Etter at entusiastiske lyttere - fra hele Norge, samt fra utlandet - hadde stemt for at Kvæfjordkaken skulle ha den ærefulle tittel Norges Nasjonalkake, var det naturlig for Niteamet å ta turen til Kvæfjord.

Hans-Petter Jacobsen, Eline Lindhjem og Camilla Liby Clausen sørget for en to timers direktesendt Nitime fra Borkenes skole i Kvæfjord.

Rektor Bodil Røkenes inviterte like godt alle de 360 elevene til kakefest på skolen for anledningen. Noen flinke elever bakte Kvæfjordkake i lange baner.

En egen kakedommer fra Kvæfjordkakas Venner gå elevenes kake terningkast 5 - et veldig bra resultat for amatørbakerne! Programleder Hans-Petter Jacobsen spiste kake til han nesten sprakk, i løpet av den to timer lange direktesendingen fra Borkenes skole.
Og Nitimens tordagssending fra Kvæfjord ble avsluttet med at alle elevene - etter å ha blitt foret med med kake - avsluttet de sendingen med å synge Kvæfjordsangen som er skrevet av Ola Bremnes.

Nitimen sier takk for varm mottakelse i Troms!
Og pass på - for før du aner det, kommer vi til et sted nær deg!