Hopp til innhold

Bjørgen hindret - mistet finaleplassen

Ola Vigen Hattestads kjæreste hindret Marit Bjørgen fra å nå sprintfinalen.

Video Bjørgen på tredje etter å blitt hektet

Suverene Marit Bjørgen ble sperret inne i semifinalen og kom ikke til sprintfinalen i tsjekkiske Liberec. Se video av episoden over.

– Seiersrekken måtte jo brytes en dag, og det ble i dag, sier Bjørgen etter 7. plassen på sprinten.

Den norske langrennsdronningen har vært suveren hele sesongen. Ikke siden 17. januar 2010 har hun tapt et verdenscuprenn.

  • Er det skuffende at Bjørgen ikke kom til finalen? Si din mening nederst i saken!

– Jeg tror jeg egentlig var god nok til å gå finalen i dag, men jeg falt nesten i semifinalen og klarte aldri å komme tilbake i teten. Sprint er sprint, bedre lykke neste gang, sier 30-åringen.

Det var Ola Vigen Hattestads slovenske kjæreste, Katja Visnar, som hindret Bjørgen fra å ta nok en verdenscupeseier. I den siste utforkjøringen før oppløpet mistet den slovenske jenta balansen da Bjørgen skulle forbi og oppgaven ble dermed umulig for langrennsdronningen.

Vant prologen

Marit Bjørgen seilte opp som en soleklar favoritt på sprinten lørdag etter at hun vant både prologen og kvartfinalen, men så bråstoppet i semien.

– Jeg tror formen er veldig bra. Jeg synes jeg gikk en utrolig bra prolog, men trenger nok noen flere kokurranser for å løfte meg ennå et hakk.

Brun-Lie på pallen

Celine Brun-Lie forsvarte den norske æren i Liberec lørdag med sin 3. plass. Amerikanske Kikkan Randall vant foran svenske Hanna Falk.

Video: Her spurter Celine Brun-Lie inn til 3. plass!

Video Brun-Lie spurtet inn til 3.-plass

Sterk VM-søknad av Falla

Maiken Caspersen Falla endte på 5 .plass og leverte dermed en god søknad for å komme med på VM-laget i sprint.

Er det skuffende at Bjørgen ikke kom til finalen? Si din mening her!

Siste nytt

  • Bunnsolide Arsenal tok tilbake tabelltoppen – slo byrival uten Ødegaard

    Lørdag kveld fikk Fulham besøk av serieleder og byrival Arsenal.

    I London-derbyet var det Arsenal som var sterkest. Leandro Trossard sørget for kampens eneste mål etter timen spilt.

    Belgierens avgjørende scoring kom etter et hjørnespark.

    Arsenal fortsetter å være bunnsolide defensivt. Så langt i Premier League-sesongen har de kun sluppet inn tre mål på åtte kamper.

    Seieren sendte London-klubben tilbake på toppen av tabellen i den engelske toppdivisjonen.

    De ligger tre poeng foran Manchester City, som gikk forbi Arsenal etter 2-0-seieren over Everton tidligere lørdag.

    Martin Ødegaard var ikke med for serielederne. Han er ute i en god stund fremover grunnet en leddbåndsskade han pådro seg mot West Ham.

    Arsenal-trener Mikel Arteta har tidligere uttalt at Ødegaard kan være uaktuell til etter den kommende landslagspausen i november.

    en mann i sportsuniform
    Foto: Andrew Boyers / Reuters / NTB
  • Skadesmell for Brann da de knuste Haugesund

    Etter 24 minutters spill mellom Brann og Haugesund ble Brann-spiller Niklas Castro (29) liggende mens han holdt seg til baksiden av låret.

    Etter litt behandling måtte kantspilleren byttes ut.

    – Det er blytungt for Brann, sa TV 2-ekspert Jesper Mathisen, som kommenterte kampen.

    Til tross for skaden på en viktig spiller fikk ikke Brann det særlig tøft mot Haugesund.

    To mål fra Bård Finne og to fra Eggert Aron Gudmundsson sørget for 4–0-ledelse til hjemmelaget.

    Fem minutter før full tid fikk Haugesund et trøstemål signert Sory Diarra.

    Brann vant 4–1 og er fortsatt med i gullkampen i Eliteserien.

    Det er i hvert fall gode muligheter for det, skal vi tro Branns egne hjemmesupportere, som sang «Gullet skal hem» i andre omgang.

  • Verstappen vant sprintløpet i Austin – tok innpå i VM-racet etter McLaren-krasj

    Max Verstappen vant sprintløpet i USAs Grand Prix i Austin og tok innpå McLaren-duoen som fører an i kampen om VM-tittelen.

    Lagkameratene Lando Norris og VM-leder Oscar Piastri kolliderte i starten og røk ut av løpet. Dermed tok Red Bull-fører Verstappen inn åtte poeng på begge to.

    George Russell i Mercedes ble nummer to, Carlos Sainz i Williams nummer tre og Lewis Hamilton i Ferrari nummer fire.

    Verstappen var ganske nylig håpløst distansert i VM-kampen, men han har tatt kraftig innpå og er nå bare 55 poeng bak ledende Piastri. Det gjenstår seks VM-runder, og spenningen lever for fullt.

    Verstappen har vunnet VM sammenlagt de fire siste årene.

    Lørdag kveld er det kvalifisering til hovedløpet i Austin, der det er 25 poeng til vinneren. (NTB)

    en racerbil på en bane
    Foto: Eric Gay / AP / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal