Hopp til innhold

Hansen overlegen i stjerneduellen – synes ikke synd på Sagosen

HERNING/OSLO (NRK): Mikkel Hansen fikk stort sett gjøre som han ville i gruppefinalen mot Norge. Sander Sagosen hadde på sin side en helsvart omgang.

Mikkel Hansen

STORSPILTE: Mikkel Hansen var i en egen klasse i kampen mot Norge. Foto: Henning Bagger / NTB scanpix

Laster innhold, vennligst vent..

Norge klarte ikke å stoppe den danske superstjernen, som scoret hele 14 mål i den siste kampen i gruppe C i VM.

– Det er ikke noe dårlig håndballspiller vi står over. Mikkel har hatt mange sånne kamper. Men skal vi ta steget må vi stoppe han. Han kommer for lett til, innrømmer kaptein Bjarte Myrhol.

Dermed var han overlegen i stjerneduellen alle snakket om, for Sander Sagosen traff ikke nettmaskene før i det 45. minutt.

Det var tungt, kjipt. Jeg har gledet meg til dette i et halvt år. At jeg ikke klarer å levere bedre skuffer meg, sier Sagosen til NRK.

– Vil mye

– Det er sånn idrett er. Heldigvis er det ny kamp om to dager så vi kan nullstille oss, legger han til.

Landslagssjef Christian Berge erkjenner at det tok tid før de fikk i gang Sagosen, som endte på fire scoringer.

– Vi prøver få han i gang, han vil veldig mye. Viser vel litt lite i først omgang, men så får vi roa ned litt i pausen. Så synes jeg det blir bra en bra andre omgang fra hans side. Et lag handler ikke om bare én spiller. Vi prøvde å få alle til å fungere, og det slet vi med i dag, forklarer han.

Sagosen

DEPPA: Sander Sagosen fikk hvile både på slutten av første- og i begynnelsen av andre omgang.

Foto: Lise Åserud / NTB scanpix

Synes ikke synd på Sagosen

Mikkel Hansen kan derimot knapt huske å ha hatt en bedre dag på jobben, men han synes ikke synd på sin norske klubbkamerat i PSG.

– Nei, jeg er her for å vinne. Han er en god venn og i neste kamp skal jeg nok se han spiller opp til det nivå han har. Han er en dyktig spiller, så neste gang kommer han nok til å gå på banen for å vise at han er bedre enn det han leverte i dag, sier Hansen til NRK etter kampen.

Hansen ble kåret til banens og mottok ellevill jubel fra det danske publikumet. Et publikum som lot det norske laget få høre det underveis.

– Det var en fantastisk kamp. Jeg synes tilskuerne la godt press på nordmennene som gjorde at de fikk det vanskelig. Vi var godt forberedt, vi spiller godt defensivt og har en fantastisk målmann, sier dansken ydmykt.

Sagosen og Hansen

GODE VENNER: Sander Sagosen måtte seg grundig slått på banen av Mikkel Hansen.

Foto: Lise Åserud / NTB scanpix

Han har utvilsomt rett. For til tross for en langt bedre sluttspurt, hvor Norge kun var to mål bak Danmark da det gjenstod få minutter, så endte mestermøtet i favør danskene.

– Vi gir aldri opp. Vi er fast innstilt på det. Vi fikk en ørliten sjanse, og så glapp det helt til slutt, oppsummerer Myrhol.

  • Etter dagens tap ble Norge gruppetoer, og tar med seg to poeng inn i hovedrunden. Søndag venter Egypt klokken 20.30, mandag er det Sverige som står for tur klokken 18.00, før Norge avslutter mot Ungarn onsdag klokken 18.00. De to beste lagene fra hovedrunden går til semifinale.

Laster innhold, vennligst vent..

Sportsnyheter

Martin Ødegaard

Solbakken raser over Ødegaard-avgjørelse: – Fransk arroganse

Ekspertene er ikke i tvil: Martin Ødegaard og Norge ble snytt for et soleklart straffespark mot Spania, som til slutt vant komfortabelt. Norge sløste med sjansene og raknet fullstendig.

Siste nytt

  • Borge i tetkampen på LPGA-touren

    Celine Borge er hittil i delt ledelse i LPGA-turneringen i Arizona. Det er hennes debut på den kvinnelige topptouren i golf.

    Borge gikk den tredje runden av turneringen på hele ni slag under par og slo seg rett inn i tetkampen, skriver VG.

    Hun deler ledelsen med thailandske Ariya Jutanugarn, men det er noen like bak som ikke har fullført sin tredje runde.

    Borge er den første norske golfer på LPGA-touren siden Suzann Pettersen. Tønsberg-jenta Borge rykket opp etter godt spill i fjor. Det er toalt 18 milioner kroner i premiepotten i turneringen i Arizona. (NTB)

  • Straffebom og marerittåpning for Norges U21-lag

    Det ble ingen festkveld i Spania for Leif Gunnar Smeruds U21-gutter da de tapte 0-3 mot Nederland i en treningskamp lørdag kveld.

    Norge fikk en marerittstart på kampen da Elayis Tavnsan headet et innlegg inn i Henrik Heggheim, og ballen trillet i mål bak Mads Hedenstad Christiansen etter bare tre minutter.

    Vondt ble til verre kun to minutter senere da Crysencio Summerville banket inn nederlendernes andre mål.

    Kaptein Erik Botheim fikk en gyllen mulighet til å redusere da Norge ble tildelt straffespark etter at Jesper Dalan ble sparket i ansiktet. Serie A-proffen var imidlertid rusten fra krittmerket og brente straffen.

    I forkant av straffesituasjonen var Johan Hove nære noe stort da han hamret et frispark i tverrliggeren.

    Men der Norge var upresise, var Nederlenderne dødelig effektive. For bare et par minutter etter straffebommen, nikket Ludovit Reis inn 3-0-målet for de oransje. (NTB)

    Fotball, menn, U21, EM-kvalifisering Norge - Aserbajdsjan (2-1)
    Foto: Lise Åserud / NTB
  • Slik stiller Norge mot Spania

    Ståle Solbakken har tatt ut følgende lag til bortekampen mot Spania: Ørjan Håskjold Nyland – Marcus Holmgren Pedersen, Stefan Strandberg, Leo Skiri Østigård, Birger Meling – Martin Ødegaard, Patrick Berg, Fredrik Aursnes – Sander Berge, Alexander Sørloth, Mohamed Elyounoussi.

    Martin Ødegaard
    Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Nektet å prate om Haaland - så skjedde dette 01:00
Neste