Hopp til innhold

Krüger tatt ut til femmila

Johannes Høflot Klæbo, Hans Christer Holund, Simen Hegstad Krüger og Sjur Røthe skal representere Norge på avslutningsøvelsen i OL.

Dermed får Krüger gå sin første distanse i OL, etter at han ble smittet av coronaviruset på treningsleiren før lekene startet.

– Jeg er glad for å endelig være her. Det har vært en lang ventetid for meg. Jeg gleder meg til å endelig få konkurrere, sier Krüger på en pressekonferanse før løpet, og legger til at han ikke tror sykdommen har satt han for mye tilbake.

NzeF7TsHBHk
Foto: Terje Pedersen / NTB

Siste nytt

  • Jæger avsluttet sesongen med tredjeplass

    Henriette Jæger presterte godt på 400 meter i New York da hun tok tredjeplass i et sterkt felt.

    OL-vinner på distansen Marileidy Paulino var klart best og stakk av med seieren, mens Salwa Eid Naser ble nummer to.

    Jæger løp inn til tiden 51,24.

    Athlos-løpet i New York, som var rent kvinnestevne, var Jægers siste løp for sesongen. Hun ender dermed opp på 31 konkurranser denne sesongen, noe hun innrømmet overfor NRK at var litt mye.

    – Det har vært en helt sykt lang og innholdsrik sesong. Når jeg setter meg ned og ting er litt roligere, så tenker jeg jo at det her har faktisk vært veldig mye, sa Jæger.

    En gruppe kvinner i atletiske uniformer
    Foto: Christine Olsson / TT / TT / NTB
  • Norges U21-herrer fikk juling av Spania

    Det norske U21-landslaget møtte tøff motstand og tapte 0-4 mot Spania i en privatlandskamp.

    Etter et kvarter gikk spanjolene opp i føringen med etter et innlegg som ble stanget i mål av Simo Keddari.

    Angel Ortiz doblet ledelsen etter en halvtime etter en retur fra Martin Børsheim. Real Madrid-spilleren Gonzalo Garcia økte til 3-0 rett før pause.

    Miguel Carvalho sørget for 4-0 etter 60 minutter.

    Norge spiller ingen tellende kamper denne måneden etter at de innledet EM-kvalifiseringen med 5-0-seier over Slovenia i september.

    I november venter imidlertid Israel og Bosnia-Hercegovina i EM-kvalfifseringen for U21-landslaget. Nederland er også i gruppa. (NTB)

    en mann i sportsuniform
    Foto: Trond R. Teigen / NTB
  • Sverige tapte skjebnekamp – VM-drømmen i fare

    Sverige har fortsatt ikke vunnet en kamp i VM-kvalifiseringen. Fredag gikk de på et 0–2-tap mot Sveits.

    Etter tre kamper ligger svenskene på en foreløpig sisteplass i gruppe B, med kun ett poeng.

    Sveits leder gruppa med ni poeng. Andreplassen innehar Kosovo med fire poeng.

    Gruppevinneren går direkte til VM, mens andreplassen kan kvalifisere seg gjennom omspill.

    Det gjenstår fortsatt tre kamper i kvalifiseringen. Om tre dager venter Kosovo på hjemmebane.

    Sverige kan også få muligheten til å nå omspill via sin gruppeseier på nivå C i Nasjonsligaen.

    Like før pause hadde Lucas Bergvall en kjempemulighet til å gi de blågule ledelsen mot Sveits, men 19-åringen bommet på ballen.

    Sveits' Granit Xhaka scoret på straffe etter 65 minutter. På overtid satte Johan Manzambi inn 2–0.

    Tidligere har de gule og blå spilt uavgjort mot Slovenia og tapt 0–2 mot Kosovo.

    Lucas Bergvall bommet på en eventyrlig mulighet da Sverige tapte 0-2 mot Sveits i VM-kvalifiseringen.

Sendeplan

Kl. Program Kanal