Onsdag 13. august

Dette er OL-programmet for onsdag 13. august.

Mer detaljert oversikt vil komme her, når trekninger og annet er klart.

Badminton

  • 04.00-07.30 Double, kvinner, semifinaler
  • 04.00-07.30 Single, kvinner, kvartfinaler
  • 04.00-07.30 Double, menn, kvartfinaler
  • 12.30-16.00 Double, kvinner, semifinaler
  • 12.30-16.00 Single, kvinner, kvartfinaler
  • 12.30-16.00 Double, menn, kvartfinaler

Baseball

Menn

  • 04.30-07.30 Taiwan - Nederland
  • 05.30-08.30 Kina - Canada
  • 12.00-15.00 Sør-Korea - USA
  • 13.00-16.00 Cuba - Japan

Basketball

Kvinner

  • 03.00-04.45 Gruppe A: Hviterussland - Russland
  • 05.15-07.00 Gruppe B: Spania - Tsjekkia
  • 08.30-10.15 Gruppe A: Brasil - Latvia
  • 10.45-12.30 Gruppe B: New Zealand - Kina
  • 14.00-15.45 Gruppe A: Australia - Sør-Korea
  • 16.15-18.00 Gruppe B: Mali - USA

Boksing

  • 07.30-09.00 48 kg, menn, innledende kamper
  • 09.00-11.00 91 kg, menn, innledende kamper
  • 13.00-14.30 48 kg, menn, innledende kamper
  • 14.30-16.30 Over 91 kg, menn, innledende kamper

Bordtennis

  • 04.00-07.00 Lag, kvinner, 1. runde
  • 04.00-07.00 Lag, menn, 1. runde
  • 08.30-11.30 Lag, kvinner, 1. runde
  • 08.30-11.30 Lag, menn, 1. runde
  • 13.30-16.30 Lag, kvinner, 2. runde
  • 13.30-16.30 Lag, menn, 2. runde

Bryting

  • 03.30-04.30 66 kg, menn, kvalifisering
  • 03.30-04.30 74 kg, menn, kvalifisering
  • 04.30-07.00 66 kg, menn, eliminering
  • 04.30-07.00 74 kg, menn, eliminering
  • 10.00-11.00 66 kg, menn, oppsamling
  • 10.00-11.00 74 kg, menn, oppsamling
  • 11.00-11.20 66 kg, menn, bronsefinale
  • 11.20-11.30 66 kg, menn - FINALE
  • 11.55-12.15 74 kg, menn, bronsefinale
  • 12.15-12.25 74 kg, menn - FINALE

Bueskyting

  • 04.00-07.10 32-delsfinaler og 16-delsfinaler, menn
  • 09.30-12.45 32-delsfinaler og 16-delsfinaler, menn

Fekting

  • 04.00-05.30 Florett individuelt, menn, 16-delsfinaler
  • 05.30-06.30 Florett individuelt, menn, åttedelsfinaler
  • 06.30-07.00 Florett individuelt, menn, kvartfinaler
  • 07.30-09.00 Kårde individuelt, kvinner, 16-delsfinaler
  • 09.00-10.00 Kårde individuelt, kvinner, åttedelsfinaler
  • 10.00-10.30 Kårde individuelt, kvinner, kvartfinaler
  • 12.00-13.00 Florett individuelt, menn, semifinaler
  • 13.00-14.00 Kårde individuelt, kvinner, semifinaler
  • 14.00-14.30 Florett individuelt, menn, bronsekamp
  • 14.30-15.00 Kårde individuelt, kvinner, bronsekamp
  • 15.00-15.30 Florett individuelt, menn - FINALE
  • 15.30-16.00 Kårde idividuelt, kvinner - FINALE

Fotball

Menn

  • 11.00-12.45 Gruppe B Nederland - Japan
  • 11.00-12.45 Gruppe B Nigeria - USA
  • 11.00-12.45 Gruppe D Sør-Korea - Honduras
  • 11.00-12.45 Gruppe D Kamerun - Italia
  • 13.45-15.30 Gruppe A Elfenbeinskysten - Australia
  • 13.45-15.30 Gruppe A Argentina - Serbia
  • 13.45-15.30 Gruppe C Kina - Brasil
  • 13.45-15.30 Gruppe C New Zealand - Belgia

Håndball

Kvinner

  • 03.00-04.30 Gruppe B: Russland - Brasil
  • 04.45-06.15 Gruppe A: Romania - Frankrike
  • 08.00-09.30 Gruppe B: Sør-Korea - Sverige
  • 09.45-11.15 Gruppe A: Kina - Angola
  • 13.00-14.30 Gruppe A: Norge - Kasakhstan
  • 14.45-16.15 Gruppe B: Tyskland - Ungarn

Judo

  • 06.00-10.30 70 kg, kvinner, innledende
  • 06.00-10.30 90 kg, menn, innledende
  • 12.00-13.30 70 kg, kvinner, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 90 kg, menn, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 70 kg, kvinner FINALE
  • 12.00-13.30 90 kg, menn - FINALE

Kano/kajakk

  • 09.00-09.30 Slalåm C2, menn, forsøk
  • 09.40-10.35 Slalåm K1, kvinner, forsøk
  • 11.00-11.30 Slalåm C2, menn, forsøk
  • 11.40-12.35 Slalåm K1, kvinner, forsøk

Landhockey

Menn

  • 02.30-04.00 Gruppe B: Sør-Afrika - Australia
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Kina - Sør-Korea
  • 12.00-13.30 Gruppe B: Canada - Pakistan
  • 12.30-14.00 Gruppe A: Belgia - Tyskland
  • 14.30-16.00 Gruppe A: New Zealand - Spania
  • 15.00-16.30 Gruppe B: Nederland - Storbritannia

Riding

  • 13.15-18.15 Dressur, lag, finale 1
  • 13.15-18.15 Dressur, individuelt, kvalifisering

Roing

  • 08.50-09.10 Singlesculler, kvinner (semifinale C og D)
  • 09.10-09.30 Singlesculler, menn (semifinale C og D)
  • 09.30-09.50 Singlesculler, kvinner, semifinaler
  • 09.50-10.10 Singlesculler, menn, semifinaler
  • 10.10-10.30 Toer, menn, semifinaler
  • 10.30-10.50 Dobbelsculler, menn, semifinaler
  • 10.50-11.10 Firer, menn, semifinaler

Sandvolleyball

Menn

  • 03.00-03.50 Gruppe B: Rogers/Dalhausser, USA - Conde/Baracetti, ARG
  • 08.00-08.50 Gruppe C: Geor/Gia, GEO - Fernandes/Morais, ANG
  • 12.00-12.50 Gruppe B: Heyer/Huscher, SUI - Samoilova/Plavins, LAT
  • 13.00-13.50 Gruppe E: Kjemperud/Skarlund, NOR - Laciga/Schnider, SUI
  • 14.00-14.50 Gruppe E: Nummerdoor/Schuil, NED - Klemperer/Koreng, GER
  • 15.00-15.50 Gruppe C: Ricardo/Youngs, USA - Schacht/Schlack, AUS

Kvinner

  • 04.00-04.50 Gruppe C: Urjadova/Sjirjajeva, RUS - Saka/Rtvelo, GEO
  • 05.00-05.50 Gruppe A: Tian/Wang, CHN - Maaseide/Glesnes, NOR
  • 06.00-06.50 Gruppe C: Juliana/Larisa, BRA - Barnett/Cook, AUS
  • 07.00-07.50 Gruppe A: van Breedam/Mouha, BEL - Kuhn/Schwer, SUI
  • 16.00-16.50 Gruppe E: Branagh/Youngs, USA - Esteves Ribalta/Crespo, CUB
  • 17.00-17.50 Gruppe E: Pohl/Rau, GER - Kadijk/Mooren, NED

Seiling

  • 07.00-13.00 470, menn, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 470. kvinner, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 49-er, seilas 7, 8 og 9 av 16
  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 3 og 4 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 3 og 4 av 11
  • 07.00-13.00 Finnjolle, seilas 7 og 8 av 11
  • 07.00-13.00 Yngling, kvinner, seilas 7 og 8 av 11

Skyting

  • 03.00-08.00 25 m pistol, kvinner, kvalifisering
  • 09.00-09.50 25 m pistol, kvinner - FINALE

Softball

Kvinner

  • 03.30-05.30 Kina - Venezuela
  • 06.00-08.00 USA - Australia
  • 11.00-13.00 Japan - Taiwan
  • 13.30-15.30 Canada - Nederland

Stuping

  • 08.30-09.45 3 m synkronstup, menn - FINALE

Svømming

  • 04.00-04.08 100 m fri, menn, semifinaler
  • 04.11-04.15 200 m fri, kvinner - FINALE
  • 04.18-04.22 200 m butterfly, menn - FINALE
  • 04.25-04.35 200 m butterfly, kvinner, semifinaler
  • 04.47-04.57 200 m bryst, menn, semifinaler
  • 05.09-05.13 200 m medley, kvinner - FINALE
  • 05.16-05.26 4 x 200 m fri, menn - FINALE
  • 12.30-13.09 100 m fri, kvinner, forsøk
  • 13.09-13.34 200 m rygg, menn, forsøk
  • 13.40-14.11 200 m bryst, kvinner, forsøk
  • 14.17-14.59 200 m medley, menn, forsøk
  • 15.05-15.32 4 x 200 m fri, kvinner, forsøk

Sykling

  • 05.30-07.00 Temporitt, kvinner - FINALE
  • 07.30-11.15 Temporitt, menn - FINALE

Tennis

  • 10.00-16.00 Single, menn 3. runde
  • 10.00-16.00 Single, kvinner, 3. runde
  • 10.00-16.00 Double, menn, kvartfinaler
  • 10.00-16.00 Double, kvinner, 2. runde

Turn

  • 04.15-06.00 Lag, kvinner - FINALE

Vannpolo

Kvinner

  • 07.00-08.00 Gruppe B Ungarn - Australia
  • 08.20-09.20 Gruppe A Russland - Kina
  • 09.40-10.40 Gruppe B Hellas - Nederland
  • 11.00.12.00 Gruppe A USA - Italia

Vektløfting

  • 04.00-06.00 77 kg, menn, gruppe B
  • 06.30-08.00 69 kg, kvinner, gruppe B
  • 09.30-11.30 69 kg, kvinner, gruppe A - FINALE
  • 13.00-15.00 77 kg, menn, gruppe A - FINALE

Volleyball

Kvinner

  • 04.00-05.30 Gruppe B: Italia - Algerie
  • 06.00-07.30 Gruppe A: Venezuela - USA
  • 06.30-08.00 Gruppe A: Russland - Kasakhstan
  • 08.30-10.00 Gruppe B: Serbia - Brasil
  • 14.00-15.30 Gruppe A: Cuba - Kina
  • 16.00-17.30 Gruppe B: Polen - Japan

Siste nytt

  • Molde slapp med skrekken

    Før kveldens returoppgjør mot Servette så det ut til at det skulle bli enkelt for Molde å ta seg videre i serieligaen. Men det skulle bli alt annet enn det.

    Moussa Diallo og Grejohn Kyei sørget for 3-2 sammenlagt og nerver i kampen. Sveitserne klarte imidlertid ikke å sette den tredje scoringen, og dermed slapp Erling Moe og Molde med skrekken.

    Dette betyr at de møter knalltøff motstand i Trabzonspor i neste runde.

    Switzerland Soccer Europa Conference League
    Foto: Martial Trezzini / AP
  • Positive koronatester i United

    Manchester United avlyser treningskamp mot Preston North End etter at flere spillere skal ha testet positivt på koronaviruset. Det bekrefter Preston på sine nettsider.

    De avventer nå svar på PCR-tester for å bekrefte tilfellene.

    United sier at de regner med at resten av sesongoppkjøringen kan gå som normalt. Deres neste kamp er mot Everton om ni dager.

    – Vi beklager forstyrrelsen for Preston og skuffelsen til våre fans, skriver United.

    Manchester United
    Foto: Paul Ellis / AFP
  • RBK herjet – VIF med sterk seier

    Rosenborg fosser videre i serieligaen, mens Vålerenga røk ut med stil. For VIF hadde et «umulig» utgangspunkt da de skulle snu 0-4 mot Gent.

    Men med 2-0-seier på Intility Arena kunne de i det minste gå ut med hodet hevet. Det var Osame Sahraoui og Ivan Näsberg som sikret seieren.

    Rosenborg hadde på sin side full kontroll mot Hafnarfjordur, og vant 4-1 på Lerkendal. Det betyr at de er videre med 6-1 sammenlagt.

    Åge Hareides menn møter slovenske Domzale i neste runde.

    Conference League kvalifisering 2021: Rosenborg - Hafnarfjardar.
    Foto: Ole Martin Wold / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal