Utbyggerne av eiendommen har nå levert inn et nytt byggeforslag der bygninga er en halv etasje lavere. Terskelen er høy:
– Det skal mye til for at tegningene fra det omstridte byggeprosjektet Parkgata 46 skal bli godkjent, sier leder Eduardo da Silva i Byutviklingskomiteen i Tromsø kommune.
Optimistisk
Utbyggers advokat, Dagfinn Strønstad, er imidlertid optimistisk:
– Konkret har øverste etasje blitt vesentlig redusert, og det har blitt et penere bygg som vi tror kommunen vil ha. Vi er optimister til at dette blir godkjent.
Ny runde i kommunen
Det er nå over to år siden saken startet.
Utbygger Concept Eiendom tror det vil koste flere millioner kroner å utføre endringene de nå har søkt om.Men før det blir aktuelt, skal søknaden behandles av Byutvikling og til slutt avgjøres i formannskapet.
Leder for byutviklingskomiteen i Tromsø kommune, Eduardo da Silva, sier endringene må være store for at de skal bli godkjent.
– Her skal det mye til for at vi skal akseptere dette, og det hadde jeg komitéen med meg på, sier lederen.
Se en oppsummering fra februar. Reporter Tom Søbstad, foto Marita Andersen.
– Alle vil ha slutt på saken
Strønstad håper Tromsø kommune godtar det nye forslaget:
– Jeg tror alle er interessert i å få slutt på denne saken nå, og da bør kommunen godkjenne søknaden, sier advokaten.