Hopp til innhold

Innbytter ble tomålsscorer i nimålsfest

Ni mål i en og samme kamp er ikke dagligdags. Men med Mjøndalen kan alt skje.

Odd Mjøndalen

JUBEL: Oddrane kunne juble for seks mål!

Foto: Roald, Berit / NTB scanpix

Mjøndalen har vært et friskt pust i den norske eliteserien. Etter en meget god start, hvor de blant annet snudde 0-2 til 3-2 mot Rosenborg har det gått nedover for Mjøndalen.

Mot Odd skulle det hvertfall ikke stå på underholdningen for den nøytrale tilskuer. 0-1. 0-2. 0-3. Men så begynte Mjøndalen opphentingen. Plutselig stod det 2-3. Odd skjerpet seg igjen og gikk opp til 2-5, før Mjøndalen på nytt startet opphentingen.

Innbytter ble helten

Men den opphentingen varte ikke lenge.

De siste fire minuttene scoret først Mjøndalens Sanel Kapidzic sitt andre for dagen, før Ole Jørgen Halvorsen gjorde det samme for Odd, og fastsatte sluttresultatet til 6-3.

– Vi har spillt europacup og er vant til et høyere tempo. Samtidig merker vi at vi spillte sist kamp på torsdag, så det falt litt i intensivitet utover i kampen, sier Odd-trener Dag-Eilev Fagermo.

Nettopp Ole Jørgen Halvorsen ble byttet inn etter en times spill. På den lille halvtimen han fikk på banen klarte han allikevel å sette inn to mål for Oddrane.

– Det er deilig å score to mål. Det var en veldig spesiell kamp å spille, sier Halvorsen til NRK etter kampen.

Slik var kampen - minutt for minutt:

Laster innhold, vennligst vent..

Ni kamper uten seier

Dermed kunne Odd juble for tre poeng for første gang på fem kamper. Med det ligger de på femteplass etter 18 spillte kamper.

Mjøndalen, på sin side, er i fritt fall på tabellen. Ikke siden 12. mai har Mjøndalen fått tre poeng i serien.

– Vi gjør mye bra, vi er fornøyde med å komme inn i kampen, men vi gjør noen dumme feil sier Mjøndalen-trener Vegard Hansen etter kampen.

12. mai er forøvrig også sist det ble ni mål i samme kamp. Den gangen var det Tromsø og Vålerenga som til sammen scoret ni mål. Den kampen endte med 5-4 seier til Oslo-laget.

Med seks innslupne mål har Mjøndalen sluppet inn hele 44 mål i årets serie. Det er desidert mest i eliteserien.

– Det var dårlig forsvarsspill i noen situasjoner. Vi gjør dumme feil, da gjør vi det umulig for oss selv, sier Hansen.

Siste nytt

  • Aasgard fikk ny trener tre dager før europakamp mot Brann

    Danny Röhl (36) er hentet inn som ny Rangers-manager. Tyskerens første oppgjør blir mot Brann i europaligaen.

    – Det er et stort privilegium å få rollen som hovedtrener i en så fantastisk klubb, som er anerkjent over hele verden, sier han i en uttalelse.

    Rangers har fått en fryktelig start i den skotske eliteserien og ligger på sjetteplass med kun ni poeng fra åtte kamper.

    Nylig fikk Russell Martin sparken etter 123 dager i jobben.

    Röhl har tidligere vært hovedtrener i Sheffield Wednesday på nivå to i engelsk fotball.

    Rangers står med null poeng etter to kamper i europaligaen, og neste motstander er Brann. Møtet spilles i Bergen torsdag.

    I helgen scoret landslagsspiller Thelo Aasgaard sitt første mål for Rangers da det ble 2-2 mot Dundee United. (NTB)

    en mann med hestehale
    Foto: Fredrik Varfjell / NTB
  • «Moi» mister norsk duell i Mesterligaen

    Mohamed «Moi» Elyounoussi (31) blir ikke klar til FC Københavns kamp mot Borussia Dortmund i Mesterligaen.

    Navnet hans er ikke blant de 19 uttatte i FCK-troppen til tirsdagens oppgjør i Parken. Klubben skriver at «Moi» er på klubbens skadeliste.

    Dermed blir det ingen norsk duell mellom Elyounoussi og Julian Ryerson, som i helgen spilte fra start i Dortmunds 1-2-tap for Bayern München.

    Det kan fortsatt bli et norsk mesterligamøte i København, men da må Birger Meling få sjansen. Venstrebacken så begge FCKs to første mesterligakamper fra benken. (NTB)

    Mohamed Elyounoussi i aksjon for FC København i Serieligaen
    Foto: NTB
  • Brunstad Fet forlenget med Bodø/Glimt

    Sondre Brunstad Fet (28) har skrevet ny kontrakt med Bodø/Glimt fram til sommeren 2028.

    Midtbanesliteren sier at det er flere årsaker til at han forlenger kontrakten med nordlendingene.

    Det hjelper godt på at supporterne har mast om forlengelsen lenge. Brunstad Fet føler seg ønsket med videre.

    – Det er veldig mange grunner til at jeg vil fortsette å være i Bodø/Glimt. For det første trives jeg veldig godt i Bodø både på grunn av lagkamerater og folk i klubben, men også supportere og folk i byen som gjør at det er lett å trives her. Så er det ingenting som kan måle seg sportslig med det vi jobber med her, og jeg føler vi har mer å gå på og flere steg å kunne ta. Det vil jeg gjøre sammen med klubben, sier 28-åringen til klubbens hjemmeside.

    Brunstad Fet kom til Bodø/Glimt fra Aalesund foran 2020-sesongen. Siden overgangen er det blitt 18 scoringer og 22 assists totalt på snaut 170 kamper. (NTB)

    fotballspillere takker publikum
    Foto: Reuters

Sendeplan

Kl. Program Kanal