Hopp til innhold

Brann i industribygg i Øygarden: – Store skader

Det brant kraftig i et industribygg på Ågotnes i Øygarden torsdag kveld. Etterslukking har pågått i hele natt.

Det brenner i et snekkerverksted på Ågotnes i Øygarden.

KRAFTIG BRANN: Torsdag kveld rykket nødetater ut til en kraftig brann i et snekkerverksted i Øygarden.

Foto: Eskil Byrkjeland / NRK

Bygget var helt overtent, men brannvesenet meldte at brannen er slukket like etter midnatt.

– Det var en del utfordringer med å få vann til adressa der. Vi fikk på plass to-tre tankbiler, og fikk da orden på det, sier vaktkommandør Helge Lund.

Brannmannskaper har vært på plassen i hele natt, men nå står det bare én bil igjen der ute.

Det var klokken 21.36 torsdag kveld at 110-Vest meldte om en brann i et industribygg på Ågotnes i Øygarden.

– Giftig røyk

Bygget skal være et snekkerverksted, opplyser Lund.

Det ble meldt om kraftig røyk i området.

– Ingen personer er skadet og ingen er evakuert. Vi har snakket med de nærmeste husene og bedt de lukke vinduer og dører, og slå av ventilasjonsanlegg på grunn av røyken, sa Øystein Magnussen, innsatsleder i politiet, til NRK torsdag kveld.

– Vi er ikke helt sikre på hva som brenner og anser røyken som giftig.

Det var ingen personer i bygningen da det begynte å brenne, opplyser innsatsleder.

Taket raste sammen

Klokken 22.10 meldte 110-Vest at taket på bygget hadde rast sammen. Ifølge Lund er det store skader.

Brannfolk fra tre stasjoner jobbet med slukkingen.

– Det er litt glør igjen ennå, så det vil bli dynka på enkelte områder. Når dagslyset kommer, blir det litt mer lettere.