Hopp til innhold

Brann rotet bort 2-0-ledelse: – Irriterende

Etter en tafatt første omgang, tok det av etter pausehvilen på Nordmøre stadion.

Kampens første mål var det i stedet Freyr Alexanderssons gutter som sto for.

Sævar Atli Magnússon tok ned ballen og satte fyr på bortefeltet med avslutningen sin:

– Måten han får vridd seg på og banket den ned i hjørnet. Det er kvalitet. Det er klasse, kommenterte Yaw Amankwah for TV 2.

Minuttet senere tok Ulrik Mathisen seg inn i boksen. Marius Olsen havnet på etterskudd, og så ingen annen mulighet enn å legge Brann-spilleren i bakken.

Magnusson scoret sitt andre for dagen i løpet av bare tre minutter.

Innbytter Mustapha Isah hadde andre planer. Han lurte offsidelinja og sendte ballen enkelt forbi Mathias Dyngeland etter 75 minutter.

Det var ikke direkte ufortjent da 21-åringen kranglet inn utlikningen til 2-2 like før slutt.

– Det er lenge siden jeg har scoret mål, så jeg var veldig sulten på å gjøre noe med det, sa Isah til TV2.

Vestlendingene har fem poeng opp til Bodø/Glimt og Viking på toppen av tabellen.

– Vi har et par muligheter til å gå opp til 3-0, så det er irriterende, oppsummerte Magnusson til TV 2.

Sævar Alti Magnusson
Foto: Svein Ove Ekornesvåg / NTB

Siste nytt

  • Flytter Norges U21-kamp mot Israel

    Norges U21-landslag skulle etter planen spille EM-kvalifiseringskamp hjemme mot Israel 14. november, dagen etter Norges A-landslag møter Estland på Ullevaal.

    Norges Fotballforbund (NFF) opplyste imidlertid tidligere i høst at det vurderte å flytte hjemmekampen utenlands av hensyn til sikkerhetsspørsmål.

    Nå har NFF og det israelske forbundet blitt enige om å endre på den opprinnelige terminlisten, opplyser det israelske forbundet til NRK.

    – Vi har nettopp fått bekreftet at de to lagene er enige om å bytte om på hjemme- og bortekampene. Israel arrangerer kamp i Ungarn 14. november og den andre kampen blir spilt i Norge 6. oktober 2026, skriver det israelske fotballforbundets pressesjef Shlomi Barzel til NRK i en e-post.

    NFF har foreløpig ikke besvart NRKs henvendelser.

    Norges U21-herrer åpnet EM-kvalifiseringen med 5-0-seier mot Slovenia på Marienlyst stadion i Drammen 09. september.

    U21-EM spilles i Albania og Serbia i 2027.

    En ung gutt som spiller fotball og feirer en scoring med å peke med pekefineren.
    Foto: Carina Johansen / NTB
  • Tidligere Storhamar-profil klar for Vålerenga

    Adrian Saxrud Danielsen har signert kontrakt for resten av sesongen med Vålerenga, og debuterer sannsynligvis allerede denne uken.

    Den robuste backen er opprinnelig fra Storhamar, og vant NM-sluttspillet med Hamar-klubben senest i 2025 og 2024. Nå skal han altså spille for rivalen Vålerenga.

    – Det er helt nydelig å komme hit. Jeg er tatt veldig godt imot her på Jordal, sier Danielsen til NRK.

    – Hvorfor velger du Vålerenga?

    – Først og fremst så har jeg veldig tro på prosjektet til Morten Ask og Roy Johansen. Det er utrolig kult å spille for Norges største ishockeyklubb. Jeg har lyst til å være med å vinne noe noe annet sted enn Storhamar. Det trigger meg veldig, sier 33-åringen til NRK.

    Etter fjorårssesongen signerte Saxrud Danielsen for Bordeaux i Frankrike. Men der ble kontrakten terminert tidligere denne måneden. Danielsen forteller at han og familien enkelt og greit ikke trivdes i den franske byen, og derfor flyttet de hjem til Norge.

    Fra da har 33-åringen vært ledig på markedet og linket til alle toppklubber i Norge, inkludert gamleklubben Storhamar.

    Men i helgen ble han enig med Vålerenga rundt en avtale som i første omgang gjelder for resten av sesongen.

    Saxrud Danielsen forstår hvis overgangen til Vålerenga vekker litt harme i hjembyen ved Mjøsa.

    – Til syvende og sist så tror jeg folk forstår hvorfor man velger Vålerenga. De er en stor klubb, den største i Norge. En flott organisasjon som står for veldig mye bra.

    Vålerengatrener Roy Johansen ser med glede fram til at Hamarsingen skal spille for de kongeblå på Oslo Øst.

    – Vi har fått en solid back til klubben. Vi var veldig glad for at han valgte Vålerenga. Han vil bety mye denne sesongen her. Han kommer inn med mye kraft og er sterk, sier Johansen til NRK.

    Adrian Saxrud Danielsen
    Foto: Kyrre Merg/Vålerenga Ishockey / NRK
  • Dyche tar over Nottingham Forest – blir klubbens tredje manager denne sesongen

    Sean Dyche blir den tredje treneren til å lede Nottingham Forest på halvannen måned. Den tidligere Everton-sjefen skal i aksjon allerede torsdag.

    Nottingham Forest har kunngjort ansettelsen på sine nettsider. Dyche har fått en kontrakt som varer til sommeren 2027.

    54-åringen har vært uten jobb siden han fikk sparken i Everton i januar. Nå skal han ta over et Nottingham Forest-lag som har slitt voldsomt etter å ha imponert stort og kvalifisert seg til spill i Europa sist sesong. Forest står uten seier på de ti siste kampene.

    – Dyche er en respektert og erfaren Premier League-manager som bringer den perfekte blandingen av karakter, taktisk skarpsindighet og dokumenterte prestasjoner inn i arbeidet med å lede klubben gjennom det neste kapittelet, skriver Forest.

    Sean Dyche har selv en fortid i Nottingham Forest og spilte for laget i ungdommen.

    Ange Postecoglou tok over Forest-jobben 9. september og erstattet fanfavoritten Nuno Espírito Santo, som måtte gå etter internt bråk.

    Postecoglou fikk kun 39 dager i jobben. Lørdag ble han sparket bare 17 minutter etter kampslutt i 0-3-tapet for Chelsea.

    Porto kommer til Nottingham i europaligaen torsdag. Deretter venter kamper mot Bournemouth og Manchester United i Premier League.

    (©NTB)

    FILE PHOTO: Soccer Football - Premier League - Newcastle United v Burnley - St James' Park, Newcastle, Britain - February 29, 2020 Burnley manager Sean Dyche applauds fans after the match REUTERS/Scott Heppell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details./File Photo
    Foto: Reuters

Sendeplan

Kl. Program Kanal