Hopp til innhold

Hurtigruten med sterk vekst og styrket finansiell posisjon

Hurtigruten Group legger frem sterke driftsresultater og solid inntektsvekst for første halvår 2025, skriver selskapet i en pressemelding.

Selskapet økte resultat før renter, skatt, avskrivninger og nedskrivninger med 60 prosent. Fra 27 millioner euro til 43 millioner euro sammenlignet med samme periode året før.

Den totale omsetningen økte med 14 prosent til 250 millioner euro.

– Tallene for første halvår viser at vi er på god vei til å lykkes med ‘nye’ Hurtigruten, som nå kun fokuserer på norskekysten og Svalbard. Vi er veldig godt fornøyde med at den store etterspørselen fortsetter og for tilbakemeldingene fra gjestene våre, skriver konsernsjef i Hurtigruten Hedda Felin.

Etter restruktureringen av selskapet tidligere i år, inkludert utskillelsen av cruiseekspedisjonsselskapet HX, opererer Hurtigruten nå 10 skip langs norskekysten, samt hotellvirksomhet, utflukter og aktiviteter på Svalbard.

Hurtigruten, Stokmarknes
Foto: Oda Viken / NRK