Journalist
Jeg har skrevet mest om TV-aksjonen i NRK , Norge , Faktasjekken fra Fbi , Fugler , Rosenborg , Stabæk Fotball , Fotballandslaget, kvinner
Oppdatert 12. apr. 2022 kl. 19:49
I seks år levde Arian med en «tikkende bombe» inne i hodet. Døgnet rundt var familien livredd for at noe skulle skje – og måtte nesten gi ham lekeforbud.
En reise til Jan Mayen, bjelleseremoni på Oslo Børs eller maleri signert sjimpansen Julius. Det var mildt sagt stor variasjon i auksjonsobjektene i år.
215,6 millioner kroner. Det er resultatet av årets TV-aksjon i NRK. Oslofolk doblet givergleden fra ifjor, mens folk på Svalbard igjen var aller mest gavmilde.
Det var knyttet spenning til årets resultat, i og med at de vanlige bøssebærerne var byttet ut med digital innsamling. Men resultatet ser ut til å bli svært positivt, over 215 millioner kroner, så langt.
Det var knyttet spenning til årets resultat, i og med at de vanlige bøssebærerne var byttet ut med digital innsamling. Da TV-sendingen var ferdig kl.23.05, hadde det kommet inn XXX millioner kroner til WWF Verdens Naturfond.
Kjente norske artister overrasker folk som plukker plast og søppel langs kysten. Mange av dem vil ha med verdensstjerner og gjøre aksjonen internasjonal.
Årets auksjonsliste er klar. Vil du støtte TV-aksjonen og WWF's kamp mot plast i havet, har du mange valgmuligheter.
Vil du støtte WWF Verdens Naturfond og TV-aksjonen, må du i år gi penger på en ny måte. Covid-19 gjør at bøssebæreren er blitt digital.