Skolekorpsene showet i Stavanger

Unge og gamle korpsentusiaster fra hele fylket møtte til Stavanger Open lørdag.

Stavanger Open er fylkets største show-konkurranse for skolekorps.

31 korps, med flere hundre musikanter fra fylket møtte lørdag morgen opp for å kjempe om pokaler, heder og ære i Stavanger Forum.

Både janitsar og brassband, deltok i underholdningskonkurransen i regi av Auglend skolekorps.

Resultatoversikt nederst i artikkelen

Smakebit fra Stavanger Open:

Resultater

Førstedivisjon Brass

  1. Tasta skolekorps, 96 poeng
  2. Jåtten skolekorps, 93 poeng
  3. Førre musikkorps, 92 poeng

Andredisjson Brass

  1. Kampen skolekorps, 93 poeng
  2. Frøyland skulekorps, 92,5 poeng
  3. Stangaland/Kopervik og Stokkastrand skulekorps, 92 poeng
  4. Tananger skolekorps, 91 poeng

Tredjedivisjon Brass

  1. Tau skolekorps, 95 poeng
  2. Vigrestad skulekorps, 91 poeng
  3. Håland & Dysjaland skolekorps, 90 poeng
  4. Vardenes skolekorps, 89 poeng
  5. Hommersåk skolekorps, 86 poeng

Fjerdedivisjon Brass

  1. Avaldsnes skolekorps, 92 poeng
  2. Auglend skolekorps, 91 poeng
  3. Hafrsfjord skolekorps, 90 poeng
  4. Tjensvoll skolekorps, 90 poeng
  5. Grinde skulemusikkorps, 89 poeng
  6. Skolekorpsene i Randaberg, 88 poeng
  7. Oltedal skulekorps, 86 poeng
  8. Sokndal skolekorps, 85 poeng

Førstedivisjon Janitsjar

  1. 1 1 Madlamark skolekorps 95
  2. 1 2 Lura skolekorps 93

Andredivisjon Janitsjar

  1. Hana skolekorps, 91 poeng
  2. Vaulen skolekorps, 90 poeng
  3. Nylund skolekorps, 89 poeng

Tredjedivisjon Janitsjar

  1. Våland skolekorps, 95 poeng
  2. Ganddal skolekorps, 93 poeng
  3. Skolekorpset Sola, 92 poeng
  4. Eiganes skolekorps, 91 poeng
  5. Tu skulekorps, 90 poeng
  6. Klepp skulekorps/Orre skulekorps, 89 poeng

Solistpriser

Førstedivisjon janitsjar

  • Mathias Nilsen, Fredrik Berg Larsen, Espen Jacobsen, Madlamark skolekorps

Andredivisjon Janitsjar

  • Sander Lilleeide, Vaulen skolekorps

Tredjedivisjon Janitsjar

  • Rebekka Nester, Torbjørn Moi, Sola skolekorps

Førstedivisjon Brass

  • Kjetil Djønne, Førre skolekorps

Andredivisjon Brass

  • Sølve Berg, Frøyland skolekorps

Tredjedivisjon Brass

  • Heidi Høyland Tjelta, Håland&Dysjaland skolekorps

Fjerdedivisjon Brass

  • Lene Gunstead, Nora Bjelland, Elisabeth Gjesteland, Auglend skolekorps.

Resultatliste underholdning

Sal 1

  1. Tasta skolekorps, 150 poeng
  2. Tu skulekorps, 140 poeng
  3. Jåtten skolekorps, 137 poeng
  4. Eiganes skolekorps, 130 poeng
  5. Skolekorpset Sola, 127 poeng
  6. Stangaland/Kopervik og Stokkastrand, 115 poeng
  7. Kampen skolekorps, 110 poeng
  8. Ganddal skolekorps, 96 poeng
  9. Lura skolekorps, 94 poeng
  10. Frøyland skulekorps, 90 poeng
  11. Madlamark skolekorps, 90 poeng
  12. Førre skulemusikkorps, 73 poeng
  13. Tananger skolekorps, 63 poeng
  14. Våland skolekorps, 57 poeng
  15. Klepp skulekorps/Orre skulekorps, 53 poeng

Sal 2

  1. Hommersåk skolekorps, 131 poeng
  2. Auglend skolekorps, 125 poeng
  3. Hana skolekorps, 124 poeng
  4. Tau skolekorps, 123 poeng
  5. Vigrestad skulekorps, 122 poeng
  6. Avaldsnes skulekorps, 115 poeng
  7. Vaulen skolekorps, 103 poeng
  8. Skolekorpsene i Randaberg, 97 poeng
  9. Hafrsfjord skolekorps, 93 poeng
  10. Tjensvoll skolekorps, 90 poeng
  11. Sokndal skolekorps, 88 poeng
  12. Nylund skolekorps, 85 poeng
  13. Vardenes skolekorps, 83 poeng
  14. Grinde skulemusikkorps, 82 poeng
  15. Håland & Dysjaland skolekorps, 82 poeng