Jon Herwig Carlsen var blant medlemmene i juryen som dagen før sesongens siste seriekamp på Kristiansands stadion kåret den beste Start-limerick.
Og totalvinneren ble Svein Glendrange fra Kvinesdal. Vinnerlimericken finner du blant lydlenkene til høyre.
Lytternes bidrag
Jon Herwig Carlsen skal være med å plukke ut Start-limerick.
Et tresifret antall lyttere har ringt inn sine limericker til vår limerick-telefon, og vi har delt ut premier hver dag de siste ti dagene. Blant premiene har vi hatt krus og fotballer, signert Start-drakt og billetter, for å nevne noe.
Hvis du har lyst til å prøve deg som limerick-forfatter på egen hånd, så finner du oppskriften på hva en limerick er, ved å klikke på lydlenka til høyre.
Vinnerne
Vinner mandag 17.10 var Ingvar Tønnesen i Froland
Vinner tirsdag 18.10 var Janka Hagen, Vennesla
Vinner onsdag 19.10 var Svein Glendrange, Kvinesdal
Vinner torsdag 20.10 var Olaug Hommelsgård, Vegårshei
Vinner fredag 21.10 var Robert Bordvik, Lyngdal
Vinner mandag 24.10 var Alf Svendsen, Eydehavn
Vinner tirsdag 25.10 var Berit Nilsen, Kristiansand
Vinner onsdag 26.10 var 7.klasse, Bykle barne- og ungdomsskole
Vinner torsdag 27.10 var Dagfinn Lassen, Kristiansand
Vinner-limerickene og en masse andre limerick'er som ikke er offentliggjort i radioen - du kan høre et utvalg ved å klikke på lydlenkene.
Lyd og video
- LYD: Start-limerick - konkurranse - Programleder Kjell Pedersen
- Lillian Bjørkestøl Knudsen - anti-start - limerick
- Helga Haddland, - limerick
- Annie Goul, Kristiansand - limerick
- Sigrid Krogstad, Kristiansand - limerick
- Arne Svendsen, Arendal - limerick
- Synnøve Herlofsen - limerick
- Svein Glendrange, Kvinesdal - limerick - Svein Glendrange, Kvinesdal - limerick-VINNER
- Janka Hagen - limerick
- Wenche Knudsen, Arendal - limerick
- Anita Breivan - to limericker
- Bjørn Larsen, Grimstad - limerick
- Oddvar Aslaksen Nelaug - limerick
- Anne Louvise Kolstad, Farsund - limerick
- Per Erik Odden, Arendal - limerick
- Svanhild Birkeland, Konsmo - limerick
- Svein Glendrange, Kvinesdal - limerick
- Ingvar Tønnesen - limerick
- Freddy Paulsen - limerick
- Olaug Hommelsgård, Vegårshei - limerick
- Svein Glendrange, Kvinesdal - limerick
- Robert Bordvik, Lyngdal - limerick
- Alf Svendsen, Eydehavn - limerick
- Lena Andersen, Froland - limerick
- Berit Nilsen, Kristiansand - limerick
- 7.klasse Bykle barne- og ungdomsskole - limerick
- Wenche Godtfredsen
- Dagfinn Lassen, Kristiansand VINNER 27.10
- Brede Nordhagen, Vvennesla
- Tore Konnestad, Åmli
- Start