Viking-veteran ferdig etter sesongen: – Trist og vemodig
Den lokale profilen Yann-Erik de Lanlay forlater Viking etter sesongen.
Stavanger-klubben opplyser om nyheten på sine nettsider fredag kveld.
– Det er trist og vemodig at det er slutt etter denne sesongen. Jeg kjenner på en enorm takknemlighet og har følt meg privilegert over å få representere denne klubben i så mange år. Viking har betydd alt for meg, sier de Lanlay.
33-åringen fikk A-lagsdebuten i 2010. Fem år senere gikk han til Rosenborg, før han tilbake til Viking i 2020. Klubben skriver at det har blitt over 350 kamper i mørkeblått.
– Jeg er veldig stolt over ha spilt så mange kamper for klubben. Det hadde jeg ikke trodd da jeg kom til juniorlaget i 2007, sier de Lanlay og legger til at han «kjenner på stolthet».
Denne sesongen har de Lanlay spilt to minutter i Eliteserien. Det skjedde i serieåpningen i mars. Hva neste kapittel blir, vet han ikke ennå. (NTB/NRK)