84-åringen Hugh Hefner er glad i damer - og måtte tåle å bli ertet av vert Ricky Gervais under Golden Globe-utdelingen.
Foto: MARK J. TERRILL / APGervais, kjent fra blant annet TV-serien «The Office», hadde æret en TV-serie som heter «The Walking Dead» da han elegant (eller ikke?) gikk over til Hugh Hefner med et «talking of the walking dead…».
Komikeren gratulerte Playboy-mogulen, som skal gifte seg med den 24 år gamle skjønnheten Crystal Harris på denne måten, ifølge Hollywood Reporter:
Les også:
- Ikke se når du tar på den
- Da hun ble spurt om hvorfor hun gifter seg med ham, svarte hun: «Han løy på alderen. Jeg trodde han var 94,» spøkte Gervais og fortsatte:
- Slapp av, bare ikke se på den når du tar på den.
Hefner på sin side synes å ha tatt det hele med fatning; han skrev følgende melding på Twitter:
”Golden Globe var topp. De gjorde narr av alle, inkludert Crystal og meg. En super kveld.”
- Alder bare et tall
Da en av de som følger ham på Twitter spurte om han ikke var fornærmet, svarte Playboy-mogulen:
«Jeg er vant til slag under beltestedet… Det følger med.»
Hefner la også til:
«Det er ironisk at det å bo med tre unge jenter fører til en suksess av et TV-show, mens det å gifte seg med en blir det humor ut av.»
«Alder er fortsatt bare et tall.»
Ikke alene
Hugh Hefner var ikke den eneste som fikk smake pisken under utdelingen; Gervais tok også blant annet for seg Charlie Sheens sexskandaler, alderen til damene i «Sex og singelliv», samt Johnny Depp og Angelia Jolies «todimensjonale rollefigurer» i filmen «The Tourist».
Ricky Gervais sa selv at han sannsynligvis ikke blir invitert til neste års Golde Globe-utdeling - og at han ikke gjorde en «god» nok jobb i fjor, i og med at han ble invitert igjen i år...
Les mer her:
Da CNN loddet stemningen blant kjendisene etter utdelingen var stemingen, tross Gervais' mange stikk, god. Se video av intervjuene:
Prisutdelingens store vinner ble forøvrig Facebook-filmen «The Social Network», som stakk av med fire priser. Les alt om nattens Golden Globe-vinnere her.
«The Social Network» vant prisen for beste film.