Hopp til innhold

Tribunebråk avbrøt bunnkampen til Hornelands Saint-Étienne

Eirik Hornelands Saint-Étienne ledet 2-0 i den dramatiske bunnkampen og var på vei mot en sjelden seier, men så ble kampen stoppet på grunn av bråk på tribunen.

St. Etienne ledet 2-0 på Montpelliers arena da alt stoppet. Man kunne se svart røyk på tribunen og høre flere smell.

Lagene ble sendt i garderoben etter en time.

I forkant hadde franske myndigheter satt ned foten for bortesupportere. Myndighetene var redd for at det skal bryte ut slåsskamper mellom supporterne til de to lagene som begge kjemper for å unngå nedrykk.

Myndighetene pekte på at det ofte blir bråk når supporterne til Saint-Étienne er på bortereiser.

TV-bildene viste blant annet at det hadde startet en brann på tribunen.

Montpellier ligger sist i Ligue 1 med 15 poeng. En trepoenger vil gjøre at Hornelands lag er på 23 poeng, like mange som Reims som er over nedrykksstreken.

Horneland debuterte med seier mot Reims, men så har det blitt vanskeligere med ni kamper uten en trepoenger.(NTB)

Siste nytt

  • Fire «debutanter» til sesongåpning

    Norges Skiforbund har offentliggjort uttaket for kommende helgs åpningsrenn i alpint i Sölden.

    Kvinnene sesongåpner verdenscupen med storslalåm lørdag, mens herrenes renn går søndag.

    Kvinner:

    Thea Stjernesund, Hakadal IL
    Mina Fürst Holtmann, Bærums Skiklub
    Kajsa Vickhoff Lie, Bærums Skiklub
    Madeleine Sylvester-Davik, Tertnes Alpin

    Menn:

    Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
    Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
    Timon Haugan, Oppdal Alpin
    Eirik Hystad Solberg, Skiforeningen Stavanger
    Oscar Andreas Sandvik, Ready Alpin
    Rasmus Bakkevig, IL Heming
    Fredrik Møller, Oppdal Alpin

    Eirik Hystad Solberg, Oscar Andreas Sandvik, Rasmus Bakkevig og Madeleiene Sylvester-Davik får alle oppleve åpningsrennet for første gang.

    Eirik Hystad Solberg etter verdenscupdebuten i Kitzbühel
    Foto: Reuters
  • Vant i fjor – trekker seg fra sesongåpningen

    Alexander Steen Olsen trekker seg fra alpinistenes sesongåpning i Sölden kommende helg.

    Det bekrefter Norges Skiforbund. TV 2 omtalte saken først.

    Årsaken er at det unge stjerneskuddet fortsatt sliter med «Jumpers knee». Steen Olsen testet kneet i Sölden i helga, men reiser hjem til Oslo i dag.

    – Kneet fungerer ikke, og jeg reiser hjem for videre sjekk og behandling i samråd med det medisinske helseteamet til forbundet, sier Steen Olsen i en pressemelding fra Norges Skiforbund.

    Alpinisten sto også over flere renn sist vinter med kneproblemer. Til TV 2 forteller han at han nesten ikke har stått på ski i sesongoppkjøringen.

    Sist sesong vant han åpningsrennet, og ble til slutt nummer fire i storslalåm-cupen sammenlagt.

    Han vet foreløpig ikke når det kan bli aktuelt å konkurrere igjen.

    Alexander Steen Olsen
    Foto: Giovanni Auletta / AP / NTB
  • Gladnyhet for Ski-Norge – sender renn fra Østerrike

    TV 2 og Viaplay skal kommende sesong dele rettighetene til verdenscupen i alpint, hopp og kombinert fra Østerrike.

    Det opplyser medieaktørene i en felles pressemelding mandag.

    Avtalen som er inngått, omfatter 26 konkurransedager og sikrer norske TV-seere tilgang klassikere som verdenscuprennene i alpint fra Kitzbühel og Schladming – samt de avgjørende hoppukerennene fra Innsbruck og Bischofshofen.

    – TV 2 bygger en stadig sterkere vinterpakke. Østerrike passer perfekt inn sammen med våre satsinger på langrenn og skiskyting og gir oss en komplett vintersportsflate gjennom hele sesongen, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2. (NTB)

    En skibakke med rødt rekkverk
    Foto: Gian Ehrenzeller / AP / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal