Du trenger ikke å helle innpå kaffe for å få hjernen opp et ekstra gir. Du kan nøye seg med å se på bilder av søte dyreunger.
Japanske forskere har funnet ut at vi utfører arbeidsoppgaver mye bedre hvis vi ser på bilder av søte dyr.
Når vi ser på bilder av søte dyr, blir hjernen vår bedre til å fokusere. Det betyr at vi arbeider mer effektivt – uansett om det er på jobben eller på skolen.
Forskerne visste på forhånd at dyreunger er populære fordi de vekker positive følelser. Men ingen hadde undersøkt om dette kan påvirke handlingene våre.
Foto: DimaSobkoDu trenger ikke å helle innpå kaffe for å få hjernen opp et ekstra gir. Du kan nøye seg med å se på bilder av søte dyreunger.
Japanske forskere har funnet ut at vi utfører arbeidsoppgaver mye bedre hvis vi ser på bilder av søte dyr.
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.