Hopp til innhold

Ny stående-sprekk for Tandrevold: – Begynte å tenke

Ingrid Landmark Tandrevold gikk ut som nummer to på dagens jaktstart under verdenscuprunden i Soldier Hollow i USA, og tok også over ledelsen etter to fulle hus på liggende.

Men på stående ble det en ny sprekk for skiskytteren, med tre strafferunder – på begge serier.

– Det virker som det er et helt annet press på Ingrid når hun står på skive én, sa TV 2s ekspert Ole Einar Bjørndalen.

Dermed måtte Tandrevold nøye seg med en 11.-plass.

– Det skikkelig kjedelig. Jeg klarte liksom ikke helt å beholde roen i dag. Jeg hadde en del bevegelse i våpenet, men det har man i høyden, men i stedet for å senke skuldrene og søke etter blinken, begynte jeg å tenke litt og da begynte det å skjelve i beina, forklarer hun selv til TV 2.

Franske Lou Jeanmonnot vant, foran Lisa Vittozzi fra Italia. Julia Simon tok tredjeplassen, og dermed tapte Tandrevold – som leder verdenscupen – også poeng i sammendraget. Med tre renn igjen er hun 73 poeng foran Vittozzi.

– Kanskje tenkte jeg mer på det i dag, for jeg visste hvem jeg skjøt mot. Jeg har prøvd å skyve det vekk, for det gir meg ikke så mye positiv energi, sier Tandrevold til TV 2.

Karoline Knotten sikret en sterk fjerdeplass med 18 treff.

– Jeg har aldri funket i høyde før, men det har skjedd noe. Jeg kan pushe hele veien og føler jeg går litt smart også, sier hun til TV 2.

Av de øvrige norske ble Ida Lien nummer 23, Marthe Kråkstad Johansen nummer 25, mens Maren Kirkeeide var feilfri og gikk seg opp fra 56. til 30.-plass. Emilie Kalkenberg hadde en tung dag i høyden og ble nummer 52.

Siste nytt

  • Tidligere Storhamar-profil klar for Vålerenga

    Adrian Saxrud Danielsen har signert kontrakt for resten av sesongen med Vålerenga, og debuterer sannsynligvis allerede denne uken.

    Den robuste backen er opprinnelig fra Storhamar, og vant NM-sluttspillet med Hamar-klubben senest i 2025 og 2024. Nå skal han altså spille for rivalen Vålerenga.

    – Det er helt nydelig å komme hit. Jeg er tatt veldig godt imot her på Jordal, sier Danielsen til NRK.

    Etter fjorårssesongen signerte Saxrud Danielsen for Bordeaux i Frankrike. Men der ble kontrakten terminert tidligere denne måneden. Fra da har 33-åringen vært ledig på markedet og linket til alle toppklubber i Norge.

    I helgen ble han enig med Vålerenga rundt en avtale som i første omgang gjelder for resten av sesongen.

    – Først og fremst har jeg lyst til å være med på prosjektet til Roy (Johansen) og Morten (Ask), og har veldig stor tro på det Vålerenga driver med. Jeg tok også et valg for familie, for vi har sett til Oslo lenge. Nå ser jeg frem til å spille for Norges største klubb, sier Saxrud Danielsen.

    Sportssjef i Vålerenga Morten Ask ser med glede fram til at Hamarsingen skal spille for de kongeblå på Oslo Øst.

    – Saxrud Danielsen er en solid norsk back som spilte VM for Norge så sent som i år. Han en en solid to-veisback med bra første-pass og bra størrelse. Dette er ikke noe som vokser på trær, så når han blir ledig på markedet følte jeg at vi måtte agere, selv om det nå blir veldig hard konkurranse på baksiden fremover, sier Ask.

    Adrian Saxrud Danielsen
    Foto: Kyrre Merg/Vålerenga Ishockey / NRK
  • Dyche tar over Nottingham Forest – blir klubbens tredje manager denne sesongen

    Sean Dyche blir den tredje treneren til å lede Nottingham Forest på halvannen måned. Den tidligere Everton-sjefen skal i aksjon allerede torsdag.

    Nottingham Forest har kunngjort ansettelsen på sine nettsider. Dyche har fått en kontrakt som varer til sommeren 2027.

    54-åringen har vært uten jobb siden han fikk sparken i Everton i januar. Nå skal han ta over et Nottingham Forest-lag som har slitt voldsomt etter å ha imponert stort og kvalifisert seg til spill i Europa sist sesong. Forest står uten seier på de ti siste kampene.

    – Dyche er en respektert og erfaren Premier League-manager som bringer den perfekte blandingen av karakter, taktisk skarpsindighet og dokumenterte prestasjoner inn i arbeidet med å lede klubben gjennom det neste kapittelet, skriver Forest.

    Sean Dyche har selv en fortid i Nottingham Forest og spilte for laget i ungdommen.

    Ange Postecoglou tok over Forest-jobben 9. september og erstattet fanfavoritten Nuno Espírito Santo, som måtte gå etter internt bråk.

    Postecoglou fikk kun 39 dager i jobben. Lørdag ble han sparket bare 17 minutter etter kampslutt i 0-3-tapet for Chelsea.

    Porto kommer til Nottingham i europaligaen torsdag. Deretter venter kamper mot Bournemouth og Manchester United i Premier League.

    (©NTB)

    FILE PHOTO: Soccer Football - Premier League - Newcastle United v Burnley - St James' Park, Newcastle, Britain - February 29, 2020 Burnley manager Sean Dyche applauds fans after the match REUTERS/Scott Heppell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details./File Photo
    Foto: Reuters
  • Tidligere NFL-profil døde i politiets varetekt etter innbrudd

    Den tidligere NFL-runningbacken Doug Martin er død etter at han ble pågrepet for et innbrudd og tatt med til en politistasjon.

    Det opplyser politiet i Oakland i en uttalelse.

    I forkant av dødsfallet var Martin involvert i et innbrudd i en bolig i Oakland. Mens betjentene forsøkte å holde ham tilbake, oppsto det et kortvarig klammeri. Etter ankomst til arresten reagerte Martin ikke lenger på noen form for kontakt.

    – Paramedisinere rykket ut til stedet, ga medisinsk hjelp og transporterte Martin til et lokalt sykehus, hvor han senere døde, skriver politiet i en uttalelse.

    Hendelsen skal etterforskes før politiet kan komme med flere detaljer om hans død. De involverte betjentene er sendt på betalt permisjon mens etterforskningen pågår.

    Doug Martin ble sett på som et stort talent da han i 2012 ble valgt i første runde av draften til NFL av Tampa Bay Buccaneers. Han skrev under på en femårig kontrakt som til sammen utløste en lønnspakke på cirka 44 millioner kroner.

    På banen gjorde han det bra, og han scoret 30 touchdowns i løpet av NFL-karrieren. To ganger ble han valgt ut til den prestisjetunge Pro Bowl-oppvisningskampen der ligaens beste spillere deltar.

    Etter å ha tilbrakt seks sesonger hos Tampa Bay Buccaneers avsluttet han karrieren med en enkelt sesong for Oakland Raiders i 2018.

    Doug Martin ble 36 år.

    doug martin
    Foto: AP

Sendeplan

Kl. Program Kanal