Hopp til innhold

Corey Haim er død

80-tallshelten Corey Haim døde onsdag. Hans filmpartner og beste venn Corey Feldmann sier det var et tragisk dødsfall.

Corey Haim og and Angela Cullins

Corey Haim sammen med Angela Cullins på det røde teppet på vei inn til premieren på filmen 'Reach for Me' fra 22. januar i år.

Foto: Brian Jones / Scanpix/AP

Corey Haim er kjent fra filmer som «The Lost Boys» og «Murphy's Romance». Han ble bare 38 år gammel.

Overdose

Årsaken til dødsfallet skal, ifølge politiet i Los Angeles, være overdose, melder nettstedet TMZ.com .

Han skal ha blitt funnet død i sitt hjem i Oakwood leilighetskompleks i Burbank, California, og ambulansepersonell skal ha kjempet lenge for å holde ham i live, men Corey ble erklært død litt over en time etter at han ble hentet i sitt hjem og brakt til sykehus.

LES: Filmstjernene som forsvant

Corey Feldman

Corey Feldman,

Foto: Frazer Harrison/Getty Images for Anchor Bay/AFP
Corey Haim

Corey Haim,

Foto: Bailey Bree, Flickr

– Tragisk

Han tidligere bestekompis, Corey Feldman (38), mottok budskapet om dødsfallet med stor sorg.

– Jeg ble vekt klokka 08.30 i dag av at broren og søsteren min banket på soveromsdøra. De informerte meg om at min bror Corey Haim var borte, sier Feldman.

– Øynene mine hadde ikke rukket å åpne seg, før tårene rant nedover ansiktet mitt, sier Feldman om kompisen, skriver Haim på sin egen blogg .

– Dette er et tragisk tap for meg, for han mor Judy, hans familie og alle våre fans, fortsetter han.

De to Corey'ene

De to Corey'ene ble et begrep i filmindustrien på 1980-tallet.

Corey Haim (38) og Corey Feldman (38) var to av de best betalte tenåringsstjernene på midten av 80-tallet. Begge spilte sammen i flere filmer sammen, og den mest kjente er horrorfilmen The Lost Boys (1987).

De var kongene av tenåringsfilmer, men begge forsvant. Corey-ene ble lei av å være en Corey, og de bestemte seg for å skille lag.

Corey Haim slet lenge med narkotikaproblemer etter at tiden som tenåringsidol ebbet ut. Den siste tiden ble preget sykdom og økonomiske problemer. Han ble slått personlig konkurs i 1997.

Kulturstrøm

  • Skuespiller Jan Frostad er død

    Den bergenske og profilerte skuespilleren Jan Frostad døde i Trondheim etter kort tids sykdom mandag 20. oktober.

    Det melder sønnen hans i en pressemelding.

    I løpet av skuespillerkarrieren har Frostad medvirket i over 150 produksjoner, alt fra teater, radioteater, fjernsynsteateret, film og TV-serier.

    en mann og kvinne som sitter på en sofa
    Foto: Ned Alley / NTB
  • BT: Frode Øverli legg Pondus på hylla

    Etter 30 år sluttar Frode Øverli å teikne Pondus-striper regelmessig, melder BT.

    Framover skal Pondus-teiknaren fokusere på barnebøker, rett nok med ein karakter som Pondus-lesarane kjenner godt til, nemleg Frida, eller «Sneipen».

    Pondus-bladet kjem til å halde fram ei stund til, og teiknaren seier han har nok nytt materiale til å fylle opp Pondus-bok nummer 25.

    – Men det kjem ikkje lenger noko nytt i blad eller aviser, seier han til avisa.

    Rett nok nektar han ikkje for at det kan kome nye Pondus-striper ein gong, men det blir eventuelt om og når han sjølv vil.

    Frode Øverli
    Foto: Sølve Rydland / NRK