For fjerde gang legger kronprinsesse Mette-Marit ut på reise med litteraturtoget. Denne gang går reisen til Sørlandet.
Risør videregående skole fikk besøk av Kronprins Haakon da de gjennomførte Dignity Day onsdag.
Ordførerne i Kristiansands nabokommuner ønsker kronprinsparet velkomne når de skal se seg om etter et feriested på Sørlandet.
Kronprinsparet takker nei til tilbudet om feriested på Flekkerøy, men ønsker fortsatt et sommersted på Sørlandet
Riksrevisjonen gransker NRKs salg av en eiendom på Flekkerøya til Kristiansand kommune. Kristiansand har tilbudt den som hyttetomt for kronprinsparet.
Kronprinsparet åpner nå for å leie overnattingsplass hos andre til sine gjester og ansatte. Dermed kan hytteplanene på Flekkerøy reduseres.
Kronprinsesse Mette-Marit kommer på offisielt besøk til Kristiansand 13. september.
Mette-Marit fotografert i Kristiansand torsdag - ønsket streikende lykke til (foto: Asbjørn Odd Berge) Kronprins Haakon Magnus og Kronprinsesse Mette-Marit var en tur på Tangen i Kristiansand midt på dagen torsdag, og ønsket streikende NRK-ansatte lykke til.