Informasjon fra NRK

Slik blir VM i friidrett 2019 på NRK

Fredag 27. september starter verdensmesterskapet i friidrett i Qatars hovedstad, Doha. NRK sender hele mesterskapet.

VM i friidrett i Qatar 2019.

VM i friidrett i Qatar 2019.

– VM i friidrett er blant de aller største idrettsarrangementene i verden. Vi gleder oss til å komme i gang etter lang tids planlegging. NRKs dyktige medarbeidere skal formidle store øyeblikk hjem til Norge, og vi håper selvfølgelig at det også innebærer norske medaljer, sier redaksjonssjef i NRK Sport, Torbjørn Sarre Jensen.

17 utøvere skal representere Norge i verdensmesterskapet i Doha – tolv menn og fem kvinner. Se norske utøvere i parentes i sendeskjema:

Fredag 27. september

NRK 1

  • 15:30 Lengde menn – kvalifisering
  • 15:35 100 meter menn – forsøksheat
  • 15:40 Slegge kvinner – kvalifisering
  • 16:10 800 meter kvinner – 1. runde (Hedda Hynne)
  • 16:30 Stavhopp kvinner – kvalifisering (Lene Onsrud Retzius)
  • 17:05 100 meter menn – 1. runde
  • 17:10 Slegge kvinner – kvalifisering (Beatrice Nedberge Liano)
  • 17:40 Høyde kvinner – kvalifisering
  • 18:00 3000 meter kvinner – kvalifisering 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
  • 18:25 Tresteg menn – kvalifisering
  • 19:30 400 meter hekk – 1. runde (Karsten Warholm)

NRK 2

  • 18:55 5000 meter menn – 1. runde (Henrik, Filip og Jakob Ingebrigtsen)
  • 22:59 Maraton kvinner – finale

Lørdag 28. september

NRK1

  • 15:15 Diskos menn – kvalifisering (Ola Stunes Isene)
  • 15:30 100 meter kvinner – 1. runde
  • 16:05 800 meter menn – 1. runde
  • 16:30 Stavhopp menn – kvalifisering (Sondre Guttormsen)
  • 16:45 Diskos menn – kvalifisering
  • 17:05 400 meter hekk – semifinale
  • 17:45 100 meter menn – semifinale
  • 18:15 800 meter kvinner – semifinale
  • 18:25 Slegge kvinner – finale
  • 21:15 100 meter menn – finale

NRK2

  • 19:00 Stafett 4x400 meter mix – 1. runde
  • 19:40 Lengde menn – finale
  • 20:10 10 000 meter kvinner – finale

NRK1/NRK2

  • 22:30 50 km kappgang – finale (Håvard Haukenes)

Søndag 29. september

NRK2

  • 19:05 200 meter menn – 1. runde
  • 19:40 Stavhopp kvinner – finale

NRK1

  • 20:20 100 meter kvinner – semifinale
  • 20:45 Tresteg menn – finale
  • 20:55 800 meter menn – semifinale
  • 21:35 Stafett 4x400 meter mix – finale
  • 22:20 100 meter kvinner – finale

NRK1/NRK2

  • 22:30 20 km kappgang kvinner – finale

Mandag 30. september

NRK1

  • 15:30 Spyd kvinner – kvalifisering
  • 16:05 200 meter kvinner – 1. runde
  • 17:00 Spyd kvinner – kvalifisering
  • 17:20 400 meter kvinner – 1. runde
  • 19:30 Høyde kvinner – finale
  • 19:50 200 meter menn – semifinale
  • 20:20 5000 meter menn – finale
  • 20:25 Diskos menn – finale
  • 20:50 3000 meter hinder kvinner – finale
  • 21:10 800 meter menn – finale
  • 21:40 400 meter hekk menn – finale

NRK2

  • 19:05 110 meter hekk menn – 1 runde

Tirsdag 1. oktober

NRK1

  • 15:30 Slegge menn – kvalifisering
  • 15:35 400 meter menn – 1. runde (Karsten Warholm)
  • 15:50 Høyde menn – kvalifisering
  • 15:30 400 meter hekk kvinner – 1. runde (Amalie Iuel)
  • 17:00 Slegge menn – kvalifisering (Eivind Henriksen)
  • 17:15 3000 meter hinder menn – 1. runde (Tom Erling Kårbø)
  • 19:50 400 meter kvinner – semifinale
  • 20:20 Spyd kvinner – finale
  • 20:35 200 meter kvinner – semifinale
  • 21:10 800 meter menn – finale
  • 21:40 200 meter menn – finale

NRK2

  • 19:05 Stavhopp menn – finale

Onsdag 2. oktober

NRK1

  • 15:35 100 meter tikamp menn (Martin Roe)
  • 15:45 Kule kvinner – kvalifisering
  • 16:05 100 meter hekk sjukamp kvinner
  • 16:30 Lengde tikamp menn (Martin Roe)
  • 16:35 1500 meter kvinner – 1. runde
  • 17:00 Diskos kvinner – kvalifisering
  • 17:15 Høyde sjukamp kvinner
  • 17:25 5000 meter kvinner – 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal)
  • 17:50 Kule tikamp menn (Martin Roe)
  • 18:25 Diskos kvinner – kvalifisering
  • 19:30 Kule sjukamp – kvinner
  • 19:35 400 meter menn – semifinale
  • 19:40 Høyde menn – tikamp (Martin Roe)
  • 20:05 400 meter hekk kvinner – semifinale
  • 20:40 Slegge menn – finale
  • 20:50 200 meter sjukamp kvinner
  • 21:35 200 meter kvinner – finale
  • 21:55 110 meter hekk menn – finale
  • 22:15 400 meter tikamp menn (Martin Roe)

NRK2

  • 19:05 110 meter hekk menn – kvalifisering

Torsdag 3. oktober

NRK1

  • 15:35 110 meter hekk tikamp (Martin Roe)
  • 15:40 Tresteg kvinner – kvalifisering
  • 16:30 Diskos tikamp (Martin Roe)
  • 17:15 Lengde sjukamp
  • 17:35 Diskos tikamp (Martin Roe)
  • 18:05 Stavhopp tikamp (Martin Roe)
  • 18:20 Kule menn – kvalifisering
  • 21:00 1500 meter – kvalifisering (Filip Ingebrigtsen, Jakob Ingebrigtsen)
  • 21:05 Spyd tikamp (Martin Roe)
  • 21:35 Kule kvinner – finale
  • 22:00 1500 meter kvinner – semifinale
  • 22:10 Spyd tikamp (Martin Roe)
  • 22:50 400 meter kvinner – finale

NRK2

  • 19:05 Stavhopp tikamp (Martin Roe)
  • 19:10 Spyd sjukamp
  • 19:40 Kule menn – kvalifisering
  • 23:05 800 meter sjukamp – finale
  • 23:25 1500 meter tikamp – finale

Fredag 4. oktober

NRK2

  • 19:10 1500 meter menn – semifinale
  • 19:15 Høyde menn – finale
  • 22:30 20 km kappgang menn – finale

NRK1

  • 19:40 Stafett 4x100 kvinner – 1. runde
  • 20:00 Diskos kvinner – finale
  • 20:05 Stafett 4x100 menn – 1. runde
  • 20:30 400 meter hekk kvinner – finale
  • 20:45 3000 meter hinder menn – finale
  • 21:20 400 meter menn – finale

Lørdag 5. oktober

NRK1

  • 15:30 Spyd menn – kvalifisering
  • 16:15 100 meter hekk kvinner – 1. runde
  • 16:50 Lengde kvinner – kvalifisering
  • 17:00 Spyd menn – kvalifisering
  • 18:55 Stafett 4x400 meter kvinner – 1 runde
  • 19:25 Stafett 4x400 meter menn – 1. runde
  • 20:25 5000 meter kvinner – finale
  • 21:05 Stafett 4x100 meter kvinner – finale
  • 21:15 Stafett 4x100 meter menn – finale

NRK2

  • 19:05 Kule menn – finale
  • 22:59 Maraton menn – finale (Weldu Negash Gebretsadik)

Søndag 6. oktober

NRK1

  • 18:05 100 meter hekk kvinner – semifinale
  • 18:15 Lengde kvinner – finale
  • 18:40 1500 meter menn – finale
  • 18:55 Spyd menn – finale
  • 19:50 100 meter hekk kvinner – finale
  • 20:15 Stafett 4x400 meter kvinner – finale
  • 20:30 Stafett 4x400 meter menn – finale

NRK2

  • 19:00 10 000 meter menn – finale (Sondre Nordstad Moen)