– Det var veldig spesielt og fint spille på Camp Nou. Det var fint med seier også, sier Caroline Graham Hansen.
Hennes Barcelona knuste Espanyol onsdag kveld og vant 5-0 på Camp Nou, dessverre uten tilskuere.
Graham Hansen noterte seg for målgivende på den første scoringen etter en godt slått corner. Hun er nå oppe i ti målgivende pasninger i ligaen.
– Det var gøy å være med i dag, for det var min første kamp på mange uker, sier hun og sikter til at hun har slitt med en liten skade.
Trives på Camp Nou
Barcelonas kvinnelag spiller vanligvis på Estadi Johan Cruyff - en stadion som rommer 6000 tilskuere. Grunnen til at de i dag spilte på Camp Nou, var for å markere klubbens 50-årsjubileum.
Den norske fotballstjernen innrømmer at hun skulle ønske at det var supportere, selv om hun synes det var en fin opplevelse likevel.
– Det kunne jo vært nesten 100 000 tilskuere her, men det var likevel fint å oppleve første kamp på Camp Nou for dette laget, sier Graham Hansen.
Carl-Erik Trop, fotballekspert hos NRK, mener det er en historisk dag for klubben.
– Det er en historisk hendelse. Det er ikke så mange nordmenn som har spilt på et så ikonisk stadion.
Suverene Barcelona
Graham Hansen kom til Barcelona i 2019, og ble en umiddelbar suksess. I sin første sesong tok hun ligagull med klubben, og hun trives i Barcelona.
– Det er veldig bra her. Jeg koser meg veldig i en fin klubb og fin by. Det gjenspeiler seg på banen også, forteller Graham Hansen.
Torp mener at hennes prestasjoner er et godt signal til unge jenter.
– Det gjør at man får forbilder på kvinnesiden og unge jenter kan se opp til noen de etter hvert skal konkurrere med. Og de slipper å ha mannlige fotballspillere som forbilder, sier Torp.
Barcelona leder den spanske ligaen etter kveldens kamp med sine 33 poeng. Deres erkerival Real Madrid har 31 poeng, men Barca har tre kamper til gode. Dermed kan forspranget til slutt bli stort.
I tillegg har de scoret utrolige 62 mål på sine 11 kamper og bare sluppet inn to mål.
– I fjor vant vi ligaen, men da ble den stoppet (på grunn av korona). Jeg tror mange kjenner på at vi vil gjøre det på riktig vis i år. Men det er mange kamper igjen, og vi må ta én kamp om gangen, sier Graham Hansen.