Den endelige mandatfordelingen i bystyret er nå klar etter at både personstemmene og slengerne er talt opp.
Resultatene fra valget viser størst oppslutning til Arbeiderpartiet. Miljøpartiet de Grønne, Sosialistisk Venstreparti og Kristelig Folkeparti går også frem.
Høyre og Fremskrittspartiet fikk lavere oppslutning enn forrige kommunevalg.
Dette gir følgende bystyresammensetning i Bergen de neste fire årene (opprinnelig plass på partiets valgliste i parentes):
Arbeiderpartiet - 26 representanter
- 1 Harald Schjelderup
- 2 Marte Mjøs Persen
- 4 Linn Kristin Rasmussen Engø
- 7 Geir Steinar Dale
- 6 Lubna Boby Jaffery
- 3 Pål Hafstad Thorsen
- 8 Linn Katrin Pilskog
- 5 Rune Bakervik
- 10 Lillian Vangberg
- 9 Roger Valhammer
- 15 Thor Brekkeflat
- 39 Stig Hammersland
- 14 Kristin Akselberg
- 71 Endre Meyer Tvinnereim
- 20 Ronja Løseth Breisnes
- 30 Sonja Irene Dyrkorn
- 11 Øystein Hassel
- 29 Jan Davidsen Raa
- 43 Line Berggreen Jacobsen
- 47 Nils Gunnar Knudsen
- 22 Shady Hassan Abusaada
- 12 Ruth Sølvi Brudvik
- 13 Per Engebreth Stiegler
- 18 Liv-Wigdis Smith
- 27 Rolf Jens Brunstad
- 16 Siw-Anita Lien
Fremskrittspartiet – seks representanter
- 1 Tor A. Woldseth
- 2 Helge Stormoen
- 4 Sara Berge Økland
- 7 Silje Hjemdal
- 3 Eiler Macody Lund
- 5 Daniel C. E. Hägglund
Høyre – 15 representanter
- 2 Trude Drevland
- 1 Martin Smith-Sivertsen
- 4 Henning Warloe
- 3 Hilde Onarheim
- 5 Jana Midelfart Hoff
- 8 Norvald Bjarne Visnes
- 6 Dag Skansen
- 7 Charlotte Spurkeland
- 10 Asle Steiestøl Wingsternes
- 9 Hannah S. Atic
- 16 Eivind Haldor Hermansen
- 26 Didrik Fasmer
- 13 Anette Strand
- 19 Anine Frølich
- 32 Robert Monsen
Kristelig Folkeparti – fire representanter
- 1 Dag-Inge Ulstein
- 2 Marita Moltu
- 3 Rebekka Ljosland
- 7 Trygve Birkeland
Venstre – fire representanter
- 1 Erlend Andreas Horn
- 2 Idun Kristine Bortne
- 3 Per-Arne Larsen
- 5 Åsta Årøen
Sosialistisk Venstreparti – fem representanter
- 1 Oddny Miljeteig
- 2 Mikkel Grüner
- 3 Hilde Maria Boberg Andresen
- 5 Lillian Blom
- 6 Kerim Hestnes Nisancioglu
Senterpartiet – en representant
- Ove Sverre Bjørdal
Rødt – to representanter
- 2 Torstein Dahle
- 1 Sofie Marhaug
Miljøpartiet De Grønne – fire representanter
- 1 Sondre Lindholm Båtstrand
- 2 Randi Elisabeth Amundsen
- 5 Ingrid Fjellberg
- 3 Diane Alexandra Berbain