Hopp til innhold

Per Inge Jacobsen gir seg som Stabæk-trener

Per Inge Jacobsen har bestemt seg for å trekke seg som trener for Stabæks kvinnelag ett år før tiden. Han ble nylig kåret til årets trener i Toppserien.

Jacobsen har trent laget i 3,5 år og tatt bæringene fra 1. divisjon til topp fire i Toppserien i 2022. I tillegg spilte de i år cupfinale mot Brann på Ullevaal, der det endte med tap. Noen dager før ble han av interesseorganisasjonen Toppfotball Kvinner kåret til årets trener etter å ha tatt laget til mestersluttspillet, der de endte sist på fjerdeplass sammen med Brann, Rosenborg og Vålerenga.

En drøy uke etter finalenederlaget mot Brann velger han å tre til side, opplyser klubben på sine nettsider. Jacobsens kontrakt løp i utgangspunktet ut neste sesong.

– Det er med et svært tungt hjerte at jeg kommet til denne beslutningen om å forlate Stabæk Fotball, for nå. Jeg har hatt 3,5 fantastiske år i Stabæk og gledet meg til å gå på jobb hver eneste dag. Stabæk-familien har fått en spesiell plass hos meg, og jeg er både stolt og ydmyk over det vi har utrettet sammen, sier Jacobsen.

Styreleder Espen Moe takker Jacobsen for innsatsen.

– Vi synes selvfølgelig dette er veldig trist, men vi ønsker også å respektere hans ønske om å tre tilbake. Vi takker Per Inge for formidabel innsats og ønsker han lykke til videre.

Det er ikke klart hvem som tar over for Jacobsen.

(NTB)

NM fotball kvinner semifinale: Stabæk - Rosenborg (2-1)
Foto: Terje Pedersen / NTB

Siste nytt

  • Nypan benket i ny Middlesbrough-seier – Slo Egelis Ipswich

    Sverre Nypans Middlesbrough har fått en kjempestart på sesongen, og fredag tok de nok en kruttsterk seier i den engelske mesterskapsserien.

    Hjemme mot opprykksfavoritt Ipswich vant de 2-1. Nypan, som er på lån fra Manchester City ut sesongen, ble sittende på benken gjennom hele oppgjøret.

    Sindre Walle Egeli startet for Ipswich, men ble byttet ut etter 67 minutter. På det tidspunktet ledet Middlesbrough 2-0.

    Middlesbrough topper tabellen to poeng foran Coventry, som har spilt én kamp mindre enn serielederne.

    Ipswich har skuffet etter nedrykket fra Premier League og ligger på 9.-plass.

    et par fotballspillere på en bane med et publikum som så på
    Foto: Fredrik Varfjell / NTB
  • Strasbourg fortsetter å overraske – tok poeng mot PSGs stjernegalleri

    Strasbourg har levert en strålende sesongåpning i fransk toppfotball og holdt mesterlaget Paris Saint-Germain til 3-3 på bortebane fredag.

    Strasbourg står med fem seirer, en uavgjort og to tap hittil denne sesongen. PSG topper tabellen med ett poeng mer etter åtte kamper.

    Strasbourg ble nummer sju i Ligue 1 sist sesong. Byen, som ligger helt på grensen til Tyskland, har sjelden fått feire titler. Den hittil eneste ligatriumfen kom i 1978/79-sesongen.

    I 2016 befant klubben seg på nivå tre i det franske seriesystemet, men har siden klatret og blitt et lag å regne med i toppdivisjonen. Sjetteplass (2021/22) er det beste resultatet siden 1980.

    PSG har på sin side vært et topplag gjennom mange år og vant sist sesong både ligaen, cupen og Mesterligaen. (NTB)

    En gruppe fotballspillere feirer
    Foto: Christophe Ena / AP / NTB
  • Ruud klar for semifinale i Stockholm – slo tilbake mot amerikansk stjerne

    Casper Ruud er klar for semifinalen i Stockholm Open etter å ha slått amerikanske Sebastian Korda 2-1 (6-7, 6-4, 6-4).

    Nordmannen fikk en tøff start på kampen. Han tapte åpningssettet etter et tiebreak, men i de to neste settene sikret han seg de nødvendige bruddene.

    26-åringen fra Snarøya servet hjem kampen etter to og en halv time.

    – Jeg tok vare på de små mulighetene jeg fikk, og heldigvis servet jeg bra, sa Ruud til arrangøren etter kampen.

    I semifinalen venter enten hjemmehåpet Elias Ymer eller Denis Shapovalov.

    Dersom Ruud tar seg hele veien til finalen i ATP 250-turneringen, kan det bli et møte med danske Holger Rune.

    Rune møter Ugo Humbert i den andre semifinalen.

    en mann som spiller tennis
    Foto: Jonas Ekströmer / TT / TT / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal