Norge reiser til vinter-OL med flere gullkandidater. Her får du alt du trenger å vite om OL i Milano-Cortina 2026.
Fredag er disse spillerne fra Christianssands Curling Club klare for kvartfinale i Curling VM i Canada for menn over 50 år.
Ei spesiell hending frå VM i helga er nå sett av fleire millionar menneske. Særleg eitt spørsmål stikk seg ut.
Curlingspiller Magnus Nedregotten føler at han nektes en landslagsjobb. Nå ønsker utøverorganisasjonen NISO å endre lovene til Norges idrettsforbund.
Magnus Nedregotten trodde han hadde funnet en perfekt jobbløsning for å kunne satse for fullt mot OL i 2026. Nå føler curlingspilleren seg motarbeidet av eget forbund.
Trondheimslaget brukar påsken på å kjempe seg til siger i curling-VM, og dei har trua på at det kan gå heilt til topps. Lørdag kveld ble det stopp mot Italia.
Den norske verdensmesteren og OL-medaljøren ble 50 år og gikk bort etter lengre tids sykdom.