Dermed må Greene nøye seg med å løpe 100 meter, der han som tittelforsvarer er automatisk kvalifisert, samt 4x100 meter under VM i Paris.
Maurice Greene i aksjon under forsøksheatet i USA-mesterskapet. (Foto: Andy Lyons/Getty Images)
Distansen ble vunnet av Darvis Patton på 20,15 sekunder.
Det 17 år gamle stjerneskuddet Allyson Felix ble nummer tre på kvinnenes 200 meter, og er dermed klar for VM.
Felix slet med en strekkskade, men løp likevel inn til 22,59.
Tidligere i år har hun satt juniorverdensrekord og årsbeste i verden med 22,11 sekunder.
Kelli White vant distansen på 22,21 og har dermed vunnet begge sprintdistansene i mesterskapet.
Evigunge Gail Devers vant 100 meter hekk på 12,61, og er også kvalifisert for 100 meter flatt i VM.
Resultater
Fra AFP:
De tre beste i hver øvelse er kvalifisert hvis de har klart de internasjonale kravene.
MENN:
200m (finals) (wind 0.1m/sec): 1. Darvis Patton 20.15secs, 2. John Capel 20.17, 3. Joshua Johnson 20.22, 4. Kenny Brokenburr 20.25, 5. Ramon Clay 20.27, 6. Shawn Crawford 20.35, 7. Erick Wilson 20.95
Allyson Felix har slått alle aldersrekordene til sprintdronningen Marion Jones.(Foto: Tim Wimborne/Reuters)
200m (best times in semis): 1. Joshua Johnson 20.18, 2. John Capel 20.24, 3. Kenny Brokenburr 20.26, 4. Darvis Patten 20.35 5. Ramon Clay 20.36, 6. Maurice Greene 20.44. 5. Shawn Crawford 20.56
Pole vault (final): 1. Jeff Hartwig 5.70m, 2. Derek Miles 5.70, 3. Timothy Mack 5.70
400m hurdles (final): 1. Eric Thomas 48.76, 2. Bershawn Jackson 49.01, 3. Joey Woody 49.22, 4. James Carter 49.23, 5. Sherman Armstrong 49.89, 6. Regan Nichols 50.08
800m (final): 1. David Krummenacker 1min 45.53secs, 2. Khadevis Robinson 1:46.21, 3. Jonathon Johnson 1:46.76, 4. Floyd Thompson 146.78, 5. Jesse Strutzel 1:47.26
1,500m (final): 1. Jason Lunn 3:44.00, 2. Bryan Berryhill
3:44.30, 3. Grant Robison 3:44.83, 4. Michael Stember 3:45.14
Triple jump (final): 1. Kenta Bell 17.59metres, 2. Walter Davis 17.55, 3. Tim Rusan 17.19, 4. Aarik Wilson 16.65
Decathlon - final:
(100m, long jump, shot, high jump, 400m, 110m hurdles, discus, pole, javelin, 1500m)
1. Tom Pappas 8,784 points (10.78 - 7.96 m - 16.28 m - 2.17 m - 48.22 - 14.13 - 45.84m - 5.20m - 60.77 m - 4:48.12)
2. Brian Clay 8,482 (10.43 - 7.71 m - 14.01 m - 2.02 m - 47.85 - 14.12 - 43.51m - 4.70m - 67.77m - 4:42.19)
3. Paul Terek 8,275 (10.90 - 7.38 m - 15.51 m - 2.08 m - 49.26 - 15.78 - 46.19m - 5.20m - 58.79m - 4:37.25)
KVINNER:
200m (finals) (wind 0.0m/sec): 1. Kelli White 22.21secs, 2.
Torri Edwards 22.45, 3. Allyson Felix 22.59, 4. LaTasha Jenkins 22.65, 5. Inger Miller 22.77, 6. Crystal Cox 23.11, 7. Shaunta Pelham 23.32, 8. Ebonie Floyd 23.44
200m (best times in semis): 1. LaTasha Jenkins 22.56, 2. Inger Miller 22.67, 3. Kelli White 22.76, 4. Torri Edwards 22.80, 5. Allyson Felix 22.84, 6. Crystal Cox 23.11
800m (final): 1. Jearl Miles-Clark 1:58.84, 2. Nicole Teter
1:59.91, 3. Jennifer Toomey 2:00.12
100m hurdles (final) (wind -0.1m/sec): 1. Gail Devers 12.61, 2. Miesha McKelvey-Jones 12.62, 3. Jenny Adams 12.68, 4. Melissa Morrison 12.70
100m hurdles (best times in semis): 1. Gail Devers 12.65, 2. Damu Cherry 12.68, 3. Miesha McKelvey-Jones 12.67, 4. Melissa Morrison 12.70, 5. Jenny Adams 12.70
Triple jump (final): 1. Yuliana Perez 14.23m, 2. Tiombe Hurd 13.96, 3. Nicole Gamble 13.90
High jump (final): 1. Amy Acuff 1.95m, 2. Gwen Wentland 1.92m, 3. Tisha Waller 1.92m