Nå går det an å skaffe seg ett eller flere medlemmer av kongefamilien, via annonser på nettet. Vi snakker om skogens konger og dronninger.
– Kostbar elg
Firmaet Naturexpo i Kristiansand lever av å stoppe ut alle slags dyr, for så å
Jarle Thorkildsen i Naturexpo selger en hel elgflokk.
Foto: Line Oftedal Pedersen / NRKselge eller leie ut disse. Nå er en hel flokk av skogens konge ute for salg på Finn.no, og man skal bla opp en del for å sikre seg det majestiske dyret, forteller attraksjonsutvikler i firmaet, Jarle Thorkildsen.
– Den største elgen koster 119 000 kroner, og de andre rundt 100 000,- og det er de verd, mener Thorkildsen.
– Selges som kunst
Under rubrikken "kunst" på Finn.no ligger voksne elg i alle størrelser på rekke og rad, også elgkalver fra Naturexpo.
– Jeg syns ikke det er naturlig å selge disse under rubrikker som «pyntegjenstand», eller «samleobjekt », så det måtte bli «kunst», sier Thorkildsen.
Hvem som kan være aktuelle kjøpere til «kongefamilien», har han ingen formening om.
–Nei, hvem kjøper egentlig noe sånt , humrer han.
Jarle Thorkildsen er ikke sikker på hvem som vil kjøpe elgen.
Foto: Line Oftedal Pedersen / NRK