NRK Meny
Normal

Onsdag 13. august

Dette er OL-programmet for onsdag 13. august.

Mer detaljert oversikt vil komme her, når trekninger og annet er klart.

Badminton

  • 04.00-07.30 Double, kvinner, semifinaler
  • 04.00-07.30 Single, kvinner, kvartfinaler
  • 04.00-07.30 Double, menn, kvartfinaler
  • 12.30-16.00 Double, kvinner, semifinaler
  • 12.30-16.00 Single, kvinner, kvartfinaler
  • 12.30-16.00 Double, menn, kvartfinaler

Baseball

Menn

  • 04.30-07.30 Taiwan - Nederland
  • 05.30-08.30 Kina - Canada
  • 12.00-15.00 Sør-Korea - USA
  • 13.00-16.00 Cuba - Japan

Basketball

Kvinner

  • 03.00-04.45 Gruppe A: Hviterussland - Russland
  • 05.15-07.00 Gruppe B: Spania - Tsjekkia
  • 08.30-10.15 Gruppe A: Brasil - Latvia
  • 10.45-12.30 Gruppe B: New Zealand - Kina
  • 14.00-15.45 Gruppe A: Australia - Sør-Korea
  • 16.15-18.00 Gruppe B: Mali - USA

Boksing

  • 07.30-09.00 48 kg, menn, innledende kamper
  • 09.00-11.00 91 kg, menn, innledende kamper
  • 13.00-14.30 48 kg, menn, innledende kamper
  • 14.30-16.30 Over 91 kg, menn, innledende kamper

Bordtennis

  • 04.00-07.00 Lag, kvinner, 1. runde
  • 04.00-07.00 Lag, menn, 1. runde
  • 08.30-11.30 Lag, kvinner, 1. runde
  • 08.30-11.30 Lag, menn, 1. runde
  • 13.30-16.30 Lag, kvinner, 2. runde
  • 13.30-16.30 Lag, menn, 2. runde

Bryting

  • 03.30-04.30 66 kg, menn, kvalifisering
  • 03.30-04.30 74 kg, menn, kvalifisering
  • 04.30-07.00 66 kg, menn, eliminering
  • 04.30-07.00 74 kg, menn, eliminering
  • 10.00-11.00 66 kg, menn, oppsamling
  • 10.00-11.00 74 kg, menn, oppsamling
  • 11.00-11.20 66 kg, menn, bronsefinale
  • 11.20-11.30 66 kg, menn - FINALE
  • 11.55-12.15 74 kg, menn, bronsefinale
  • 12.15-12.25 74 kg, menn - FINALE

Bueskyting

  • 04.00-07.10 32-delsfinaler og 16-delsfinaler, menn
  • 09.30-12.45 32-delsfinaler og 16-delsfinaler, menn

Fekting

  • 04.00-05.30 Florett individuelt, menn, 16-delsfinaler
  • 05.30-06.30 Florett individuelt, menn, åttedelsfinaler
  • 06.30-07.00 Florett individuelt, menn, kvartfinaler
  • 07.30-09.00 Kårde individuelt, kvinner, 16-delsfinaler
  • 09.00-10.00 Kårde individuelt, kvinner, åttedelsfinaler
  • 10.00-10.30 Kårde individuelt, kvinner, kvartfinaler
  • 12.00-13.00 Florett individuelt, menn, semifinaler
  • 13.00-14.00 Kårde individuelt, kvinner, semifinaler
  • 14.00-14.30 Florett individuelt, menn, bronsekamp
  • 14.30-15.00 Kårde individuelt, kvinner, bronsekamp
  • 15.00-15.30 Florett individuelt, menn - FINALE
  • 15.30-16.00 Kårde idividuelt, kvinner - FINALE

Fotball

Menn

  • 11.00-12.45 Gruppe B Nederland - Japan
  • 11.00-12.45 Gruppe B Nigeria - USA
  • 11.00-12.45 Gruppe D Sør-Korea - Honduras
  • 11.00-12.45 Gruppe D Kamerun - Italia
  • 13.45-15.30 Gruppe A Elfenbeinskysten - Australia
  • 13.45-15.30 Gruppe A Argentina - Serbia
  • 13.45-15.30 Gruppe C Kina - Brasil
  • 13.45-15.30 Gruppe C New Zealand - Belgia

Håndball

Kvinner

  • 03.00-04.30 Gruppe B: Russland - Brasil
  • 04.45-06.15 Gruppe A: Romania - Frankrike
  • 08.00-09.30 Gruppe B: Sør-Korea - Sverige
  • 09.45-11.15 Gruppe A: Kina - Angola
  • 13.00-14.30 Gruppe A: Norge - Kasakhstan
  • 14.45-16.15 Gruppe B: Tyskland - Ungarn

Judo

  • 06.00-10.30 70 kg, kvinner, innledende
  • 06.00-10.30 90 kg, menn, innledende
  • 12.00-13.30 70 kg, kvinner, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 90 kg, menn, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 70 kg, kvinner FINALE
  • 12.00-13.30 90 kg, menn - FINALE

Kano/kajakk

  • 09.00-09.30 Slalåm C2, menn, forsøk
  • 09.40-10.35 Slalåm K1, kvinner, forsøk
  • 11.00-11.30 Slalåm C2, menn, forsøk
  • 11.40-12.35 Slalåm K1, kvinner, forsøk

Landhockey

Menn

  • 02.30-04.00 Gruppe B: Sør-Afrika - Australia
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Kina - Sør-Korea
  • 12.00-13.30 Gruppe B: Canada - Pakistan
  • 12.30-14.00 Gruppe A: Belgia - Tyskland
  • 14.30-16.00 Gruppe A: New Zealand - Spania
  • 15.00-16.30 Gruppe B: Nederland - Storbritannia

Riding

  • 13.15-18.15 Dressur, lag, finale 1
  • 13.15-18.15 Dressur, individuelt, kvalifisering

Roing

  • 08.50-09.10 Singlesculler, kvinner (semifinale C og D)
  • 09.10-09.30 Singlesculler, menn (semifinale C og D)
  • 09.30-09.50 Singlesculler, kvinner, semifinaler
  • 09.50-10.10 Singlesculler, menn, semifinaler
  • 10.10-10.30 Toer, menn, semifinaler
  • 10.30-10.50 Dobbelsculler, menn, semifinaler
  • 10.50-11.10 Firer, menn, semifinaler

Sandvolleyball

Menn

  • 03.00-03.50 Gruppe B: Rogers/Dalhausser, USA - Conde/Baracetti, ARG
  • 08.00-08.50 Gruppe C: Geor/Gia, GEO - Fernandes/Morais, ANG
  • 12.00-12.50 Gruppe B: Heyer/Huscher, SUI - Samoilova/Plavins, LAT
  • 13.00-13.50 Gruppe E: Kjemperud/Skarlund, NOR - Laciga/Schnider, SUI
  • 14.00-14.50 Gruppe E: Nummerdoor/Schuil, NED - Klemperer/Koreng, GER
  • 15.00-15.50 Gruppe C: Ricardo/Youngs, USA - Schacht/Schlack, AUS

Kvinner

  • 04.00-04.50 Gruppe C: Urjadova/Sjirjajeva, RUS - Saka/Rtvelo, GEO
  • 05.00-05.50 Gruppe A: Tian/Wang, CHN - Maaseide/Glesnes, NOR
  • 06.00-06.50 Gruppe C: Juliana/Larisa, BRA - Barnett/Cook, AUS
  • 07.00-07.50 Gruppe A: van Breedam/Mouha, BEL - Kuhn/Schwer, SUI
  • 16.00-16.50 Gruppe E: Branagh/Youngs, USA - Esteves Ribalta/Crespo, CUB
  • 17.00-17.50 Gruppe E: Pohl/Rau, GER - Kadijk/Mooren, NED

Seiling

  • 07.00-13.00 470, menn, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 470. kvinner, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 49-er, seilas 7, 8 og 9 av 16
  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 3 og 4 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 3 og 4 av 11
  • 07.00-13.00 Finnjolle, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Yngling, kvinner, seilas 7 og 8 av 11

Skyting

  • 03.00-08.00 25 m pistol, kvinner, kvalifisering
  • 09.00-09.50 25 m pistol, kvinner - FINALE

Softball

Kvinner

  • 03.30-05.30 Kina - Venezuela
  • 06.00-08.00 USA - Australia
  • 11.00-13.00 Japan - Taiwan
  • 13.30-15.30 Canada - Nederland

Stuping

  • 08.30-09.45 3 m synkronstup, menn - FINALE

Svømming

  • 04.00-04.08 100 m fri, menn, semifinaler
  • 04.11-04.15 200 m fri, kvinner - FINALE
  • 04.18-04.22 200 m butterfly, menn - FINALE
  • 04.25-04.35 200 m butterfly, kvinner, semifinaler
  • 04.47-04.57 200 m bryst, menn, semifinaler
  • 05.09-05.13 200 m medley, kvinner - FINALE
  • 05.16-05.26 4 x 200 m fri, menn - FINALE
  • 12.30-13.09 100 m fri, kvinner, forsøk
  • 13.09-13.34 200 m rygg, menn, forsøk
  • 13.40-14.11 200 m bryst, kvinner, forsøk
  • 14.17-14.59 200 m medley, menn, forsøk
  • 15.05-15.32 4 x 200 m fri, kvinner, forsøk

Sykling

  • 05.30-07.00 Temporitt, kvinner - FINALE
  • 07.30-11.15 Temporitt, menn - FINALE

Tennis

  • 10.00-16.00 Single, menn 3. runde
  • 10.00-16.00 Single, kvinner, 3. runde
  • 10.00-16.00 Double, menn, kvartfinaler
  • 10.00-16.00 Double, kvinner, 2. runde

Turn

  • 04.15-06.00 Lag, kvinner - FINALE

Vannpolo

Kvinner

  • 07.00-08.00 Gruppe B Ungarn - Australia
  • 08.20-09.20 Gruppe A Russland - Kina
  • 09.40-10.40 Gruppe B Hellas - Nederland
  • 11.00.12.00 Gruppe A USA - Italia

Vektløfting

  • 04.00-06.00 77 kg, menn, gruppe B
  • 06.30-08.00 69 kg, kvinner, gruppe B
  • 09.30-11.30 69 kg, kvinner, gruppe A - FINALE
  • 13.00-15.00 77 kg, menn, gruppe A - FINALE

Volleyball

Kvinner

  • 04.00-05.30 Gruppe B: Italia - Algerie
  • 06.00-07.30 Gruppe A: Venezuela - USA
  • 06.30-08.00 Gruppe A: Russland - Kasakhstan
  • 08.30-10.00 Gruppe B: Serbia - Brasil
  • 14.00-15.30 Gruppe A: Cuba - Kina
  • 16.00-17.30 Gruppe B: Polen - Japan

Siste nytt

  • Messi med mål nummer hundre

    I kveldens 3–1-seier over Olympiakos fikk Lionel Messi æren av å sette inn sitt mesterligamål nummer 100.

    Tre minutter før pause ble Gerard Pique utvist for katalanerne.

    Barcelona leder gruppe D tre poeng foran Juventus som slo Sporting 2-1 i kveld.

    Spain Soccer Champions League
    Foto: Manu Fernandez / AP
  • Bare uavgjort for Atlético Madrid

    Atlético Madrid spilte uavgjort mot Tarik Elyounoussis Qarabag i dagens gruppespillskamp i Mesterligaen.

    Dermed står Atlético, som har nådd finalen i to av de tre siste sesongene, med bare to poeng etter tre kamper. Chelsea leder gruppen foran Roma.

    Azerbaijan Soccer Champions League Kevin Gameiro, Maksim Medvedev
    Foto: Aziz Karimov / AP
  • OL-sjef siktet for korrupsjon

    Carlos Nuzman, sjefen for fjorårets OL i Rio de Janeiro, er formelt siktet for korrupsjon, hvitvasking, skatteunndragelse og kriminell virksomhetsledelse. Nuzman er fra før suspendert fra sine verv i Den internasjonale olympiske komité (IOC).

    Brazil Nuzman Arrested
    Foto: Silvia Izquierdo / AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal
4-4-2 Europa League: Zenit - Rosenborg