NRK Meny
Normal

Eitt lokaloppgjer i cupen

Norges Fotballforbund har sett opp andre kvalifiseringsrunde av cupen.

Mathias Eikenes (t.h.)

Mathias Eikenes og Stryn får besøk av Langevåg i andre kvalifiseringsrunde i NM-cupen.

Foto: Oddleif Løset / NRK

Fjøra, Førde, Stryn og Tornado Måløy tok seg alle vidare frå første kvalifiseringsrunde.

LES OGSÅ: Fjøra og Stryn vidare i cupen

LES OGSÅ: - Han spurte meg om reglane

Førde - Fjøra

Den 30. april spelar dei andre kvalifiseringsrunde og kjempar om retten til å vere med i første ordinære runde av cupen.

LES OGSÅ: Her får du måla i 3. divisjon

Her vil i alle fall eitt av våre lokal 3. divisjonslag vere med sidan Førde og Fjøra møtes i lokaloppgjer. I tillegg tek Stryn i mot Langevåg, medan Volda tek turen til Måløy stadion der dei møter Tornado Måløy.

Resten av kampane:

Borgar - Vestli

Askim - Frigg

Mysen – Røa

Kolbotn – Kvik Halden

Øvrevoll/Hosle – Trøgstad Båstad

Bøler – Rygge

Fet – Ullern

Grorud – Fjellhamar

KFUM Oslo – Grei

Sander – Moelven

Kolbu KK – FF Lillehammer

Gjøvik Lyn – Jevnaker

Toten – Ringsaker

Redalen – Brumunddal

Flint – Kongsberg

Svelvik – Vestfossen

Solberg – Falk

Konnerud – Ørn Horten

Sandar – Tollnes

Donn – FK Arendal

Åskollen – Fram Larvik

Lyngdal -Trauma

Buøy – Søgne

Vidar – Klepp

Kopervik – Frøyland

Vaulen – Nord

Odda – Loddefjord

Åkra – Djerv 1919

Askøy – Sandviken

Stord – Lyngbø

Vadmyra – Voss

Arna Bjørnar - Austevoll

Follese – Nordhordland

Valder – Spjelkavik

Elnesvågen/O – Træff

Verdal – Charlottenlund

NTNUI – Kolstad

Tynset – Nidelv

Kattem –Nardo

Neset - Namsos

Orkla – Averøykameratene

Fauske/Sprint – Stålkameratene

Mjølner – Ishavsbyen

Harstad – Leknes

Skjervøy – Finnsnes

Kirkenes - Bossekop

Vollen – Sørumsand/Oslo City**

Eik Tønsberg/Herkules/Skarphedin**

** Fotballforbundet har saker til handsaming.

Aksjonistar i rettsal, aksjonistar lenkar seg fast på Engebøfjellet
Teaterfestivalen i Fjaler  
Frida Melvær møtte innbygarane dagen derpå