Hopp til innhold

Nilsen etter cuptapet: - Begredelig

For 20 år siden gikk Fyllingen til cupfinalen på bekostning av byrivalen Brann. I dag knuste lillebror Branns gulldrøm – igjen.

Video Jubel i Fyllingen

Steinar Nilsen

Brann-trener Steinar Nilsen var svært skuffet etter nederlaget mot byrival Fyllingen.

Foto: NRK

- Dette er bare begredelig av veldig mange spillere. Det er veldig dårlige prestasjoner av oss, sier en svært misfornøyd Steinar Nilsen til TV2 etter kampen.

32 cupkamper i dag: Se hvordan det gikk!

Les også: Ellevill jubel i Fyllingen

Nilsen er i hardt vær etter at Brann har hatt en tøff start på sesongen. Brann ligger på 13.-plass i serien, og har kun to seire så langt i sesongen.

Er krisen blitt større i Brann nå? Diskutér nederst i saken!

Regner med oppvaskmøte

Etter kampen var Nilsen naturlig nok svært skuffet, og utelukket heller ikke at hans stilling som trener nå vil bli et tema - ikke bare blant journalister, men også i Brann-styret.

- Det vi driver med er strykkarakter, og det må jeg ta ansvaret for. Nå må jeg diskutere med styret hva vi gjør. Jeg forventer at styret tar opp min stilling, sier Nilsen.

Også Vålerenga er ute av cupen - flere andre eliteserielag fikk det tøft. Les mer her!

Møttes på Brann stadion

Etter kampen dro en rekke Brann-spillere samt trener Steinar Nilsen direkte til Brann stadion. Ditt dro også daglig leder Lars Moldestad i Brann. Han hevder Brann-treneren sitter trygt.

- Uttalelsene til Nilsen etter kampen er emosjonelle. Nilsen sitter trygt. Det er trenerens ansvar å passe på at de beste spiller en slik kamp, og at man ikke undervurderer Fyllingen. Det som skjer i dag, er et klassisk eksempel på at det skjedde, sier Moldestad til NRK.

Utenfor stadion samlet også en gruppe supportere seg med banneret "Blø for Brann"

Senket av 18-åring

18 år gamle Kristoffer Stephensen scoret målet for Fyllingen etter 54 minutter. Fyllingen, som spiller i tredjedivisjon, rullet opp på høyresiden.

Stephensen fikk et hardt innlegg foran mål, og headet inn scoringen.

Video: Se vinnermålet her!

Video Fyllingen leder mot Brann

I sluttminuttene jaktet Brann desperat utlikning, men også i denne perioden kom Fyllingen til flere sjanser som kunne gitt dem en større seier.

Også tidligere har Brann hatt det tøft mot nettopp byrival Fyllingen. I 1990 nådde Fyllingen cupfinalen på bekostning av Brann.

Brann har ikke røket ut i andre runde siden 1989. Dengang var det Fana som slo Brann 3-1.

Skuffet Huseklepp

Fyllingen lyktes med å nøytralisere Branns Erik Huseklepp gjennom hele kampen. Etter kampen var han ikke i tvil om at dette er krise.

- Dette er det verste jeg har vært med på. Det er kjekt for Fyllingen, men helt grusomt for oss, sier Huseklepp til NRK.

Han mener at det ikke var noe som stemte for Brann i denne kampen.

- Dette skal ikke gå an, men det går i dag. Vi er fraværende, og vi får ikke til noen ting. Det er helt utrolig, sier Huseklepp.

Ødegaard Haaland
Foto: Vegard Grøtt / Bildbyrån

Fotball

  • Tuva Hansen ute med ankelskade – mister kamp for Norge

    Tuva Hansen (28) er ute av spill i flere uker etter ankelsmellen hun pådro seg i helgen. Hun går glipp av kamper for Bayern München og landslaget.

    Skadesituasjonen kommer fram i en melding Bayern har lagt ut i sine kanaler.

    – God bedring, Tuva! skriver den tyske serielederen.

    Forsvarsspilleren var innbytter i Bayerns 5-1-seier over Köln søndag. Hun slapp til da det gjensto et snaut kvarter igjen.

    Hansen spilte alt for Norge i EM i juli og var et åpenbart navn i troppen til oppgjøret mot Japan 28. oktober.

    (NTB)

    Tuva Hansen og Geraldine Reuteler
    Foto: AFP
  • Aasgard fikk ny trener tre dager før europakamp mot Brann

    Danny Röhl (36) er hentet inn som ny Rangers-manager. Tyskerens første oppgjør blir mot Brann i europaligaen.

    – Det er et stort privilegium å få rollen som hovedtrener i en så fantastisk klubb, som er anerkjent over hele verden, sier han i en uttalelse.

    Rangers har fått en fryktelig start i den skotske eliteserien og ligger på sjetteplass med kun ni poeng fra åtte kamper.

    Nylig fikk Russell Martin sparken etter 123 dager i jobben.

    Röhl har tidligere vært hovedtrener i Sheffield Wednesday på nivå to i engelsk fotball.

    Rangers står med null poeng etter to kamper i europaligaen, og neste motstander er Brann. Møtet spilles i Bergen torsdag.

    I helgen scoret landslagsspiller Thelo Aasgaard sitt første mål for Rangers da det ble 2-2 mot Dundee United. (NTB)

    en mann med hestehale
    Foto: Fredrik Varfjell / NTB
  • «Moi» mister norsk duell i Mesterligaen

    Mohamed «Moi» Elyounoussi (31) blir ikke klar til FC Københavns kamp mot Borussia Dortmund i Mesterligaen.

    Navnet hans er ikke blant de 19 uttatte i FCK-troppen til tirsdagens oppgjør i Parken. Klubben skriver at «Moi» er på klubbens skadeliste.

    Dermed blir det ingen norsk duell mellom Elyounoussi og Julian Ryerson, som i helgen spilte fra start i Dortmunds 1-2-tap for Bayern München.

    Det kan fortsatt bli et norsk mesterligamøte i København, men da må Birger Meling få sjansen. Venstrebacken så begge FCKs to første mesterligakamper fra benken. (NTB)

    Mohamed Elyounoussi i aksjon for FC København i Serieligaen
    Foto: NTB
  • Brunstad Fet forlenger med Bodø/Glimt

    Sondre Brunstad Fet (28) har skrevet ny kontrakt med Bodø/Glimt fram til sommeren 2028. Midtbanesliteren sier at det er flere årsaker til at han forlenger kontrakten med nordlendingene.

    – Det er veldig mange grunner til at jeg vil fortsette å være i Bodø/Glimt. For det første trives jeg veldig godt i Bodø både på grunn av lagkamerater og folk i klubben, men også supportere og folk i byen som gjør at det er lett å trives her. Så er det ingenting som kan måle seg sportslig med det vi jobber med her, og jeg føler vi har mer å gå på og flere steg å kunne ta. Det vil jeg gjøre sammen med klubben, sier 28-åringen til klubbens hjemmeside.

    Brunstad Fet kom til Bodø/Glimt fra Aalesund foran 2020-sesongen. Siden overgangen er det blitt 18 scoringer og 22 assists totalt på snaut 170 kamper.(©NTB)

    En gruppe menn som spiller fotball
    Foto: NTB
  • Brunstad Fet forlenget med Bodø/Glimt

    Sondre Brunstad Fet (28) har skrevet ny kontrakt med Bodø/Glimt fram til sommeren 2028.

    Midtbanesliteren sier at det er flere årsaker til at han forlenger kontrakten med nordlendingene.

    Det hjelper godt på at supporterne har mast om forlengelsen lenge. Brunstad Fet føler seg ønsket med videre.

    – Det er veldig mange grunner til at jeg vil fortsette å være i Bodø/Glimt. For det første trives jeg veldig godt i Bodø både på grunn av lagkamerater og folk i klubben, men også supportere og folk i byen som gjør at det er lett å trives her. Så er det ingenting som kan måle seg sportslig med det vi jobber med her, og jeg føler vi har mer å gå på og flere steg å kunne ta. Det vil jeg gjøre sammen med klubben, sier 28-åringen til klubbens hjemmeside.

    Brunstad Fet kom til Bodø/Glimt fra Aalesund foran 2020-sesongen. Siden overgangen er det blitt 18 scoringer og 22 assists totalt på snaut 170 kamper. (NTB)

    fotballspillere takker publikum
    Foto: Reuters
Juventus-spiller Mathilde Harviken var nær å redde på strek, men det ble dømt scoring etter en VAR-sjekk i Mesterliga-kampen mot Bayern München torsdag.
Video: Disney
Alessia Russo fikk æren av å sette inn Arsenals andre scoring mot Benfica i Mesterligaen.