Både Ole Kristian Selnæs og Alexander Søderlund var på banen for St. Etienne da skandalen skjedde.
PROVOSERTE: Denne feiringen fra Nabil Fekir ble for mye for St. Etienne-fansen.
Foto: PHILIPPE DESMAZES / AFPGjestene fra Lyon hadde allerede gitt dem en sportslig lekse. Og da Nabil Fekir feiret sin 5-0-scoring etter 84 minutters spill ved å dra av seg skjorta og holde Lyon-drakten opp mot hjemmefansen.
Det var ikke så lurt ...
Stemningen i Rhône-derbyet var allerede på bristepunktet, og tidligere i oppgjøret hadde de vært tilløp til slåssing. Blant annet fikk hjemmelagets Leo Lacroix marsjordre etter en takling på nettopp Fekir. Feiringen etter 5-0-målet gjorde imidlertid at det kokte det over for mange av de grønnkleddes supportere. Flere supportere stormet banen, og politiet måtte gripe inn.
Refset av egen trener
Etter situasjonen fikk Lyon-stjernen det glatte lag av egen trener.
– Det er en skam. Det beste er å vinne kampen, men det er ikke noe poeng i å provosere på den måten. Vi hadde ikke likt hvis det var motsatt, sier Lyon-trener Bruno Genesio til franske Canal Plus.
– Jeg feiret målet mitt. Kanskje var det ikke riktig å gjøre etter 5-0, men det er bare fotball. Skal jeg si unnskyld? Nei, jeg angrer ikke, sier Fekir etter kampen.
Dommeren valgte å stoppe kampen midlertidig. Da lagene omsider entret banen valgte Genesio å holde Fekir i garderoben for å unngå mer bråk.
Deretter ble kampen full uten flere scoringer.
YDMYKET: Ole Selnæs (i forgrunnen) og hans lagkamerater fikk en leksjon av Lyon.
Foto: JEFF PACHOUD / AFP