Journalist
Jeg har skrevet mest om Friidrett , Ishockey , Langrenn , Petar Vukicevic-saken , Skyting , Fotball-VM 2014 , Skøyter
Oppdatert 05. aug. 2014 kl. 22:02
Regjerende skytterkonge Kim-Andre Lund føler på presset før landsskytterstevnet.
Molde tok enda et steg mot seriegull etter seier mot Rosenborg. – Jeg er stolt av spillerne mine.
18 år gamle Vegard Tregren en av favorittene i boksing når ungdoms-OL går av stabelen i august.
Lite har stemt for Andreas Thorkildsen i det siste. En skade gjør at han nå har bestemt seg for å avslutte sesongen, og dermed droppe EM i friidrett.
Den splitter nye mållinjeteknologien ble for første gang brukt til å godkjenne et VM-mål da Frankrike vant mot Honduras søndag kveld.
Ole-Kristian Bryhn (25) overrasket alle med å skyte bedre enn verdensrekorden. – En fantastisk poengsum, sier NRKs skytterekspert Ola Lunde.
NRKs skøyteeekspert Even Wetten tror ikke Sondre Skarli (28) er rett mann til jobben som landslagstrener.
Jaysuma Saidy Ndures ryggproblemer har ført til at han ligger noe etter planen i sesongforberedelsene. Men i kveld skal han likevel prøve seg på 200 m i Diamond League-åpningen i Doha.