NRK Meny
Normal

Søndag 17. august

Dette er OL-programmet for søndag 17. august.

Badminton

  • 12.30-16.00 Double, menn, bronsefinale
  • 12.30-16.00 Double, mix - FINALE
  • 12.30-16.00 Single, menn - FINALE

Basketball

Kvinner

  • 03.00-04.45 Gruppe B: Spania - Mali
  • 05.15-07.00 Gruppe A: Australia - Russland
  • 08.30-10.15 Gruppe A: Latvia - Sør-Korea
  • 10.45-12.15 Gruppe A: Brasil - Hviterussland
  • 14.00-15.45 Gruppe B: Tsjekkia - Kina
  • 16.15-18.00 Gruppe B: New Zealand - USA

Boksing

  • 13.00-14.00 64 kg, menn, kvartfinaler
  • 14.00.15.00 69 kg, menn, kvartfinaler
  • 15.00-16.00 91 kg, menn, kvartfinaler

Bordtennis

  • 04.00-07.00 Lag, menn, bronsefinale
  • 08.30-11.30 Lag, kvinner, bronsefinale
  • 13.30-16.30 Lag, kvinner - FINALE

Bryting

  • 03.30-04.00 Fristil 63 kg, kvinner, kvalifisering
  • 03.30-04.00 Fristil 72 kg, kvinner, kvalifisering
  • 04.00-06.00 Fristil 63 kg, kvinner, eliminasjon
  • 04.00-06.00 Fristil 72 kg, kvinner, eliminasjon
  • 10.00-10.30 Fristil 63 kg, kvinner, oppsamling
  • 10.00-10.30 Fristil 72 kg, kvinner, oppsamling
  • 10.30-10.50 Fristil 63 kg, kvinner, bronsekamp
  • 10.50-11.00 Fristil 63 kg, kvinner - FINALE
  • 11.25-11.45 Fristil 72 kg, kvinner, bronsekamp
  • 11.45-11.55 Fristil 72 kg, kvinner - FINALE

Fekting

  • 03.30-05.00 Sabel lag, menn, åttedelsfinaler
  • 05.00-06.10 Sabel lag, menn, kvartfinaler
  • 06.10-07.10 Sabel lag, menn, plasseringskamper
  • 07.10-08.20 Sabel lag, menn, semifinaler
  • 08.20-09.20 Sabel lag, menn, plasseringskamper
  • 12.00-13.00 Sabel lag, menn, bronsekamp
  • 13.00-14.00 Sabel lag, menn - FINALE

Friidrett

  • 01.30-05.20 Maraton, kvinner - FINALE
  • 13.00-13.40 100 m hekk, kvinner, 1. runde
  • 13.10-14.40 Slegge, menn - FINALE
  • 13.45-14.05 100 m, kvinner, semifinaler
  • 14.10-14.50 400 m hekk, kvinner, 1. runde
  • 14.20-16.10 Høyde, menn, kvalifisering
  • 15.00-15.25 400 m kvinner, semifinaler
  • 15.30-15.50 3000 m hinder, kvinner - FINALE
  • 15.35-17.10 Tresteg, kvinner - FINALE
  • 15.55-16.15 1500 m, menn, semifinaler
  • 16.25-16.35 100 m, kvinner - FINALE
  • 16.45-17.20 10.000 m, menn - FINALE

Håndball

Kvinner

  • 03.00-04.30 Gruppe B: Sverige - Brasil
  • 04.45-06.15 Gruppe A: Angola - Kasakhstan
  • 08.00-09.30 Gruppe A: Norge - Romania
  • 09.45-11.15 Gruppe A: Frankrike - Kina
  • 13.00-14.30 Gruppe B: Russland - Tyskland
  • 14.45-16.15 Gruppe B: Ungarn - Sør-Korea

Landhockey

Menn

  • 02.30-04.00 Gruppe B: Storbritannia - Canada
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Sør-Korea - Belgia
  • 12.00-13.30 Gruppe B: Pakistan - Sør-Afrika
  • 12.30-14.00 Gruppe A: New Zealand - Kina
  • 14.30-16.00 Gruppe B: Australia - Nederland
  • 15.00-16.30 Gruppe A: Tyskland - Spania

Riding

  • 13.15-17.15 Sprangriding, lag, finale 1
  • 13.15-17.15 Sprangriding, individuelt, kvalifisering

Roing

  • 09.30-09.40 Lettvekt dobbelsculler, kvinner - FINALE
  • 09.50-10.00 Lettvekt dobbelsculler, menn - FINALE
  • 10.10-10.20 Lettvekt firer, menn - FINALE
  • 10.30-10.40 Dobbelfirer, kvinner - FINALE
  • 10.50-11.00 Dobbelfirer, menn - FINALE
  • 11.10-11.20 Åtter, kvinner - FINALE
  • 11.30-11.40 Åtter, menn - FINALE

Sandvolleyball

Kvinner

  • 04.00-04.50 Kvartfinale
  • 05.00-05.50 Kvartfinale
  • 14.00-14.50 Kvartfinale
  • 15.00-15.50 Kvartfinale

Seiling

  • 07.00-13.00 49-er, seilas 16 av 16 - FINALE
  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 9 og 10 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 9 og 10 av 11
  • 07.00-13.00 Tornado, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 Star, menn, seilas 5 og 6 av 11

Skyting

  • 03.00-06.20 Helmatch, menn, kvalifisering
  • 07.30-08.20 Helmatch, menn - FINALE

Softball

Kvinner

  • 03.30-05.30 Taiwan - Kina
  • 06.00-08.00 Japan - Venezuela
  • 11.00-13.00 Australia - Canada
  • 13.30-15.30 USA - Nederland

Stuping

  • 14.30-16.00 Sviktstup, kvinner - FINALE

Svømming

  • 04.00-04.03 50 m fri, kvinner - FINALE
  • 04.06-04.25 1500 m fri, menn - FINALE
  • 04.37-04.43 4 x 100 m medley, kvinner - FINALE
  • 04.55-05.01 4 x 100 m medley, menn - FINALE

Sykling

  • 04.00-05.05 Forfølgelse lag, menn, kvalifisering
  • 05.05-05.20 Sprint, kvinner, kvalifisering
  • 05.20-05.45 Sprint, menn, kvalifisering
  • 10.30-11.05 Sprint, menn, 16-delsfinaler
  • 11.05-11.10 Forfølgelse, kvinner, bronsefinale
  • 11.10-11.15 Forfølgelse, kvinner - FINALE
  • 11.15-11.35 Sprint, kvinner, åttedelsfinaler
  • 11.35-11.55 Sprint, menn, åttedelfinaler
  • 12.15-12.45 Forfølgelse lag, menn, første runde

Tennis

  • 10.00-16.30 Single, menn - FINALE
  • 10.00-16.30 Double, kvinner - FINALE

Turn

  • 12.00-12.30 Frittstående, menn - FINALE
  • 12.45-13.15 Frittstående, kvinner - FINALE
  • 13.30-14.00 Bøylehest, menn - FINALE
  • 14.15-14.45 Hopp, kvinner - FINALE

Vannpolo

Kvinner

  • 08.20-09.20 Kvartfinale Kina - Australia
  • 09.40-10.40 Kvartfinale Italia - Nederland

Vektløfting

  • 09.30-11.30 94 kg, menn, gruppe B
  • 13.00-14.40 94 kg, menn, gruppe A - FINALE

Volleyball

Kvinner

  • 04.00-05.30 Gruppe B: Kasakhstan - Algerie
  • 06.00-07.30 Gruppe A: Cuba - Venezuela
  • 06.30-08.00 Gruppe A: Polen - USA
  • 08.30-10.00 Gruppe B: Italia - Brasil
  • 14.00-15.30 Gruppe A: Kina - Japan
  • 16.00-17.30 Gruppe B: Russland - Serbia

Siste nytt

  • Fire nye russere utestengt

    IOC har dopingutestengt fire nye russiske utøvere fra OL på livstid. Den doble gullvinneren fra toer- og firerbob Alexander Zubkov, skøyterløperne Olga Fatkulina og Aleksandr Rumjantsev, og bobkjører Olga Stulneva.

    Olympics Russian Doping Sochi
    Foto: Natacha Pisarenko / AP
  • Strålende laginnsats av Norge

    Kombinertgutta imponerte under hoppdelen av verdenscuprennet i Ruka i dag. Espen Andersen ligger på andreplass etter hopprennet. Jan Schmid og Jørgen Graabak sørget for tre nordmenn blant topp sju før skirennet.

  • Klæbo med suveren seier

    Johannes Høsflot Klæbo knuste verdenseliten og tok en helt suveren seier på sprinten i Ruka. Pål Golberg sørget for dobbelt norsk. Svenske Calle Halfvarsson på tredje.

    Johannes Høsflot Klæbo
    Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

Sendeplan

Kl. Program Kanal
V-cup kombinert: Hopp
V-cup kombinert: Langrenn
V-cup kombinert: 5 km langrenn
V-cup kombinert: 5 km langrenn
Sport i dag
Sport i dag
V-cup hopp: Kvalifisering