Hopp til innhold
Skiathlon

VM skiskyting 2017

Oppsummert

Pressekonferanse VM på ski: Før 15 km fellesstart med skibytte kvinner og 30 km fellesstart med skibytte menn. Direkte fra Lahti.

  • – Fikk det ikke til

    Marte Olsbu fra Froland er skuffet over VM-innsatsen i skiskyting. Søndag ble hun nest sist på fellesstarten.

    Marte Olsbu VM-skuffet
  • Nytt VM-sølv for Thingnes Bø

    Johannes Thingnes Bø tok sitt tredje VM-sølv da han ble nummer to på fellesstarten i VM søndag. Simon Schempp (Tyskland) vant, mens Simon Eder (Østerrike) ble nummer tre.

    Tarjei Bø ble nest beste norske på 14. plass.

    Bø
    Foto: Skjermdump / NRK
  • Svendsen helt ute av det

    – Det er trist å se Emil nå. han er helt ute av form, sier Ola Lunde.

    Emil Hegle Svendsen skjøt fem bom og ble nummer 28. Det er tredje sist av samtlige.

Johannes Thingnes Bø tar sølvet på fellesstarten i VM. Schemp tok gullet og Eder bronse.
Marte Olsbu VM-skuffet
Johannes Thingnes Bø bommer en gang, Fourcade bommer to og Eder og Schemp kjemper om gullet.
Anton Sjipulin har full kontroll og går inn til russisk stafettgull - for første gang siden 2008. Frankrike tar sølvet 5,8 sekunder bak, mens Østerrike sikrer bronsen - 20,1 sekunder bak.
Kaja Wøien Nicolaisen var langt nede etter en skuffende første etappe på stafetten.

Siste nytt

  • Ny Rosenborg-nedtur – mistet seieren på overtid

    Rosenborg har slitt den siste tiden, men borte mot Bryne så de lenge ut til å få med seg en svært etterlengtet opptur.

    Slovakiske David Duris sendte bortelaget i ledelsen etter halvtimen spilt, men etter hvilen var landsmann Tomas Nemcik uheldig da han satte ballen i eget mål.

    Fem minutter før slutt dukket Rosenborgs høyrekant opp igjen. Duris hamret inn ledermålet, men gleden ble kortvarig.

    På overtid smalt det i andre enden. Duarte Moreira sørget for at det endte 2-2 på Jæren.

    Rosenborg har nå gått fire eliteseriekamper på rad uten å vinne. Den forrige seieren i serien kom mot Haugesund tilbake i september.

    Det har gjort at Rosenborg har havnet i ingenmannsland på tabellen. De ligger på en 5.-plass, men har nå sju poeng opp til Tromsø på plassen over.

    For Bryne kan poenget vise seg å bli gull verdt. De er fortsatt i nedrykksstriden.

    Etter 25 kamper ligger Bryne på 14.-plass, fire poeng foran Strømsgodset som ligger på direkte nedrykk.

    En gruppe fotballspillere på en bane
    Foto: Carina Johansen / NTB
  • Gråtkvalt Rune brøt semifinale: – Tror jeg har røket akillessenen

    Det blir ikke noe finalemøte mellom Casper Ruud og Holger Rune i ATP-turneringen i Stockholm. Den toppseedede dansken måtte bryte sin semifinale med en skade.

    – Jeg tror jeg har røket akillessenen min, sa Rune til en behandler som kom på banen for å undersøke ham, ifølge nyhetsbyrået Ritzau.

    Den danske tennisstjernen kunne ikke tråkke på høyrefoten og måtte støttes inn i garderoben. Rune var i tårer og hadde tydelige smerter.

    Han hadde vunnet første sett i semifinalen mot franske Ugo Humbert, men måtte gi seg på stillingen 2–2 i sett nummer to.

    Humbert er dermed klar for finale.

    (©NTB)

    et par mennesker står i nærheten av hverandre og holder tennisracketer
    Foto: ANDERS WIKLUND / AFP / NTB
  • Kjempemiss av toppscoreren: – Nesten ikke til å tro

    Bodø/Glimt jakter et nytt seriemesterskap i Eliteserien, men var oppe mot en skummel motstander borte mot Sarpsborg 08, lørdag ettermiddag.

    Daniel Karlsbakk har 16 mål i serien denne sesongen, men fra én meters hold klarte han likevel ikke å omsette avslutning fra Mohanad Jeahze til mål.

    – Det er nesten ikke til å tro, utbrøt TV2s Endre Olav Osnes.

    – Jeg har aldri hatt en sånn før. Men jeg regnet med at den ville komme, uansett. Det er bare å være hard i hodet og tenke på den neste sjansen, sier Karlsbakk til NRK.

    I stedet smalt det i den andre enden. Fredrik Sjøvold avsluttet etter at Patrick Berg la igjen ballen med hælen. Skuddet gikk rett på Mamour Ndiaye, som likevel ikke fikk opp armene.

    Da var det gått 53 minutter av oppgjøret og Glimt ledet noe flatterende 3-1.

    Etter at vertene havnet under med Odin Bjørtufts vakre hodestøt, slo de tilbake på vakkert vis.

    – Det der er til å bli lyrisk av, faktisk. Et Glimt-lag som står høyt blir jo bare spilt av, sa TV 2-kommentator, Osnes.

    På tross av flere feite målsjanser til vertene, var Kjetil Knutsens gutter langt mer effektive.

    – Jeg har ikke sett på tall for «forventende mål», men kanskje var det uavgjortkamp? Men så var de som sinnsykt effektive, og vi var ineffektive, oppsummerte Karlsbakk.

    Andre omgang skilte seg ikke voldsomt ut fra den første. Det var mange store målsjanser til begge lag men ett av lagene slet med å omsette dem.

    Bjørtuft noterte seg for sin andre scoring for ettermiddagen, og etter flere brente sjanser fant også Kasper Høgh veien til nettmaskene. Sondre Sørli reduserte én gang for særpingene.

    Dermed ble det 5-2-seier til Glimt. I tillegg tok de tilbake tabelltoppen fra Viking.

    Daniel Karlsbakk
    Foto: Christoffer Andersen / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal