Hopp til innhold

Branns visekaptein frir til Glimt: – Har gitt klar beskjed

Bodø/Glimt har kastet seg inn i kampen om Branns midtbaneprofil Felix Horn Myhre. Han ønsker seg en overgang til mesterligaklubben, sier han til VG.

TV 2 meldte mandag kveld at Brann har avslått budet. I et intervju med VG sier Myhre at han håper klubbene kan bli enige.

– Jeg har gitt klar beskjed til Brann om at dette er noe jeg ønsker sterkt. Jeg har alltid gitt alt for Brann og vært lojal, men jeg må også tenke på meg selv og mine drømmer. Derfor har jeg gjort det tydelig at jeg håper Brann og Glimt kan bli enige, sier Myhre.

La Liga-klubben Elche har den siste tiden vært inne med bud på eliteserieprofilen, men Brann skal ha avslått dette. Glimt skal nå ha kommet med flere bud på Myhre, men hittil uten å få tommel opp. Myhre mener Brann nå må gi grønt lys.

– Med de siste budene til Bodø/Glimt mener jeg vi er kommet til et punkt der det bør nærme seg en overgang. Såpass ærlig må jeg være, sier 26-åringen.

Horn Myhre har kontrakt med Brann ut 2027-sesongen. Han er visekaptein denne sesongen, mens Fredrik Pallesen Knudsen er klubbens kaptein.

Overgangsvinduet i Norge stenger tirsdag kveld.

Felix Horn Myhre
Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB

Siste nytt

  • Gjert Ingebrigtsen-elev slo Jakob Ingebrigtsen-rekord

    José Carlos Pinto slo rekorden til Jakob Ingebrigtsen med ett sekund i gateløpet Hytteplanmila lørdag.

    Portugiseren, som trenes av Gjert Ingebrigtsen, vant det ti kilometer lange løpet på Ringerike med tiden 27.53. Jakob Ingebrigtsens rekord fra 2019 var 27.54.

    Treningskamerat Narve Gilje Nordås har vunnet de siste fire utgavene av Hytteplanmila - men måtte se seg slått av Pinto. Nordås ble nummer to, 33 sekunder bak portugiseren.

    en person som løper i et løp
    Foto: Paul S. Amundsen / NTB
  • Tenniskomet får kjempesjanse – møter stjerner i Wien

    Tennistalentet Nicolai Budkov Kjær (19) går rett inn i hovedrunden i ATP500-turneringen i Wien i Østerrike.

    Det får NTB opplyst av Kjærs far Alexander.

    Kjær skulle egentlig spilt i kvalifiseringen til turneringen, men har fått wildcardet som den italienske stjernen Matteo Berrettini i utgangspunktet hadde.

    (NTB)

    en mann som spiller tennis
    Foto: Jonas Ekströmer / TT / TT / NTB
  • Viking-kaptein Zlatko Tripic reiste ikke med troppen til Tromsø – venter barn

    Serieleder Viking kan se ut til å måtte klare seg uten Zlatko Tripic i den viktige kampen mot Tromsø, melder Stavanger Aftenblad.

    32 år gamle Tripic var nemlig ikke til stede da laget møttes lørdag formiddag og startet på reisen mot Tromsø, opplyser Viking-trener Morten Jensen til Aftenbladet.

    Avisen skriver at konas termin er i neste uke.

    – Vi er jo obs på at den kampen kommer når den gjør. Men vi får ta en vurdering når det nærmer seg, jeg tenker ikke på det akkurat nå. Fødsel har førsteprioritet. Så får vi se hvilke alternativer og muligheter som finnes hvis det skulle skje tett på hverandre, sa Tripic til Aftenbladet sist uke.

    Tripic og kona Anette Hovland har fra før sønnen Luka (2).

    Kampstart mot Tromsø er søndag klokken 14.30.

    (NTB)

    Tripic
    Foto: Fredrik Hagen

Sendeplan

Kl. Program Kanal