Gaahl og King Ov Hell sendte i går ut en pressemelding til nettstedet Blabbermouth, hvor de tydelig gjør klart at de er uenige i avgjørelsen, men at de respekterer kjennelsen. Der kommer de også med en forsonende hilsen til sin gamle bandkamerat.

- Vi ønsker Infernus lykke til videre, skriver Gaahl og King.

Nytt navn

Der forteller de også at de to vil fortsette med sitt band, men under et annet navn.

- Det nye navnet vil bli annonsert i løpet av kort tid, skriver de to.

Gaahl og King gikk i fjor høst i studio for å spille inn det som da var ment å bli en ny Gorgoroth-plate. Flere kjente metal-navn medvirker på den kommende platen, blant andre Frost fra Satyricon og Herbrand Larsen fra Enslaved.