Det er den britiske avisen
som har fått tak i bildet av Radcliffe, der han røyker noe som ifølge avisen er en joint.Bildet er akkompagnert av overskriften «Harry Pothead», mens selve artikkelen har fått tilleggstittelen «The philosopher's stoned».
Faksimile av Daily Mirrors førsteside.
Foto: Daily Mirror (Skjermdump)Bildet ble tatt på en fest i London der Radcliffe skal ha vært sammen med kjæresten Laura O'Toole, men tidspunktet er uklart.
Wadia Tazi, som var på festen, forteller hvordan 20-åringen-stjernen dro frem en diger joint og tente på.
- Han sa at han elsket det, sier Tazi til avisen.
- Ble forvekslet med «Ringenes herre»-stjerne
Radcliffe har flere ganger tidligere tatt avstand fra narkotika, skriver
.Ikke alle på festen skal ha dratt kjensel på Harry Potter-stjernen, som for anledningen hadde en påtegnet bart i ansiktet.
- Han ville ikke at vi skulle kjenne ham igjen. Da jeg sa at han lignet på den skuespilleren i «Ringenes herre», ble han litt rar og sa: «Nei, det er ikke meg», forteller Tazi videre.
Avviser ryktene
Det tok ikke lang tid før Radcliffe slo tilbake. En talsmann for skuespilleren sier sigaretten bare inneholdt tobakk.
- Daniel røyker av og til en rullings, men han gjorde ikke noe mer enn dette, sier talsmannen ifølge
.Radcliffe holder for øyeblikket på med å avslutte arbeidet med filmen «Harry Potter and the Deathly Hallows». Første del av filmen kommer i 2010.
Les også:
Les også: