Hopp til innhold

Sverige-stjerne tar utskjelt landslagstrener i forsvar

Sverige-spissen Alexander Isak har fortsatt tillit til landslagstrener Jon Dahl Tomasson, til tross for en marerittstart på VM-kvalifiseringen.

Sverige hadde allerede fått en trøblete åpning på VM-kvalifiseringen med kun ett poeng på de to første kampene mot Slovenia og Kosovo. Mot Sveits fortsatte motgangen med 0-2-tap og veien til neste års fotball-VM blir enda mer krevende.

– Det er en frustrasjon som fansen føler på, og den deler vi. Vi har samme ambisjon som alle andre, sa Isak etter kampen.

– Etter kampen kan jeg forstå at folk vil uttrykke sin frustrasjon, fortsatte Isak.

Liverpool-stjernen stiller seg samtidig bak landslagssjef Jon Dahl Tomasson, som etter flere svake resultater har fått mer og mer kritikk. Fredag måtte han tåle både buing og bannere som krevde hans avgang fra supportere, ifølge TT.

– Vi har alle tillit til ham. Vi skal kjempe sammen. Den beste sjansen vi har, er hvis vi står samlet, sier Isak. (NTB)

Alexander Isak i sportsuniform
Foto: Jonas Ekstromer / Reuters / NTB

Siste nytt

  • Overraskende tap for Djokovic i Shanghai – finalen glapp

    Tennisstjernen Novak Djokovic tapte semifinalen i Masters 1000-turneringen i Shanghai i strake sett mot Valentin Vacherot fra Monaco.

    Den serbiske 38-åringen tapte med settsifrene 3-6, 4-6.

    Vacherot er rangert som nummer 204 i verden og kom til hovedtablået i Masters 1000-turneringen gjennom kvalifiseringen. Nå kan han gå hele veien.

    Til sammenligning er Djokovic nummer fem i verden og har vunnet turneringen i Shanghai fire ganger tidligere.

    I finalen venter enten Daniil Medvedev eller Arthur Rinderknech for 26 år gamle Vacherot.

    (NTB)

    Novak Djokovic slår en ball med en tennisracket
    Foto: Andy Wong / AP / NTB
  • Mbappé reiser hjem fra landslagssamling – trøbbel med ankelen

    Fotballstjernen Kylian Mbappé forlater Frankrikes landslagssamling, som følge av en ankelskade.

    Frankrikes fotballforbund bekrefter at Mbappé reiser tilbake til Madrid etter fredagens landskamp mot Aserbajdsjan.

    26-åringen scoret i 3-0-seieren mot Aserbajdsjan, men haltet av banen etter 83 minutter. Like før landslagspausen hadde Mbappé skadet samme ankelen i en seriekamp mot Villarreal.

    Ankelskaden sørger for at Real Madrid-stjernen går glipp av VM-kvalifiseringskampen mot Island.

    Frankrike har imidlertid startet VM-kvalifiseringen perfekt med tre strake seire i gruppe D. Nasjonen tapte finalen i det forrige verdensmesterskapet i Qatar i 2022.

    (NTB)

    en mann som ligger på bakken med hendene på knærne
    Foto: Michel Euler / AP / NTB
  • Haaland-video går viralt: – Har du drukket?

    En video som følger Erling Braut Haaland tett på en av de siste landslagstreningene før lørdagens VM-kvalifiseringskamp mot Israel på Ullevaal Stadion går sin seiersgang på internett.

    Det eksklusive innblikket i treningen fra nasjonalarenaen, som ble publisert sent fredag kveld, har totalt over en million visninger i sosiale medier etter 890 000 visninger på Herrelandslaget sin Instagram-profil, samt over 315 000 visninger på Twitter/X i skrivende stund.

    I videoen sender angriperen flere humoristiske stikk til lagkameratene underveis i treningsøkten, hvor Thelo Aasgaard er blant spillerne som får gjennomgå.

    – Har du drukket? Hva gjorde du i går kveld? spør jærbuen til Aasgaard og smiler underveis i en av øvelsene.

    I tillegg gir Haaland, som ble kåret til månedes spiller i Premier League i september, innblikk i mentaliteten som kan ha ført til målraset i Premier League.

    – Mesteparten handler ikke om kvalitet. Det handler om mentalitet. Det handler om å ville score, sier Manchester City-angriperen i samtale med Brede Hangeland i det norske støtteapparatet.

    Norge - Israel har avspark klokken 18.00 lørdag. Kampen sendes på TV 2, NRK Sport på radio og kan følges her.

    En gruppe menn i sportsuniformer på en bane
    Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal