Hopp til innhold

Madelene Stavnar i tetstriden i Belgia

Madelene Stavnar er på delt 2.-plass etter åpningsrunden i Belgia Open i golf. Hun gikk fredagens runde fire slag under par.

Stavnar leverte birdie på 2., 7., 9., 12. og 14. hull og måtte tåle sin eneste bogey på 15. hull. Hun er to slag bak svenske Anna Magnusson og deler 2.-plassen med japanske Yuri Onishi, sveitsiske Vanessa Knecht og spanske Mireia Prat.

– Det var en god runde. Dette var en av dagene da golf virker litt enklere enn på andre dager, sa Stavnar. (NTB)

Golfspiller Madelene Stavnar fotografert på Oslo Lufthavn torsdag kveld etter hjemkomst fra en golfturnering i Marokko.
Foto: Jon Olav Nesvold / NTB

Siste nytt

  • Idrettsstyret snur etter feide med Antidoping Norge

    Styret i Norges idrettsforbund drar i bremsen og ber likevel ikke tinget stemme over å gi Antidoping Norge ansvaret for doms- og appellorganet i dopingsaker.

    I stedet besluttet idrettsstyret på sitt styremøte i Bergen torsdag å fremme et endringsforslag der det bes om tingets tilslutning til at styret fortsatt skal arbeide for etablering av en nasjonal antidopinglov, med etablering av en domsfunksjon i dopingsaker uavhengig av idretten og Antidoping Norge.

    Kulturdepartementet har overfor NIF varslet at et høringsutkast til en slik lov kan foreligge allerede våren 2024.

    Helomvendingen skjer få dager etter at Antidoping Norges styreleder Rune Andersen gikk hardt ut mot forslaget i et VG-intervju. Han ga det merkelapper som «radikalt» og «alvorlig for norsk idrett». (NTB)

    NIF valgkomite
    Foto: Terje Pedersen / NTB
  • Carlsen-parti ferdig etter 12 minutter

    Magnus Carlsen spilte remis mot Hikaru Nakamura i 3. runde i Norway Chess torsdag. Langsjakkpartiet varte i bare 12 minutter.

    Spillerne får ett poeng hver. De skal møtes i armageddon om et ekstra halvpoeng.

    Partiet artet seg mer som et lynsjakkparti. Etter 31 trekk var det over. (NTB)

    Norway Chess
    Foto: Carina Johansen / NTB
  • VG: Bekrefter forhold med Ødegaard

    Den tidligere proffdanseren Helene Spilling bekrefter overfor VG at hun og Arsenal-spiller Martin Ødegaard er et par.

    Ødegaard selv har delt flere bilder av de to sammen på Instagram torsdag.

    Romanseryktene har florert i flere måneder etter at de ble avbildet sammen under London Football Awards i mars.

    Martin Ødegaard er en av Norges mest profilerte fotballspillere, og er kaptein på det norske landslaget og klubblaget Arsenal. Drammenseren var en stor bidragsyter i laget som ble nummer to i Premier League denne sesongen.

    Helene Spilling er på sin side en merittert danser, som tidligere i år var aktuell i NRK-serien «Mesternes mester».

    Ødegaard og Spilling
    Foto: odegaard.98/Instagram

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
NRK forklarer: Rasismeskandalen i Spania 02:41
Neste