Enkelte deler av Toppidrettssenteret ved Sognsvann i Oslo var kraftig skadet etter brannen søndag.
Foto: Gunnar Bøthun
- Det så ikke pent ut, kontoret mitt var et av de mest ødelagte områdene. Både brannen og det at man hadde tatt ut tak og vegger for å komme inn, gjør at det ikke ser bra ut, sier toppidrettssjefen til NRK mandag.
Se hele intervjuet med Aambø i videovinduet øverst i artikkelen!
Les: Bøkko forbannet etter brann
Da hadde han akkurat vært inne på det som var igjen av kontoret han til daglig arbeider på - for første gang etter at brannen ved toppidrettssenteret ble påsatt søndag kveld.
- Det er mye som er ødelagt, sier Aambø.
LES: Andrine Flemmen: – Jeg så flammene stå oppover veggen
Han påpeker imidlertid at det viktigste, nemlig at man unngikk personskade, overskygger det som måtte være av materielle skader.
- Er det noe annet viktig som er gått tapt?
- Nei, ikke det vi vet per nå. Servere og databaser er lokalisert andre steder, så dokumentasjon som er smalet over tid skal være godt sikret.
- Hvordan var det for deg å gå inn på kontoret i dag?
- Det var ikke hyggelig. Det er ikke hyggelig å få beskjed om at arbeidsplassen brenner heller. Dette er mer enn et arbeidssted, det er mye folk som møtes her, så det var en trist beskjed å få.
LES: Northug og co. må flytte på hotell
Langrennslandslaget måtte utsette tester pga brannen: