Hopp til innhold

Full oversikt over hele TV-vinteren: Her er alle tidspunktene du trenger i vinter

Vinteridretten er spredt over mange kanaler. Her får du full oversikt over alt som sendes på NRK og andre steder.

Ragne Wiklund, Jarl Magnus Riiber, Johannes Høsflot Klæbo, Aleksander Aamodt Kilde, Tiril Eckhoff og Maren Lundby

VINTERSTJERNER: Ragne Wiklund, Jarl Magnus Riiber, Johannes Høsflot Klæbo, Aleksander Aamodt Kilde, Tiril Eckhoff og Maren Lundby er alle norske håp i vintersesongen.

Foto: NTB / Grafikk: Mark Tonkin / NRK

NRK vil følge alt av spenning på nrk.no, men foran fjernsynet må du belage deg på en hel del kanalslalåm.

TV-rettighetene er spredt mellom Viaplay, TV 2 og NRK

  • NRK, TV 2 og Viaplay sender langrenn. NRK Sport sender alle renn på radio.
  • Skiskyting sendes på TV 2 og NRK. NRK Sport sender alle renn på radio.
  • Hopp og kombinert deles mellom Viaplay, TV 2 og NRK.
  • Alpint sendes på NRK, TV 2 og Viaplay.
  • Verdenscupen på skøyter sendes på Viaplay.

Alle tidspunktene får du i kalenderen under:

Torsdag 8. desember

  • 14.10: Skiskyting, sprint, kvinner (NRK)

Fredag 9. desember: Vinterfest hos NRK

Andreas Stabrun Smith, Ola Lunde,. Synnøve Solemdal, Fredrik Aukland, Julie Strømsvåg, Jann Post, Therese Johaug og Torgeir Bjørn

KLARE: NRKs vinterprofiler på langrenn og skiskyting gir deg all spenning 9.-11. desember.

Foto: Julia Marie Naglestad / NRK
  • 09.25: Langrenn, sprintprologer, kvinner og menn (NRK)
  • 11.45: Hopp, menn (Viaplay)
  • 12.00: Langrenn, sprintfinaler, kvinner og menn (NRK)
  • 13.45: Skiskyting, sprint, menn (NRK)
  • Verdenscupen i skøyter fra Calgary (Viaplay)

Lørdag 10. desember

  • 09.30: Ski Classics, 15 kilometer lagtempo (NRK)
  • 09.30: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.00: Langrenn, 10 kilometer, kvinner (NRK)
  • 10.30: Alpint. storslalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 11.30: Skiskyting, jaktstart, kvinner (NRK)
  • 11.45: Hopp, blandet lagkonkurranse (Viaplay)
  • 12.15: Langrenn, 10 kilometer, menn (NRK)
  • 12.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: Alpint, storslalåm. 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 13.40: Skiskyting, stafett, menn (NRK)
  • Verdenscupen i skøyter fra Calgary (Viaplay)

Søndag 11. desember

  • 09.15: Ski Classics, prolog, kvinner (NRK)
  • 09.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.30: Alpint. slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.50: Ski Classics, prolog, menn (NRK)
  • 11.30: Skiskyting, stafett, kvinner (NRK)
  • 12.15: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 12.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 12.33: EM terrengløp, 8 kilometer, kvinner (NRK)
  • 13.00: Langrenn, blandet stafett (NRK)
  • 13.10: EM terrengløp, 10 kilometer, menn (NRK)
  • 13.30: Alpint, slalåm. 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 14.15: Skiskyting, jaktstart, menn (NRK)
  • 15.45: Hopp, menn (Viaplay)
  • Verdenscupen i skøyter fra Calgary (Viaplay)

Torsdag 15. desember

  • 14.10: Skiskyting, sprint, menn (TV 2 og NRK sport)

Fredag 16. desember

  • 08.45: Kombinert, hopp, kvinner (TV 2)
  • 09.25: Kombinert, hopp, menn (TV 2)
  • 10.30: Alpint, utfor, kvinner (Viaplay)
  • 11.45: Alpint, super-G, menn (Viaplay)
  • 13.15: Kombinert, langrenn, kvinner (TV 2)
  • 13.40: Kombinert, langrenn, menn (TV 2)
  • 14.15: Skiskyting, sprint, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 15.45: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)
  • Verdenscupen i skøyter fra Calgary (Viaplay)

Lørdag 17. desember

  • 08.00: Ski Classics, 40 kilometer, La Venosta (NRK)
  • 08.45: Kombinert, hopp, kvinner (TV 2)
  • 09.25: Kombinert, hopp, menn (TV 2)
  • 10.30: Alpint, utfor, kvinner (Viaplay)
  • 10.45: Langrenn, sprintprologer (Viaplay)
  • 11.45: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • 12.10: Skiskyting, jaktstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 13.15: Langrenn, sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)
  • 13.35: Kombinert, langrenn, kvinner (TV 2)
  • 14.15: Skiskyting, jaktstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 15.10: Kombinert, langrenn, menn (TV 2)
  • 16.00: Hopp, menn (Viaplay)
  • Verdenscupen i skøyter fra Calgary (Viaplay)

Søndag 18. desember

  • 10.00 Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.45: Langrenn, 20 kilometer, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 11.30: Alpint, super-G, kvinner (Viaplay)
  • 12.10: Skiskyting, fellesstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 12.30: Hopp, menn (Viaplay)
  • 13.15: Langrenn, 20 kilometer, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 13.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 14.15: Skiskyting, fellesstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • Verdenscupen i skøyter fra Calgary (Viaplay)

Mandag 19. desember

  • 10.00: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)

Torsdag 22. desember

  • 17.45: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 20.45: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)

Onsdag 28. desember: Nå starter hoppuka for kvinner og menn

Halvor Egner Granerud flyr ut fra hoppkanten med hoppuke-trofeet i forgrunnen.

HOPPUKA: Nå skal Halvor Egner Granerud og de andre hopperne i gang med Hoppuka i Tyskland og Østerrike.

Foto: KAI PFAFFENBACH / Reuters
  • 10.00: Alpint, storslalåm, 1. omgang, kvinner (TV 2)
  • 11.30: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • 13.00: Alpint, storslalåm, .2. omgang, kvinner (TV 2)
  • 14.15: Hoppuka, kvinner, 1. renn, kvinner (TV 2)
  • 16.30: Hoppuka, menn, 1. renn, kvalifisering (Viaplay)

Torsdag 29. desember

  • 11.30: Alpint, super-G, menn (Viaplay)
  • 13.00: Hoppuka, kvinner, 2. renn (Viaplay)
  • 15.00: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (TV 2)
  • 16.30: Hoppuka, menn, 1. renn (Viaplay og NRK sport)
  • 18.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (TV 2)

Lørdag 31. desember: Tour de Ski-start

  • 11.30: Langrenn, Tour de Ski, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 14.00: Langrenn, Tour de Ski, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 14.00: Hoppuka, menn, 2. renn, kvalifisering (Viaplay)
  • 16.00: Hoppuka, kvinner, 3. renn (Viaplay)

Søndag 1. januar: Hoppuka avgjøres, nyttårshopprenn og Tour de Ski

2023 starter med en herlig meny. Andre etappe av Tour de ski etterfølges av nyttårshopprennet i Garmisch-Partenkirchen.

Årets første dag avsluttes med hoppuke-finale for kvinner i slovenske Ljubno.

  • 12.00: Langrenn, Tour de Ski, 10 kilometer jaktstart, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 14.00: Hoppuka, menn, 2. renn (Viaplay og NRK sport)
  • 14.00: Langrenn, Tour de Ski, 10 kilometer jaktstart, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 16.30: Hoppuka, kvinner, 4. renn (Viaplay)

Tirsdag 3. januar

  • 11.45: Langrenn, Tour de Ski, 10 kilometer, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 14.45: Langrenn, Tour de Ski, 10 kilometer, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 13.30: Hoppuka, menn, 3. renn, kvalifisering (TV 2)

Onsdag 4. januar

  • 11.15: Langrenn, Tour de Ski, 20 kilometer jaktstart, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 12.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 14.30: Langrenn, Tour de Ski, 20 kilometer jaktstart, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 15.40: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 16.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 18.45: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: Hoppuka, menn, 3. renn (TV 2 og NRK sport)

Torsdag 5. januar

  • 14.20: Skiskyting, sprint, kvinner (NRK)
  • 15.00: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 18.00: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 16.30: Hoppuka, menn, 4. renn, kvalifisering (TV 2)

Fredag 6. januar: Hoppuka avgjøres

  • 10.00: Langrenn, Tour de Ski, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 12.30: Langrenn, Tour de Ski, sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)
  • 13.50: Kombinert, blandet laghopp (Viaplay)
  • 14.20: Skiskyting, sprint, menn (NRK)
  • 15.35: Kombinert, blandet stafett (Viaplay)
  • 16.30: Hoppuka, menn, 4. renn (TV 2 og NRK sport)
  • EM på skøyter fra Hamar (Viaplay)

Lørdag 7. januar

  • 08.30: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 09.30: Alpint, storslalåm, 1, omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.30: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 11.15: Skiskyting, jaktstart, kvinner (NRK)
  • 11.45: Langrenn, Tour de Ski, 15 kilometer fellesstart, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 12.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 13.15: Kombinert, fellesstart, kvinner (Viaplay)
  • 13.30: Langrenn, Tour de Ski, 15 kilometer fellesstart, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 13.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 14.15: Kombinert, fellesstart, menn (Viaplay)
  • 14.40: Skiskyting, jaktstart, menn (NRK)
  • 16.00: Kombinert, hopp, kvinner (Viaplay)
  • 17.00: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • EM på skøyter fra Hamar (Viaplay)
Utøvere ligger strødd på toppen av slalåmbakken i Tour de Ski-finalen

OPP BAKKEN: Søndag 8. januar skal langrennsløperne slite seg opp slalåmbakken i Tour de Ski-finalen.

Foto: Terje Pedersen / NTB

Søndag 8. januar: Tour de Ski-finale

  • 02.00: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 09.00: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 09.30: Alpint, storslalåm, 1, omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.30: Kombinert, hopp, kvinner (Viaplay)
  • 10.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 11.00: Langrenn, Tour de Ski, opp slalåmbakken, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 11.45: Skiskyting, parstafett (NRK)
  • 12.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 12.45: Langrenn, Tour de Ski, opp slalåmbakken, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 12.45: Kombinert, langrenn, kvinner (Viaplay)
  • 13.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 14.25: Skiskyting, blandet stafett (NRK)
  • Hopp, NM, menn (NRK)
  • EM på skøyter fra Hamar (Viaplay)

Tirsdag 10. januar

  • 18.00: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (NRK)
  • 20.45: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (NRK)

Onsdag 11. januar

  • 14.10: Skiskyting, 20 kilometer, menn (TV 2 og NRK sport)

Torsdag 12. januar

  • 14.10: Skiskyting, 20 kilometer, kvinner (TV 2 og NRK sport)

Fredag 13. januar

  • 09.00: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 12.30: Alpint, super-G, menn (Viaplay)
  • 14.25: Skiskyting, stafett, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 16.00: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)

Lørdag 14. januar

  • 08.15: Ski Classics, 62 kilometer, menn og kvinner (NRK)
  • 09.00: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 11.00: Alpint, utfor, kvinner (TV 2)
  • 11.30: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 12.30: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • 13.45: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 14.25: Skiskyting, stafett, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 16.00: Hopp, lagkonkurranse, menn (Viaplay)

Søndag 15. januar

  • 08.00: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 09.00: Ski Classics, 30 kilometer, kvinner og menn (NRK)
  • 10.15: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.30: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 11.30: Alpint, super-G, kvinner (TV 2)
  • 12.30: Skiskyting, fellesstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 13.15: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.15: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 14.45: Skiskyting, fellesstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 16.00: Hopp, menn (Viaplay)

Torsdag 19. januar

  • 11.10: NM på ski, sprintprologer (NRK)
  • 12.30: NM på ski, sprintfinaler (NRK)
  • 14.30: Skiskyting, sprint, kvinner (NRK)

Fredag 20. januar

  • 06.30: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)
  • 08.00: Hopp, menn (Viaplay)
  • 09.00: NM på ski, 15 kilometer, menn (NRK)
  • 10.15: Alpint, super-G, kvinner (Viaplay)
  • 11.30: Alpint, utfor fra Kitzbühel, menn (NRK)
  • 12.50: NM på ski, 10 kilometer, kvinner (NRK)
  • 14.30: Skiskyting, sprint, menn (NRK)

Lørdag 21. januar

  • 06.30: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)
  • 08.00: Hopp, menn (Viaplay)
  • 08.55: Ski Classics, 55 kilometer, kvinner og menn (NRK)
  • 10.00: Alpint, utfor, kvinner (Viaplay)
  • 10.30: NM på ski, 15 kilometer fellesstart, kvinner (NRK)
  • 11.30: Alpint, utfor fra Kitzbühel, menn (NRK)
  • 13.00: Skiskyting, jaktstart, kvinner (NRK)
  • 13.20: Langrenn, sprintprologer (Viaplay)
  • 13.40: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 13.40: NM på ski, 30 kilometer fellesstart, menn (NRK)
  • 15.00: Skiskyting, jaktstart, menn (NRK)
  • 15.50: Langrenn, sprintfinaler (Viaplay)
  • 16.00: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • Skiskyting, Para-VM (NRK)

Søndag 22. januar

  • 00.30: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)
  • 02.00: Hopp, menn (Viaplay)
  • 09.00: NM på ski, 3x10 kilometer, stafett, menn (NRK)
  • 10.00: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 10.30: Alpint, slalåm fra Kitzbühel, 1. omgang, menn (NRK)
  • 11.00: NM på ski, 3x5 kilometer, kvinner (NRK)
  • 11.15: Langrenn, lagsprint, kvalifisering (Viaplay)
  • 11.30: Alpint, super-G, kvinner (Viaplay)
  • 11.45: Skiskyting, stafett, kvinner (NRK)
  • 13.00: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 13.15: Langrenn, lagsprint, finaler (Viaplay)
  • 13.30: Alpint, slalåm fra Kitzbühel, 2. omgang, menn (NRK)
  • 14.30: Skiskyting, stafett, menn
  • Langrenn, Para-VM (NRK)

Tirsdag 24. januar

  • 10.30: Alpint, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 13.30: Alpint, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 17.45: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (TV 2)
  • 20.45: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (TV 2)

Fredag 27. januar

  • 11.00: Kombinert, hopp, kvinner (NRK)
  • 12.00: Kombinert, hopp, menn (NRK)
  • 12.00: Langrenn, 10 kilometer, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 12.45: Skiflyging, kvalifisering, menn (NRK)
  • 14.15: Kombinert, fellesstart, kvinner (NRK)
  • 14.45: Langrenn, 10 kilometer, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 15.30: Kombinert, langrenn, menn (NRK)

Lørdag 28. januar

  • 08.45: Kombinert, hopp, kvinner (NRK)
  • 09.30: Alpint, storslalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.15: Kombinert, hopp, menn (NRK)
  • 11.30: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • 12.00: Langrenn, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 12.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 13.40: Kombinert, fellesstart, menn (NRK)
  • 14.15: Skiflyging, menn (NRK)
  • 14.30: Langrenn, sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)
  • 15.00: Kombinert, fellesstart, kvinner (NRK)
  • 16.00: Hopp, kvinner (Viaplay)

Søndag 29. januar

  • 08.00: Ski Classics, Marcialonga (NRK)
  • 08.15: Kombinert, hopp, menn (NRK)
  • 09.15: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.15: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 11.30: Kombinert, langrenn, menn (NRK)
  • 12.15: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 12.45: Skiflyging, kvalifisering, menn (NRK)
  • 12.45: Langrenn, 20 kilometer fellesstart, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 13.15: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 14.15: Skiflyging, menn (NRK)
  • 14.45: Langrenn, 20 kilometer fellesstart, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 15.15: Hopp, kvinner (Viaplay)

Fredag 3. februar

  • 12.00: Langrenn, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 14.30: Langrenn, Sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)
  • 16.00: Hopp, blandet lagkonkurranse (Viaplay)

Lørdag 4. februar

  • 09.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 12.00: Kombinert, fellesstart, menn (Viaplay)
  • 12.15: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 12.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.00: Langrenn, 10 kilometer, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 14.45: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 15.00: Langrenn, 10 kilometer, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 16.10: Hopp, menn (Viaplay)

Søndag 5. februar

  • 10.00: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 11.00: Langrenn, 4x7,5 kilometer stafett, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 11.45: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • 13.00: Langrenn, 4x7,5 kilometer stafett, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 14.30: Kombinert, langrenn, menn
  • 16.00: Hopp, menn (Viaplay)
Det norske laget feirer VM-gull i Cortina under VM i 2021.

VM ALPINT: Mandag 6. februar starter VM i alpint. Her feirer Norge gullet i lagkonkurransen i 2021.

Foto: Giovanni Auletta / AP

Mandag 6. februar: Nå starter VM alpint

  • 11.00: VM alpint: super-G, kvinner (superkombinasjon) (Viaplay)
  • 14.30: VM alpint, slalåm, kvinner (superkombinasjon) (Viaplay)

Tirsdag 7. februar

  • 11.00: VM alpint, super-G, menn (superkombinasjon) (Viaplay)
  • 14.30: VM alpint, slalåm, menn (superkombinasjon) (Viaplay)

Onsdag 8. februar: VM skiskyting er i gang

  • 11.30: VM alpint, super-G, kvinner (Viaplay)
  • 14.45: VM skiskyting, blandet stafett (TV 2 og NRK sport)

Torsdag 9. februar

  • 11.30: VM Alpint, super-G, menn (Viaplay)

Fredag 10. februar

  • 14.30: VM skiskyting, sprint, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 16.00: Hopp, kvinner (TV 2)
  • 23.00: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)
  • Verdenscupen på skøyter fra Tomaszów Mazowiecki (Viaplay)

Lørdag 11. februar

  • 09.00: Kombinert, hopp, kvinner (Viaplay)
  • 09.00: Hopp, kvinner (TV 2)
  • 11.00: VM alpint, utfor, kvinner (Viaplay)
  • 14.30: VM skiskyting, sprint, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 16.00: Hopp, menn (Viaplay)
  • 23.00: Hopp, superlagkonkurranse, menn (Viaplay)
  • Verdenscupen på skøyter fra Tomaszów Mazowiecki (Viaplay)

Søndag 12. februar

  • 07.50: Ski Classics, 50 km, kvinner og menn (NRK)
  • 09.30: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 10.30: Kombinert, hopp, kvinner (Viaplay)
  • 11.00: VM alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • 12.35: Kombinert, langrenn, kvinner (Viaplay)
  • 13.25: VM skiskyting, jaktstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 14.15: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 14.45: Hopp, kvalifisering, menn (Viaplay)
  • 15.30: VM skiskyting, jaktstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 16.15: Hopp, menn (Viaplay)
  • Verdenscupen på skøyter fra Tomaszów Mazowiecki (Viaplay)

Tirsdag 14. februar

  • 12.15: VM alpint, lagkonkurranse (Viaplay)
  • 14.30: VM skiskyting, 15 kilometer, kvinner (NRK)
  • 17.00: VM alpint: parallellslalåm, kvalifisering (Viaplay)

Onsdag 15. februar

  • 11.00: VM alpint, parallellslalåm, finaler (Viaplay)
  • 14.30: VM skiskyting, 20 kilometer, menn (NRK)

Torsdag 16. februar

  • 10.00: VM alpint, storslalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 13.30: VM alpint, storslalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 15.10: VM skiskyting, parstafett (NRK)

Fredag 17. februar

  • 10.00: VM alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: VM alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: Hopp, menn, kvalifisering (NRK)
  • 15.00: Hopp, kvinner (NRK)
  • Verdenscupen på skøyter fra Tomaszów Mazowiecki (Viaplay)

Lørdag 18. februar

  • 09.15: Ski Classics, Orsa maraton 42 kilometer (NRK)
  • 10.00 Hopp, kvinner (NRK)
  • 10.00: VM alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 11.45: VM skiskyting, stafett, kvinner (NRK)
  • 13.30: VM alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 15.00: VM skiskyting, stafett, menn (NRK)
  • 16.20: Hopp, menn (NRK)
  • Verdenscupen på skøyter fra Tomaszów Mazowiecki (Viaplay)

Søndag 19. februar: Siste dag av VM skiskyting og alpint

  • 09.10: Ski Classics, 15 kilometer intervallstart, kvinner (NRK)
  • 10.00: VM alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 11.05: Ski Classics, 15 kilometer intervallstart, menn (NRK)
  • 12.30: VM skiskyting, fellesstart, kvinner (NRK)
  • 13.30: VM alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 15.15: VM skiskyting, fellesstart, menn (NRK)
  • 16.10: Laghopp, menn (NRK)
  • Verdenscupen på skøyter fra Tomaszów Mazowiecki (Viaplay)

Lørdag 25. februar

  • 11.00: Alpint, super-G, kvinner (Viaplay)
  • 19.00: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 22.15: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)

Søndag 26. februar

  • 11.00: Alpint, utfor, kvinner (Viaplay)
  • 19.00: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 22.15: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)

Torsdag 2. mars

  • 16.10: Skiskyting, sprint, menn (TV 2 og NRK sport)
  • VM på skøyter (Viaplay)

Fredag 3. mars

  • 10.30: Alpint, super-G fra Kvitfjell, kvinner (TV 2)
  • 16.10: Skiskyting, sprint, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 18.45: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • VM på skøyter (Viaplay)

Lørdag 4. mars

  • 11.00: Alpint, utfor fra Kvitfjell, kvinner (TV 2)
  • 13.50: Skiskyting, jaktstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 15.45: Skiskyting, jaktstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 19.00: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • VM på skøyter (Viaplay)

Søndag 5. mars

  • 08.00: Ski Classics, Vasaloppet, 90 kilometer (NRK)
  • 10.30: Alpint, super-G fra Kvitfjell, kvinner (Viaplay)
  • 11.30: Skiskyting, blandet stafett (TV 2 og NRK sport)
  • 15.15: Skiskyting, parstafett (TV 2 og NRK sport)
  • 18.00: Alpint, super-G, menn (Viaplay)
  • VM på skøyter (Viaplay)

Torsdag 9. mars

  • 13.15: Skiskyting, 15 kilometer, kvinner (NRK)
  • 16.20: Skiskyting, 20 kilometer, menn (NRK)
  • 18.15: Kombinert, hopp, kvinner (NRK)

Fredag 10. mars

  • 10.00: Alpint, storslalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 13.00: Alpint, storslalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 17.00: Raw Air: Hopp, kvalifisering, menn (NRK)
  • 20.00: Raw Air: Hopp, kvalifisering, kvinner (NRK)

Lørdag 11. mars: Kollen-helga

  • 09.30: Kombinert, hopp, menn (NRK)
  • 09.30: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.30: Langrenn, 50 kilometer fellesstart, menn (NRK)
  • 10.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 12.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.30: Kombinert, langrenn, kvinner (NRK)
  • 13.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 14.00: Skiskyting, stafett, kvinner (NRK)
  • 14.00: Kombinert, langrenn, menn (NRK)
  • 15.15: Raw Air: Hopp, menn (NRK)
  • 16.30: Skiskyting, stafett, menn (NRK)
  • 18.20: Raw Air: Hopp, kvinner (NRK)

Søndag 12. mars: Kollen-helga

  • 09.00: Kombinert, hopp, menn (NRK)
  • 09.30: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.15: Langrenn, 50 kilometer fellesstart, kvinner (NRK)
  • 11.30: Raw Air: Hopp, kvalifisering, menn (NRK)
  • 12.30: Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.00: Skiskyting, fellesstart, kvinner (NRK)
  • 13.15: Raw Air: Hopp, kvalifisering, kvinner (NRK)
  • 13.45: Kombinert, langrenn, menn (NRK)
  • 14.15: Raw Air: Hopp, kvinner (NRK)
  • 16.00: Skiskyting, fellesstart, menn (NRK)
  • 16.30: Raw Air: Hopp, menn (NRK)

Mandag 13. mars

  • 16.30: Raw Air: Hopp, kvinner, Lillehammer (TV 2 og NRK sport)
  • 20.30: Raw Air: Hopp, kvalifisering, menn, Lillehammer (TV 2 og NRK sport)

Tirsdag 14. mars

  • 11.30: Langrenn, sprintprologer (NRK)
  • 14.00: Langrenn, sprintfinaler (NRK)
  • 16.10: Raw Air: Hopp, menn, Lillehammer (TV 2 og NRK sport)

Onsdag 15. mars

  • 10.00: Alpint, utfor, menn (Viaplay)
  • 11.30: Alpint, utfor, kvinner (Viaplay)
  • 16.30: Raw Air: Hopp, kvinner, Lillehammer (TV 2 og NRK sport)
  • 19.15: Raw Air: Hopp, menn, Lillehammer (TV 2 og NRK sport)

Torsdag 16. mars

  • 10.00: Alpint, super-G, menn (Viaplay)
  • 11.30: Alpint, super-G, kvinner (Viaplay)
  • 15.30: Skiskyting i Holmenkollen, sprint, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 16.30: Raw Air: Hopp, menn, Lillehammer (TV 2 og NRK sport)

Fredag 17. mars

  • 12.00: Langrenn, 10 kilometer, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 12.00: Alpint, lagkonkurranse (Viaplay)
  • 13.45: Langrenn, 10 kilometer, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 15.30: Skiskyting i Holmenkollen, sprint, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 17.00: Raw Air: Skiflyging, menn, kvalifisering, Vikersund (TV 2 og NRK sport)

Lørdag 18. mars

  • 07.45: Ski Classics, Birkebeineren 54 kilometer (NRK)
  • 09.00: Alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 10.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.50: Langrenn, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 12.00 Alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 12.50: Skiskyting i Holmenkollen, jaktstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 13.20: Langrenn, sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)
  • 13.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 15.10: Skiskyting i Holmenkollen, jaktstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 16.30: Raw Air: Skiflyging, menn, Vikersund (TV 2 og NRK sport)

Søndag 19. mars: Den norske hoppuka avgjøres

  • 09.00: Alpint, storslalåm, 1. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 10.00: Raw Air: Skiflyging, kvinner, Vikersund (TV 2 og NRK sport)
  • 10.30: Alpint, slalåm, 1. omgang, menn (Viaplay)
  • 12.00 Alpint, storslalåm, 2. omgang, kvinner (Viaplay)
  • 12.50: Skiskyting i Holmenkollen, fellesstart, menn (TV 2 og NRK sport)
  • 13.30: Alpint, slalåm, 2. omgang, menn (Viaplay)
  • 13.45: Langrenn, blandet stafett (Viaplay og NRK sport)
  • 15.10: Skiskyting i Holmenkollen, fellesstart, kvinner (TV 2 og NRK sport)
  • 16.00: Raw Air: Skiflyging, menn, Vikersund (TV 2 og NRK sport)

Tirsdag 21. mars

  • 16.00: Langrenn, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 18.30: Langrenn, sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)

Fredag 24. mars

  • 15.50: Langrenn, lagsprint (Viaplay og NRK sport)
  • 17.00: Hopp, kvinner (Viaplay)
  • NM skiskyting, sprint, kvinner (NRK)
  • NM skiskyting, sprint, menn (NRK)

Lørdag 25. mars

  • 07.45: NM alpint, storslalåm, 1. omgang, kvinner (NRK)
  • 10.00: NM alpint, storslalåm, 2. omgang, kvinner (NRK)
  • 10.30: Langrenn, sprintprologer (Viaplay og NRK sport)
  • 12.00: NM alpint, storslalåm, 1. omgang, menn (NRK)
  • 12.00: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 13.00: Langrenn, sprintfinaler (Viaplay og NRK sport)
  • 15.00: NM alpint, storslalåm, 2. omgang, menn (NRK)
  • 15.15: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 16.00: Laghopp, menn (Viaplay)
  • NM skiskyting, fellesstart, kvinner (NRK)
  • NM skiskyting, fellesstart, menn (NRK)

Søndag 26. mars: Verdenscupfinale i langrenn

  • 07.45: NM alpint, slalåm, 1. omgang, kvinner (NRK)
  • 10.00: NM alpint, slalåm, 2. omgang, kvinner (NRK)
  • 10.00: Kombinert, hopp, menn (Viaplay)
  • 11.00: Langrenn, 20 kilometer fellesstart, kvinner (Viaplay og NRK sport)
  • 12.00: NM alpint, slalåm, 1. omgang, menn (NRK)
  • 12.45: Langrenn, 20 kilometer fellesstart, menn (Viaplay og NRK sport)
  • 14.30: Kombinert, langrenn, menn (Viaplay)
  • 15.00: NM alpint, slalåm, 2. omgang, menn (NRK)
  • 15.15: Hopp, menn (Viaplay)
  • NM skiskyting, stafett, kvinner (NRK)
  • NM skiskyting, stafett, menn (NRK)

Onsdag 29. mars

  • 12.15: NM kombinert, langrenn, menn (NRK)
  • 12.45: NM kombinert, langrenn, kvinner (NRK)
  • 15.45: NM langrenn, lagsprinter (NRK)

Torsdag 30. mars

  • 10.00: Skiflyging fra Planica, menn (Viaplay)
  • 11.00: NM langrenn, 5 kilometer, kvinner (NRK)
  • 13.30: NM langrenn, 10 kilometer, menn (NRK)
  • 16.40: NM kombinert, langrenn, kvinner (NRK)
  • 16.58: NM kombinert, langrenn, menn (NRK)

Fredag 31. mars

  • 10.00: NM langrenn, 30 kilometer, kvinner (NRK)
  • 12.45: NM langrenn, 50 kilometer, menn (NRK)
  • 14.00: Skyflyging fra Planica, menn (Viaplay)

Lørdag 1. april

  • 10.00: Ski Classics, Reistadløpet (NRK)
  • 10.00: Skyflyging fra Planica, laghopp, menn (Viaplay)

Søndag 2. april

  • 09.00: Ski Classics, Bardufoss - Finnsnes (NRK)
  • 10.00: Skyflyging fra Planica, menn (Viaplay)

Siste nytt

  • Saltvik Pedersen til topps i verdenscupåpningen

    Paraalpinist Jesper Saltvik Pedersen suste ned til seier i storslalåmrennet for sittende i verdenscupåpningen i sveitsiske St. Moritz torsdag.

    Nordmannen vant på tiden 2.02,68 og slo annenmann Jeroen Kampschreur med 42 hundredeler. Nederlenderen er Saltvik Pedersens argeste konkurrent og regjerende sammenlagtvinner av verdenscupen.

    Italienske René De Silvestro ble treer, 3,58 sekunder bak Saltvik Pedersen.

    Saltvik Pedersen tok sist vinter fire gull i Paralympics i Beijing. Før det vant han tre gull og tok to sølv i para-VM i snøsport på hjemmebane på Lillehammer. (NTB)

    Jesper Saltvik Pedersen vant sesongens første verdenscuprenn.
    Foto: NSF
  • Tidligere langrennsstjerne forbløffet skiskytterne: – Blir irritert

    På en dag der de norske ikke fikk full klaff på sprinten, var det en tidligere langrennsløper som imponerte i østerrikske Hochfilzen. Slovenske Anamarija Lampic gikk sitt aller første verdenscuprenn som skiskytter, og med fullt hus på første skyting gikk hun ut til klar ledelse.

    – Jeg er også i sjokk. Jeg var ikke forberedt på dette, sier Lampic til NRK.

    Sloveneren forteller at hun bare har trent på stående skyting siden september og fikk også tre bom på andre tur innom standplass. Men raskeste langrennstid av samtlige, sikret en imponerende femteplass.

    – Jeg er fornøyd med stående, det var tre bom, men det kunne også vært fem, sier Lampic og ler.

    Ekspertene lot seg uansett imponere.

    – Nok en gang: Jeg må si jeg er veldig imponert over det hun får til i sitt første verdenscuprenn i skiskyting, sier NRKs skiskytterekspert Synnøve Solemdal.

    Det er utklassing når vi snakker om verdenscup, sier hun om langrennstiden.

    Karoline Knotten, med to fulle hus, ble beste nordmann med åttendeplass.

    – Jeg blir irritert fordi jeg føler det vi driver med er ganske vanskelig, og så kommer bare Lampic og gjør det der, sier Knotten til NRK.

    Ingrid Landmark Tandrevold ble nummer 13 på dagens løp. Tandrevold skjøt fullt hus på liggende, men på stående ble det én bom. Både hun og Knotten skaffet seg likevel et godt utgangspunkt før jaktstarten lørdag.

    Tyske Denise Herrmann-Wick, som også tidligere var langrennsløper, tok seieren, mens tjekkiske Marketa Davidova og franske Julia Simon ble nummer to og tre.

    Alle de norske tok seg videre til lørdagens jaktstart. Karoline Erdal endte på 24.-plass, Emilie Aagheim Kalkenberg på 28.-plass, Ida Lien på 39.-plass og Ragnhild Femsteinevik på 58.-plass.

  • Ronaldo bryter tausheten etter avis-påstander

    Cristiano Ronaldo hyller landslaget sitt Portugal i et innlegg på Instagram torsdag.

    – En nasjon for modig til å bli skremt av noen motstandere. Et lag som skal kjempe til siste slutt. Tro sammen med oss. Kom igjen Portugal, står det blant annet i Ronaldos innlegg.

    Meldingen kommer etter at Ronaldo ble benket i kampen mot Sveits, der Portugal vant 6-1. Den portugisiske storavisen A Bola hevder at Ronaldo ønsket å reise hjem etter benkingen. Det portugisiske forbundet benektet dette kort tid etterpå.

    Ronaldo ble benket dagen etter å ha blitt slaktet av egen landslagssjef Fernando Santos. Han reagerte på oppførselen til Ronaldo, da han viste stor misnøye etter å ha blitt byttet ut mot Sør-Korea etter drøye timen spilt.

    Portugiseren har ikke uttalt seg før nå etter den overraskende benkingen mot Sveits.

    Det har stormet rundt Ronaldo de siste ukene etter at han gikk hardt ut mot Manchester United og sa at han følte seg forrådt. For to uker siden var han ferdig i klubben.

    FIFA World Cup Qatar 2022 - Round of 16 - Portugal v Switzerland
    Foto: SUHAIB SALEM / Reuters

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Er Ola Lunde og fotball den perfekte kombinasjonen? 00:51
Neste