Lørdag tok franske Martin Fourcade sin 51. seier i en alder av 28 år og tre måneder.
Ole Einar Bjørndalen hadde ikke like mange seire før han var 31 år.
– Det er bare helt fantastisk det han gjør. Han er ekstremt sterk og helt suveren om dagen, sier Bjørndalen om franskmannen.
Det betyr at Fourcade nå ligger godt foran skjema med tanke på å slå monsterrekorden til Bjørndalen på 95 skiskytterseire.
KONGEN OG KRONPRINSEN: I internasjonal skiskyting er Martin Fourcade (t.v.) og Ole Einar Bjørndalen (t.h.) de definitivt to største. Her er de sammen etter VM i Holmenkollen.
Foto: Grøtt, Vegard Wivestad / NTB scanpix– Hvis han bare holder på til han blir gammel nok klarer han det, sier Bjørndalen.
– Men det er ikke sikkert jeg kommer til å holde på til jeg er 42, gliser franskmannen.
Siden Bjørndalen akkurat hadde fylt 31 år i januar da han tok sin 51. seier, og Fourcade fyller år i september, betyr det - hvis du regner på det - at franskmannen ligger omtrent to sesonger foran skjema på å ta rekorden.
31 ÅR: Ole Einar Bjørndalen under VM i 2005, i februar samme sesong tok 31-åringen sin 51. verdenscupseier.
Foto: Junge, Heiko / NTB scanpixFør og etter Vancouver
Men Fourcade påpeker at nettopp Bjørndalen er et eksempel på at suksess plutselig kan ta slutt.
– Når du ser på Oles statistikk er det en forskjell før og etter OL i Vancouver. Akkurat det samme kan skje med meg, sier han.
Det er uten tvil et meget godt poeng, for Bjørndalen har kun tatt fire av sine 95 skiskytterseire etter OL i 2010.
Han har 94 seire som teller i verdenscupen pluss ett OL-gull fra Sotsji som ikke teller, totalt 95 skiskytterseire.
Til nøyaktig sammenligning har Fourcade nå 49 verdenscupseire pluss to OL-gull. Totalt altså 51 skiskytterseire.
Småbarnsfar
Emil Hegle Svendsen, som ikke har vunnet ett eneste renn på snart to år - mens Fourcade har sopt inn seire, tror det blir tøft for rivalen å holde på lenge nok til å ta rekorden.
– Spørsmålet er hvor lenge han orker å være verdens beste skiskytter i tillegg til å være familiefar, sier Svendsen.
Dette er nemlig en stor forskjell på de to:
Bjørndalen har tatt sine 95 seire uten å ha barn, mens Fourcade ble far allerede i fjor.
Skal vi tro Fourcade selv tenker han uansett ikke så mye på Bjørndalens utrolige seiersrekord enda.
– Jeg vil bare fortsette dette (suksessen) og ikke tenke på hva jeg kan være om 14 år, sier han.
PS! Bjørndalen har også én verdenscupseier i langrenn.