– Vi fikk melding litt over klokka 02:00 i natt om at det var en lastebil og en personbil som hadde frontkollidert på riksvei 3 på Kvikne. Det framsto som alvorlig, og det er nå bekrefta at personen som satt i personbilen omkom på stedet.
Det forteller Sidsel Svarstad, operasjonsleder i Innlandet politidistrikt.
Pårørende er varslet, og vil bli fulgt opp.
Stenger vegen
Riksvei 3 på Kvikne er hovedvegen mellom Oslo og Trondheim gjennom Østerdalen. Det går mye tungtransport her.
Vegen var helt stengt torsdag morgen, men ett felt ble åpnet litt over klokka 10.00 i dag. Trafikken blir nå dirigert forbi ulykesstedet.
Omkjøring er skiltet via fylkesveg 30. Alternativ er rute via E6, melder vegtrafikksentralen.
Vogntogsjåfører blir anbefalt å kjøre omkjøringsveien via E6.
Statens vegvesen, Havarikommisjon og politiet foretar undersøkelser på stedet.
– To personer i lastebilen er fysisk uskadd, men er selvsagt preget. De blir tatt hånd om fremover, forteller Svarstad.
STENGT: En person som satt fastklemt i personbilen omkom på stedet. Totalt tre personer har vært involvert. Rv. 3 er stengt fra Ulsberg i Trøndelag.