a-ha sin nye samleplate «25» selger godt.
Foto: albumcoverAlbumet «Foot of the mountain» gjorde det også godt.
Foto: AlbumcoverBeslutningen om å selge plata gjennom Coop viste seg å være gullkantet. Salget har nemlig vippet over dobbel platina, som betyr 60.000 solgte eksemplarer.
- Les også:
- Les også:
Det er derfor grunn til å tro at det nærmer seg 100.000 solgte i Norge, inkludert nedlastinger og salg av import-CD-er i andre butikker enn Coop, sier a-has manager ifølge Finansavisen.
2009 et hyggelig år
Albumets hovedsalgsland er England, Tyskland og Norge. Ifølge samme avis kan trioen glede seg over at 2009-tallet ble et hyggelig år, rent regnskapsmessig.
– Det ble et hyggelig år, og vi er veldig fornøyd med at forretningsplanen fungerte. Det ble gjort en del investeringer, og vi ga folk fri til å videreutvikle a-ha, sier manager Kjell Harald Wiik.
- Les mer om a-ha!
a-ha Networks inntekter kom blant annet fra utgivelsen «Foot of the Mountain», som ble lansert i fjor sommer. Selskapet var også arrangør for to a-ha-konserter i Oslo Spektrum, informerer Wiik. Som ikke ønsker å anslå bandets samlede omsetning i fjor.
Avskjedsturné
Morten Harket, Magne Furuholmen og Paul Waaktaar-Savoy startet på en omfattende avskjedsturné i Buenos Aires i mars. I desember avslutter de ballet i Oslo.
Samlealbumet «Best of a-ha» selges her til lands eksklusivt hos Coop og nedlastbart på nettet.