Trygdekontoret |
NRK |
NRK |
På tur med Dag Otto |
Seefood TV |
TV 2 |
Typen til |
NRK P3/Ung |
NRK |
The Voice |
Nordisk Film TV |
TV 2 |
Beste reality (konkurranse) |
|
|
Hele Norge baker |
Nordisk Film TV |
TV3 |
Kari Traa-leikane |
Strix og Ferrytale |
TV3 |
Mesternes mester |
Rubicon TV |
NRK |
Alt for Norge |
Monster Entertainment |
TVN |
Beste reality |
|
|
Prøv mitt liv |
Mastiff |
TV 2 |
Adils dansere |
Rubicon TV |
NRK |
Hellstrøm rydder opp |
Monster Entertainment |
TV3 |
Kjærlighet uansett |
Mastiff |
TV 2 |
Beste dokusåpe |
|
|
Brøyt i vei |
NRK |
NRK |
Lars Monsen og hundene |
NRK |
NRK |
Fjorden cowboys |
Flimmerfilm |
TV 2 Zebra |
Optimistene |
Skofteland Film |
NRK |
Beste tv-drama |
|
|
Lilyhammer |
Rubicon TV |
NRK |
Mammon |
NRK |
NRK |
Neste sommer |
Feelgood TV |
TVN |
Det tredje øyet |
Rubicon TV |
TV 2 |
Beste humorprogram |
|
|
Side om side |
NRK |
NRK |
Karl Johan |
Norsk Fjernsyn |
NRK |
Costa del Kongsvik |
Seefood |
TVN |
Asbjørn Brekke Show |
Seefood |
TVN |
Beste barne- eller ungdomsprogram |
|
|
Barn ingen adgang |
Fabelaktiv |
NRK Super |
Barnas restaurant |
Storyteller |
NRK Super |
Karsten og Petra |
Cinenord Kidstory |
NRK Super |
Trio Odin Gull |
Nordic Stories |
NRK Super |
Beste magasin- eller livsstilprogram |
|
|
Typisk deg |
Teddy TV |
TVN |
Prosjekt perfekt |
NRK P3/Ung |
NRK |
Brenner - historier fra vårt land |
NRK |
NRK |
Fylla |
Teddy TV |
NRK |
Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram |
|
|
Kvinne jeg hater deg |
Fenris Film |
TV 2 |
Når pappa dreper |
Norsk Fjernsyn |
TV 2 |
Brennpunkt: Herskap og Tenarar |
NRK |
NRK |
TV 2 Nyhetene - Lærdal i brann |
TV 2 |
TV 2 |
Beste TV-dokumentar |
|
|
Pirate Bay |
Piraya Film AS |
NRK |
Tvillingsøstrene |
Moment Film |
TV 2 |
Søsken til evig tid |
FIMfilm |
TV 2 |
Trikken til Auschwitz |
Hummelfilm og Alert Film |
NRK |
Beste dokumentar- eller faktaserie |
|
|
På liv og død |
ITV Studios |
TVN |
Folk som sloss |
Snowman Production |
MAX |
Vårt lille land |
TV 2 |
TV 2 |
Exit Afghanistan |
NRK |
NRK |
Beste kvinnelige skuespiller |
|
|
Elsa Lystad i 'Etter karnevalet' |
NRK |
NRK |
Henriette Steenstrup i 'Lilyhammer' |
Rubicon TV |
NRK |
Ine Jansen i 'Helt perfekt' |
Feelgood TV |
TVN |
Marie Blokhus i 'Side om side' |
NRK |
NRK |
Beste mannlige skuespiller |
|
|
Trond Fausa Aurvåg i 'Neste sommer' |
Feelgood TV |
TVN |
Jon Øigarden i 'Mammon' |
NRK |
NRK |
Trond Fausa Aurvåg i 'Lilyhammer' |
Rubicon TV |
NRK |
Eivind Sander i 'Neste sommer' |
Feelgood TV |
TVN |
Beste kvinnelige programleder |
|
|
Anne Lindmo i 'Lindmo' |
NRK |
NRK |
Else Kåss Furuseth |
TV 2 |
TV 2 |
Ida Fladen i 'Prosjekt perfekt' |
NRK P3/Ung |
NRK |
Siri Kristiansen i 'Rådet' |
NRK P3/Ung |
NRK |
Beste mannlige programleder |
|
|
Erik Solbakken i 'Karl Johan' |
NRK |
NRK |
Hans Olav Brenner i 'Brenner - historier fra vårt land' |
NRK |
NRK |
Jon Almaas i 'Nytt på nytt' |
NRK |
NRK |
Espen Eckbo i 'Asbjørn Brekke Show' |
Seefood |
TVN |
Årets deltaker |
|
|
Liv Bly i 'Alt for Norge' |
Monster Entertainment |
TVN |
Christer Modin i 'Prøv mitt liv' |
Mastiff |
TV 2 |
Birgit Myklebust i 'Optimistene' |
Skofteland Film |
NRK |
Valentino i 'Adils hemmelige dansere' |
Rubicon TV |
NRK |
Beste nye programserie |
|
|
Prosjekt perfekt |
NRK P3/Ung |
NRK |
Barn ingen adgang |
Fabelaktiv |
NRK Super |
På tur med Dag Otto |
Seefood |
TV 2 |
Mammon |
NRK |
NRK |
Beste event |
|
|
OL på TV 2 |
TV 2 |
TV 2 |
Ikveld med Ylvis |
Concorde TV 2 |
TVN |
P3 Gull |
NRK |
NRK |
Karpe Diem i Oslo Spektrum |
Monster Entertainment |
NRK |
Årets nyskapning |
|
|
Bloggerne |
TV 2 |
TV 2 Bliss |
VM i sjakk |
NRK |
NRK |
Prosjekt perfekt |
NRK P3/Ung |
NRK |
Kari Traa-leikane |
Strix og Ferrytale |
TV3 |