Politiet oppfordret Israel-vennene til å pakke ned flaggene før de forlot støttemarkeringen søndag ettermiddag – Vi ønsker ikke å se det israelske flagget brenne i Oslo i dag, advarte Miff.
En 26-åring er dømt til 30 dagers fengsel for vold mot politiet under Gaza-demonstrasjonene i Oslo i januar i fjor.
Abid Raja mener Norge også kan få terrorangrep og forstadsopprør hvis vi ikke tar integreringsutfordringene på alvor.
Flere norske biskoper vurderer å oppfordre til boikott av israelske varer, etter en rundreise i Midtøsten i januar.
Stefaren til en innbrakt demonstrant retter krass kritikk mot politiet etter Gaza-opptøyene i Oslo. Politiet tok kun fredelige demonstranter.
I alt ble 72 barn innbrakt av politiet etter Gaza-opptøyene i Oslo.
Et par hundre demonstranter fra Blitz og Internasjonale sosialister demonstrererte mot krigen i Midtøsten. Det fryktede bråket har så langt uteblitt.
Venstrepolitiker Abid Raja mener han er rette mann til å megle mellom politi og demonstranter. Søndag arrangerer han dialogmøte med ungdom som deltok i opptøyene i Oslo.