Tour de France-mester Tadej Pogacar har forlenget kontrakten sin med UAE-laget til ut 2026-sesongen.
Dermed har det hardtsatsende sykkellaget fått på plass nok en viktig brikke for framtiden. Med nysigneringer av blant andre Matteo Trentin og Marc Hirschi ser laget meget sterkt ut.
Pogacar overrasket da han gikk til topps i storrittet Tour de France i fjor sommer. I forbindelse med kontraktsforlengelsen sier sloveneren at han føler seg hjemme i UAE-laget, der han er lagkamerat med blant andre Alexander Kristoff, Sven Erik Bystrøm og Vegard Stake Laengen.
Jørgen Solhaug Sæter gikk inn til 10.-plass og var med det best av de norske på sprinten under junior-VM i skiskyting.
Franske Emilien Claude var både feilfri på standplass og rask i løypa og tok gullet foran Mikulas Karlik fra Tsjekkia og russiske Mikhail Pervusjin.
Jørgen Solhaug Sæter hadde en bom på hver av skytingene og endte 1.03,4 minutter bak vinneren i mål.
Mats Øverby var feilfri på standplass, men holdt ikke like høy standard i langrennet og endte 1.16,6 bak på 13.-plass.
Tidligere Barcelona-president Josep Maria Bartomeu er løslatt etter å ha møtt i retten tirsdag. Han ble dagen før pågrepet i den såkalte «Barcagate»-saken.
Det franske nyhetsbyrået AFP melder tirsdag at Bartomeu og hans tidligere rådgiver Jaume Masferrer tirsdag møtte i domstolen som etterforsker saken.
I en uttalelse heter det at fotballduoen "utøvde retten de har til ikke å snakke, og at retten innvilget betinget løslatelse mens saken etterforskes videre".
Bartomeu var én av flere personer som mandag morgen ble pågrepet i forbindelse med den såkalte «Barcagate»-saken. Katalansk politi gjennomførte i tillegg omfattende søk i den spanske storklubbens lokaler.
Cadena Ser var først ute med opplysningene om politirazziaen. Ifølge radiokanalen har politiet i Catalonia etterforsket klubben i flere måneder. (NTB)
Kl. | Program | Kanal |
---|
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.